Kredi

Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99

Geçtiğimiz günlerde seçim sonucu ile vatanımızda mühim bir sürece girildi. Bu süreç kapsamında ise hükümet vatandaşın derdine yönelik bir takım uygulamaları yürürlüğe sokmaya başladı. Bunlar imar barışı, emekliye ikramiye, konut kredisinde vergi indirimi ve şuanda da konut kredilerinde faiz indirimi için devlet bankaları ile görüşmeler yapılmış oldu. Bu görüşmeler sonucunda Ziraat Bankası 15 sene (180 ay) vadeli konut kredi faizlerinde %1’in altına düşerek (%0.99) inşaat sektörünü ve ekonomiyi birazcık canlandırma adına adımlar atılmış oldu.

  • 500 Bin Türk lirası 180 Ay vadeli konut kredisi faiz oranı %0,99,
  • 500 Bin Türk lirası ve 1 Milyon Türk lirası arası 180 ay vadeli konut kredisi faiz oranları %1,19,
  • 1 Milyon Türk lirası üstü 180 ay konut kredilerinde ise %1,39 oldu.

Konut kredisi Faiz Oranları

Milletçe 15 Temmuz 2016 ‘da yaşanmış olan elim hadisenin şokunu üzerimizden atmaya çalışırken; gerek hükümetimiz ve gerekse Cumhurbaşkanımız yapmış olduğu açıklamalarla ekonomiye, yatırımcılara ve vatandaşa moral vermeye devam ediyor. Bilhassa Cumhurbaşkanımızın son dönemde bankalara yönelik dostane arz ve ikazları karşı tarafta ses getirmeye başladı. Bu zor sürecin art niyetli kullanılmamasını isteyen Cumhurbaşkanının taleplerine ilk yanıt kamu bankalarından geldi.

 

Yanıt veren kamu bankaları içinde da T.C. Ziraat Bankası‘nın ilk bankalardan birisi bulunduğunu görmekteyiz.

T.C. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarında yapmış olduğu revizyonla beraber, gerek yatırımcıya gerekse tüketiciye şu an oldukça cazip fırsatlar sunmaya başladı. Bu makalemizde siz okurlarımıza Ziraat Bankası faiz oranlarını düşürdü müjdesini verdikten sonrasında; Ziraat Bankası güncel faiz oranları ile beraber birkaç ödeme planı örnek göstermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası 2016 Ağustos konut kredisi faiz oranları şimdi; 1 – 24 ay vade için % 0,82 oranında, 25 – 60 ay vade için % 0,90 oranında, 61 – 120 ay vade için 0,95 oranında devam etmektedir. Bu oranlar kim bilir yakın planda birazcık daha aşağılara çekilebilir.

 

Örnek bir ödeme planı ele alacak olursak; Ziraat Bankası ‘ndan alacağınız 100 bin Türk lirası ‘lik bir konut kredisi için;

10 senelik sürede aylık taksitleriniz 1400 Türk lirası olacak, 9 senelik sürede aylık taksitleriniz 1485 Türk lirası olacak, 8 senelik sürede aylık taksitleriniz 1592 Türk lirası olacak, 5 senelik sürede faiz oranınız % 0,90 ‘ a düşecek ve aylık taksitleriniz 2164 Türk lirası olacaktır. Şu an itibariyle var olan konut kredileri içinde en uygun faiz oranlarından birisi T.C. Ziraat Bankası tarafınca sunulmaktadır.

Mühim!  Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Bir örnek ödeme planı da 50 bin Türk lirası için verelim. Ziraat Bankası 50 bin Türk lirası konut kredisi çeken bir bireyin; 2016 Ağustos ayı Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları baz alındığında;

10 senelik sürede aylık taksitler 700 Türk lirası, 9 senelik sürede aylık taksitleriniz 742 Türk lirası olacak, 8 senelik sürede aylık taksitleriniz 796 Türk lirası olacak, 5 senelik sürede faiz oranınız % 0,90 ‘ a düşecek ve aylık taksitler ise 1082 Türk lirası olacaktır.

Her ne kadar öteki bankaların faiz oranlarına nazaran T.C. Ziraat Bankası tarafınca tüketiciye ve piyasaya oldukça büyük bir fırsat sunuluyor desek te; halen faiz oranlarının vatanımızda yüksek bulunduğunu düşünmekteyiz. Bu mevzuda hükümette Cumhurbaşkanımız da devamlı serzenişte bulunmaktadır. Faiz yatırımcının önünü kapamaktadır. Bu da ekonominin hızını yavaşlatmaktadır.

Diliyoruz ki; bütün bankalar hükümet ve Cumhurbaşkanı tarafınca meydana getirilen bu çağrılara kulak verir ve piyasayı daha da rahatlatacak faiz indirimlerine gider. Böylelikle hem yaşanmış olan darbe teşebbüsünün ufak çaplı tesirleri sonrası piyasada oluşan puslu hava da dağılır diyoruz. Her şerde bir hayır vardır, kim bilir kim bilir bu şerden hem ülkemiz hem de yurttaşlarımız için nice hayırlar çıkacaktır. Beklemiş olalım ve görelim…

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu