Banka

Ziraat Bankası Bankkart Başak Nedir?

Ziraat Bankası bankkart başak, çiftçilere özel olarak verilen bir karttır. Çiftçilerin hasat öncesi dönemde tarımsal faaliyetlerine yönelik ihtiyaçlarını karşılaması için verilen kart özellikleriyle çiftçilere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Ziraat Bankası’nın “şimdi al hasat zamanı öde” şeklindeki sloganı çiftçilere ödeme kolaylığı sunulduğunun göstergesi niteliğindedir. Ödeme esnekliği dışında birçok özelliği bulunan bankkart başak tarımsal üretimin genişlemesi açısından bir fırsat oluşturmaktadır.

Ziraat Bankası, çiftçilere yönelik destek vermek amacıyla doğmuş bir bankadır. Türkiyenin en büyük develet bankası olan Ziraat Bankası kuruluş döneminde olduğu gibi bugün de çiftçilere çeşitli finansal destekler sağlamaktadır. Ziraatin çiftçilere yönelik olarak sürdürdüğü destek politikası, son dönemde Ziraat Bankası bankkart başak ile göze çarpmaktadır.

Ziraat Bankası Bankkart Başak Kartın Özellikleri Nelerdir?

bankkart basak karti ozellikleri

Ziraat Bankası bankkart başak kartı çiftçilere özel olmasından ve üretim etkinliklerinin artmasını hedeflemesi açısından birçok özelliğe sahip, işlevsel bir banka kartıdır. Ziraat Bankası başak kartının özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

 • Ziraat Bankası’nın kart tanıtımında kullandığı slogandan da anlaşılacağı üzere ödeme planında esneklik sağlanmaktadır. Bankkart başak kartına sahip olan çiftçiler hasat dönemlerine göre ödeme talebinde bulunma hakkına sahiptir. Çiftçilerin yılda sadece 1 dönem gelir sahibi olmasından kaynaklı, Ziraat Bankası ödeme tarihinin belirlenmesinde söz hakkını müşterilerine bırakmaktadır.
 • Ziraat Bankası başak çiftçilere istedikleri zaman nakit avans çekme kolaylığı tanımkatadır. Hasat dönemi dışında nakit sıkıntısı yaşayan çiftçiler, bankkart başak kartından limitleri kadar nakit para çekme hakkına sahip olmaktadırlar. Nakit avans bütün Ziraat ATM’lerinden günün her saatinde ç
 • Ziraat Bankası başak kartına sahip olan çiftçiler, Ziraat Bankası üye iş yerlerinin tümünde bu kartı kullanabilmektedirler. Tarımsal faaliyet ihtiyaçların dışındaki ihtiyaçlar için de bankkart başak tüm üye iş yerlerinde kullanılabilmektedir.
 • Ziraat Bankası üye iş yerlerinde kullanılan bankkart için ilk 5 ay faiz ya da komisyon almamaktadır.
 • Ziraat Bankası çiftçilere tarımsal faaliyetleri için verilen devlet desteklerini bankkart başakta toplama imkanı sunmkatadır. Böylece çiftçilerin bütçe hesaplamaları kolaylaşacaktır.
 • Bankkart başak yurtiçindeki tüm poslarda geçerli olmakla beraber, yurtdışındaki çiftçilerinde bankadan uygun altyapı talebi ile kartı kullanmaları mümkündü
 • Ziraat Bankası bankkart başak çiftçilere sonraki alışverişlerde kullanmak üzere puan biriktirme seçeneği sunmaktadır.
 • Bankkart başak kartının temassız özelliği de bulunmaktadır. Temassız limiti 90 TL olmakla birlikte, bankaya talepte bulunulması durumunda yü

Ziraat Bankası Başak Kartının Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası başak çiftçilere özel olarak çıkartıldığı için, başvuru için belli şartları bulunmaktadır. Bankkart başak kartına başvuru yapılabilmesi için çiftçi olunması şarttır. Ancak bu noktada çiftçiliğin ticari olarak yapılması önemli bir noktadır. ÇKS ya da çiftçi olduğunu ispatlayacak belgeye sahip olmayan kişiler başvuruda bulunamazlar.

Ziraat Bankası Başak Kartı Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

ziraat bankasi basak karti basvurusu icin gereken belgeler

Ziraat Bankası bankkart başak kartına başvuruda bulunmak için, şartlarla ilişkili olarak  bir takım gerekli belgeler bulunmaktadır. Başvuru için gereken belgeler şu şekilde sıralanabilir.

 • Çiftçilik yapıldığını ispatlayan bir belge
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi

Ziraat Bankası Bankkart Başak İçin Başvuru Yolları Nelerdir?

Ziraat Bankası başak kartı için başvuru şubeye giderek yapılmalıdır. Ziraat Bankası şubesine giden çiftçilerin başak için başvuruyu bireysel müşteri temsilcisi ile görüşerek yapmaları gerekmektedir. Görüşmeden sonra yaklaşık 5 gün içinde kartın onaylanıp onaylanmadığı belli olur. Bu durumda müşteri temsilcisi sonucu başvuru sahibi çiftçiye bildirecektir. Kartın onaylanması durumunda bankaya bildirilen ikametgah adresine kurye aracılığı ile gönderilmektedir. Ziraat Bankası başak kartı için başvuru şubeden yapılsa, kart banka tarafından gönderilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu