Banka

Ziraat Bankası EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri 

Ziraat Bankası EFT ve havale işlemi gerçekleştirmek için bankanın belirlediği saatte alternatif işlem seçenekleri içinden biri ile işlem yapmak gerekmektedir. Ziraat Bankası EFT ve havale işlemi için farklı işlem ücretleri bulunmaktadır ve bu ücretler işlemin gerçekleştirileceği şekle göre farklılık gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası EFT / Havale İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir

Ziraat Bankası EFT ve havale işlemi gerçekleştirmek isteyen bireylerin şubeye gelerek işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. Şubeden başvuru yaparak kolaylıkla işleminizi gerçekleştirebilir, işlem detayları hakkında banka görevlisinden bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığı, internet bankacılığı, ATM’den işlem ve mobil uygulama üzerinden işlem de alternatif işlem gerçekleştirme seçenekleridir. ATM’lerden EFT veya havale işlemini 7/ 24 kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Fakat yapacağınız işlemler belirtilen işlem saati dahilinde hesaba aktarılmaktadır. 0850 220 00 00 numaralı telefon bankacılığı uygulamasını kullanarak işlem gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra menüyü seçip EFT ve havale işlemleri bölümünden hesap numarası veya İban numarası kullanarak işleminizi yapabilir ve işlem detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT/havale ücretleri ve saatleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT / Havale İşlem Saati

Ziraat Bankası EFT ve havale işlem saati içerisinde işlem gerçekleştirmeniz halinde transferin gerçekleşmesi 5 ila 30 dakika arasında sürmektedir. Bu süre nadiren banka yoğunluğundan kaynaklı olarak uzayabilmektedir. Belirtilen süre dışında daha uzun bir süre geçmesi halinde bankayı arayarak veya şubeye giderek işlem hakkında bilgi alabilir ve olası bir sorun varsa çözülmesini talep edebilirsiniz. Ziraat Bankası EFT ve havale işlemlerini saat 09:00 – 16:00 arasında gerçekleştirmeniz halinde belirtilen sürede hesaba aktarımı sağlanır. 09:00 ila 16:00 saatleri arasında yapacağınız işlemler hafta içi ve mesai saatinin tam gün olduğu zamanlar için geçerli olmaktadır. Hafta sonları ve resmî tatillerde işlemler bir sonraki işlem gününe aktarılırken yarım gün tatil olan günlerde de işlem saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Yarım gün olan çalışma günlerinde EFT ve havale işlemleri 09:00 saati ile 11:00 saati arasında gerçekleştirilebilmektedir. Bu saatler ve hafta içi dışında gerçekleşen işlemler bir sonraki çalışma günü hesaba aktarılmaktadır. Cumartesi saat 16:00’da yapacağınız EFT / havale işlemi ve cuma günü saat 17:00’ da yapacağınız EFT / havale işlemi pazartesi saat 09:00’da hesaba aktarılmaktadır.

Ayrıca Garanti Bankası elma hesabı özelliklerine bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT İşlem Ücreti

Ziraat Bankası EFT ücreti işlemin gerçekleştirildiği yönteme ve işlem tutarına göre farklılık göstermektedir. Farklı alternatif kanallar üzerinden yapacağınız EFT işlemi ücretleri şu şekildedir.

  • Şubeden 0-250 TL arası EFT işlemi için 10 TL,
  • Şubeden 250 TL ve üzeri 40 ila 500 TL arasında ücret edilir. Bu ücret yapılan EFT işleminin %0,5’i oranındadır.
  • ATM üzerinden EFT için 10 TL, geç EFT için 12 TL,
  • İnternet üzerinden EFT için 4,5 TL ve geç EFT için 7 TL işlem ücreti yapmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Havale Ücreti

Ziraat Bankası havale işlem ücreti işlemin yapıldığı yönteme göre farklılık göstermektedir ve yapılan ücretlendirmeler şu şekildedir.

  • Hesaptan hesaba havale işlemi 30 TL,
  • İnternetten havale işlemi 2 TL,
  • ATM üzerinden havale işlemi 7 TL,
  • Mobil bankacılık ile havale işlemi 1,75 TL,
  • Telefon bankacılığı ile havale işlemi 5 TL ve
  • Hesaptan isme havale işlemi için 45 TL ila 400 TL arası gönderim tutarının %0,5’i oranında işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası EFT ve havale işlemleriniz belirtilen işlem ücretleri dahilinde alternatif yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara ATM’den kartsız para çekme/yatırma bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu