Banka

Ziraat Bankası Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Ziraat Bankası ATM’sinden başkasının hesabına para yatırma, para gönderilecek hesabın bazı verilerinin girilmesi ile mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası ATM’den para yatırma için şu veriler gereklidir:

 • Şube kodu
 • Müşteri numarası
 • Hesap numarası

Bu verilerin girilmesi, para transferinin farklı bir hesaba aktarılması gibi teknik aksaklıkların giderilmesine yönelik istenmektedir. Buna ek olarak girecek verilerin yanı sıra Ziraat kart sahibi olmayanlar için farklı bilgilere de güvenlik amacıyla ihtiyaç duyulabilmektedir.

Ziraat Bankası ATM’den Para Yatırma Aşamaları Nelerdir?

ziraat bankasi atm para yatirma

Ziraat Bankası’ndan başka hesaba para gönderme aşamaları, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • ATM üzerinden ilk olarak giriş sekmesine tıklanarak işlem sekmesine geçiş yapılması gerekmektedir.
 • İşlem sekmesi içerisindeki para yatırma başlıklı işlemin seçilmesi gerekmektedir.
 • Üçüncü basamak olarak para yatırma sekmeleri içerisinden hesaba para yatırma sekmesinin seçilmesi gerekmektedir.
 • İlk olarak T.C kimlik numarası ve telefon numarası parayı yatırmak isteyen kişinin bilgilerinden girilmelidir.
 • Bir sonraki adımda ise paranın gönderileceği hesap numarası, müşteri numarası ve şube numarasının girilmesi gerekmektedir.
 • Bilgilerin onaylanmasının ardından işlem tamamlanmaktadır. Herhangi bir problem oluşmaması adına makbuzun alınıp para aktarılana kadar saklanması önemli olmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Üzerinden Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı işlemleri, öncelikli olarak online bir şifre edinmek ile mümkün olmaktadır. Bunun için şubelerden ya da müşteri temsilcilerinden şifre alınması gerekmektedir. Alınan şifreler ile internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası ATM’den para yatırma yapmak istemeyenlerin farklı olarak internet ortamından para ile temas etmeden hesap üzerinden aktarma yapabilmektedirler. Buna ek olarak şu işlemlerin de internet bankacılığı üzerinden yapılması gerekmektedir:

 • EFT
 • Havale
 • Virman
 • SWIFT
 • Kredi karta para gönderme

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Nasıl Kullanılır?

ziraat bankasi mobil uygulama nasil kullanilir

Ziraat Bankası mobil uygulamasını kullanma, akıllı cihazlara uygulamaların yüklenmesi ile mümkün olmaktadır. Bu cihazlar üzerinden yüklenen uygulamaya şifre tanımlaması yapılması gerekmektedir.

Şifrenin tanımlanmasının akabinde uygulamalar içerisinde yer alan işlemlerin tercih edilmesi ile para transfer işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Buna ek olarak fatura ödemelerinin yapılması ya da fatura talimatlarının belirlenmesi mümkün olmaktadır.

Mobil uygulama içerisinde otomatik ödeme talimatları ile işlem kolaylıkları da sağlanabilmektedir. Yapılacak olan transferlerin ya da ödemelerin otomatik ödeme talimatı sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapılması mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası’na ait farklı kartlar kullanan müşterilerin, birden fazla kartı da uygulamaya eklemeleri söz konusu olabilmektedir. Bu sayede tek bir sistem üzerinden birden fazla kartı kullanmak mümkün olmaktadır.

Cep Telefonuna Havale Nasıl Yapılır?

Cep telefonuna havale işlemleri, mobil uygulamalar üzerinden yürütülebilmektedir. Bunun için cep telefonu numarası ve T.C kimlik numarasının girilmesi ile hızlı bir şekilde işlem yapmak mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası ATM’den para yatırma yaparken de yalnızca cep telefonu numarası üzerinden işlemler yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu