Banka

Ziraat Bankası CepBank (Cebe Havale) Yapma

Ziraat Bankası’nda CepBank cebe havale işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay ve pratik. Ziraat Bankası kullanıcıları; haftanın her günü ve her saati, haftasonları, mesai saatleri dışı, bayramlar ve resmi tatiller dahil istedikleri zaman istedikleri kişiye para transferi gerçekleştirebiliyor. Para transferi yapacak olan kişinin Ziraat Bankası’nda hesabı olması gerekirken parayı alacak olan kişinin Ziraat Bankası dahil herhangi bir bankada hesabının bulunması zorunluluğu yoktur. Parayı alacak kişi için tek şart 18 yaş ve üzeri olmasıdır. Şubeye gitmeden kolayca para transferi işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler için bulunmaz Hint kumaşı olan CepBank sistemi, kullanıcılara ciddi anlamda zaman tasarrufu sağlıyor. İşlemler yalnızca Türkiye operatörlerine bağlı cep telefonu numaralarından ve yalnızca Türkiye sınırları içerisinde bulunan Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılabiliyor.

Ziraat Bankası CepBank (Cebe Havale) Nasıl Yapılır?

ziraat bankasi cebe havale nasil yapilir

Ziraat Bankası’ndan CepBank aracılığı ile cebe havale işlemi gerçekleştirmek isteyenlerin Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı’na kendi hesapları ile giriş yaptıktan sonra uygulamaları gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Havale kısmına girilmeli.
 • Cebe Havale bölümüne tıklanmalı.
 • Parayı alacak olan kişinin TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgileri ekranda belirtilen yerlere girilmeli.
 • Paranın gönderileceği hesap seçilerek işlem onayı verilmeli.

Gönderen kişi işlem onayı verdikten sonra parayı alacak kişiye Ziraat Bankası tarafından işlem onayını takiben 24 saat içerisinde kullanabileceği bir şifreyi içeren SMS gönderilir.

Ziraat Bankası CepBank (Cebe Havale) Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası’ndan CepBank ile transferi yapılan parayı çekmek isteyenlerin gerçekleştirmesi gereken işlemler oldukça basit. Öncelikle alıcı kişi kendisine en uygun Ziraat Bankası ATM’sine giderek işleme başlamalıdır. Sonrasında takip edilecek adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Ana ekranda bulunan Giriş tuşuna basılmalı.
 • Para Çekme kısmından Gelen Cebe Havale seçeneğine tıklanmalı.
 • Parayı gönderen kişinin cep telefonu numarası, alıcı kişinin cep telefonu numarası, alıcının TC kimlik numarası ve gönderilen paranın tutarı bilgileri ekranda belirtilen yerlere girilir.
 • Son olarak Ziraat Bankası tarafından CepBank havale işlemi onayından sonra alıcı tarafa gönderilen şifre girilerek para çekim işlemi tamamlanır.

CepBank ile yapılan para transferinden sonraki 24 saat içerisinde alıcı parayı çekmez ise Ziraat Bankası tarafından para transferi işlemi iptal edilir ve gönderilen tutar gönderen kişinin hesabına iade edilir.

Ziraat Bankası CepBank (Cebe Havale) Limiti

ziraat bankasi havale limiti

Ziraat Bankası’ndan yapılan CepBank cebe havale işlemlerinde limit bulunmaktadır. Para transferi işlemleri en az 10 TL ile yapılabilir ve gönderilen miktarlar 10 TL’nin katları şeklinde olmalıdır. Hem alıcı hem gönderici için geçerli olan günlük, haftalık, aylık limitler ise aşağıdaki gibidir:

 • Günlük en fazla iki işlem ve bu iki işlem için toplam en fazla 500 TL para transferi,
 • Haftalık en fazla dört işlem ve bu dört işlem için toplam en fazla 1000 TL para transferi,
 • Aylık en fazla altı işlem ve bu altı işlem için toplam en fazla 1500 TL para transferi şeklinde belirlenmiştir.

Ziraat Bankası CepBank (Cebe Havale) İptali

Ziraat Bankası’ndan yapılan CepBank cebe havale işlemlerinin iptali belli koşullar altında yapılabilir. Gönderici CepBank para transferini gerçekleştirdikten sonra alıcı parayı 24 saat içerisinde çekmezse çekilmeyen paralar, parayı gönderen kişinin hesabına iade edilir. Parayı gönderen kişi alıcı tarafın bilgilerinin yanlış girilmesi gibi bir hata yaptıysa göndericinin işlemi iptal etme şansı yoktur. Ancak alıcı taraf ile konuşularak paranın çekilmemesi sağlanabilir ve çekilmeyen paralar gönderimden 24 saat sonra parayı gönderen kişinin hesabına iade edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu