Kredi

Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar Peşinatsız Tamamına

Konut kredisi almak isteyen kişiler ama peşinatı olmayanlar buraya! Bundan sonra ev alma hayalleriniz gerçek olacak. Bankalar tarafınca alınacak olan konutun yüzde yüzüne kadar kredi kullanıldığı bilinmektedir. Bu bankalara kredi müracaatında bulunarak konut alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Evin Tamamına Yüzde Yüzüne Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar evlerin yüzde yüzüne konut kredisi kullandırmazlar. Bu bilgiler ekseninde ev almak isteyen kişilerin cebinde %25′ i bulunması gerekir. Bankaların mortgage sistemlerinde uzun vadeli verilmiş olan kredilerde % 25 peşinat ödeme koşulu bulunmaktadır. 100.000 Türk lirası değerinde bir evin ekspertiz değerinin % 75’ine kadar konut kredisi veren bankalar geri kalan % 25’lik bölümüne denk gelen 25.000 Türk lirası tutarını peşinat olarak talep etmektedir. Peşinat ödemeleri tüketiciye dosya harcı ve aylık taksit miktarı düşük olması şeklinde avantajlar sağlamaktadır.

Peşinat bulmakta zorluk çeken tüketiciler bankalara konut kredisi müracaatında bulunmadan önce peşinat miktarını denkleştirmeye çalışacaktır. Çok fazla para bulma yöntemi bu durumda kullanılır. Var olan evlerini bankalara ipotek göstererek ihtiyaç kredisi alabilecekleri gibi aile içerisinde birisinin üstünden de ihtiyaç kredisi çekerek peşinat bölümünü tamamlamak isteyeceklerdir. Otomobil sahipleri araçlarını satarak bankaya peşinatı tamamlamak isteyecektir. Bu para bulma  seçeneği ile uğraşmak istemeyen ve evin değerini tamamına konut kredisi almak isteyen kişiler ise peşinatsız mortgage veren bankalardan kredi alabilirler.

Evi İpotek Göstererek Peşinat Ödemeden Kredi Alma

Bankalar peşinatsız mortgage verirken kesinlikle sizden ya satın alınacak olan evi veya var olan evinizin ipotek edilmesini talep edecektir Kimi bankalar da ikisini birden ipotek ettirerek peşinatsız evin % 100’üne mortgage vermektedir.

Peşinatsız Kredi Almanın Avantajları Nedir?

Peşinatsız kredi alırsanız kimi durumlarda avantaj kimi durumlarda dezavantaj sağlamış olacaksınız. Örnek olarak peşinatsız ev kredisinde dosya harcı, ek harcamalar ve ekspertiz parası artış gösterir ve vadeye yayıldığından genelde harç ödersiniz. İhtiyaç kredisi alarak peşinat ödemeden kredi alır iseniz aylık taksit ödemeleriniz ihtiyaç kredisi ödemeleri ile birleşerek taksit ödemeleriniz yükseliş gösterir.

Kimi bankaların ek faiz oranı ve ek dosya harcı uygulamalarına denk gelebilirsiniz. Peşinatsız kredinin avantajları ise örneğin daha kısa zaman içerisinde taşınmazlarınızı yatırıma çevirebilir, yazlık ya da tarla, arsa gibi taşınmazlarınızı ipotek göstererek yaşadığınız yerden konut alabilirsiniz. Mortgage kredisi için lazım olan peşinatı biriktirene kadar kira ödemelerinizi gerçekleştirmenize ihtiyaç kalmaz ve serbest meslek sahibi iseniz yüksek bir miktarda vergi avantajı sağlarsınız.

%100 Garanti Mortgage Kredisi Veriyor.

%100 Mortgage veren Garanti bankası bu durumda sizin ilk tercihiniz olabilir. Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu % 100 mortgage ile satın alınacak olan ve hazırda bulunan evin ipotek edilmesi ile 240 aya varan sabit faiz oranları ile konut kredisi verebilmektedir. Tamamıyla krediyi alacak şahısın tercihine kalmış olan bu mortgage sistemi ile uzun sürede düşük faiz oranları ile ev sahibi olmanız için destek olmaktadır. Bilgileri ve kredi hesaplamalarını buradan öğrenebilirsiniz.

Finansbank Peşinatsız Evin Tamamına Kredi

Finansbankası da bir başka evin tamamına kredi veren banka olarak önümüze çıkıyor. Finansbank satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin % 100 üne  alınacak olan ipotek yaptırması koşulu ile finansman desteği sağlıyor. Finansbankasının bu % 100 mortgage sisteminin bütün ayrıntılarını öğrenmek ve kredi hesaplaması yapmak için burayı inceleyebilirsiniz.

Akbank Peşinatsız Mortgage

Akbank yeni evlenenler, peşinat ödemesi yapmak istemeyenler ve yeni çalışmaya başlamış olan özel alınacak olan evin değerinin tümüne kredi vermektedir. % 100 evin tümüne kredi almak için yeniden başka bankalarda olduğun gibi ipotek göstermeniz gerekir. Bunun için ya satın alınacak olan evi veya hali hazırda bir eviniz var ise onu ipotek kabul ederek evin değerinin tümüne mortgage alarak ev sahibi olabilirsiniz. Akbank %100 mortgage detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız evin değerinin yüzde yüzüne kredi almak isteyen kişiler bu bankaların mortgage kredilerini değerlendirebilirler. Bankalar dışında peşinatsız ev kredisi veren şirketlere itibar etmeyiniz. Peşinat ödemesi yasal olarak bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu tarafınca uygulamaya konulduğundan bankalar kesinlikle peşinat ödemesini talep edeceklerdir, peşinatsız ödemek istemeyen tüketicilerden de ipotek göstermelerini isteyeceklerdir. Peşinatsız ev kredisi anlatıldığı gibi bir taşınmazın ipoteği gösterilmeden kullandırılmamaktadır.

Yapı Kredi Alacağınız Evin Yüzde 100′ üne Mortgage

Bankalar genel anlamda konut alımlarında hesaplanan ekspertiz değerinin genel anlamda yüzde 80′ ine kadar kredi verirler. Kalan yüzde 20′ lik kısım için ise peşinatınızın olması gerekiyor. Ama kimi bankalar peşinatı olmayan müşterilerinin mağdur olmasının önüne geçmek amacı ile, evi ipotek ettirmek şartı ile yüzde 100′ üne kadar kredi kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’ na kredi müracaatında bulunmak için altta yazılı olan belgeleri vermeniz gerekmektedir;

  • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Almayı planladığınız evin tapusu
  • İkametgah belgesi veya kredi çekmek istemiş olan şahsın adına düzenlenmiş olan faturadır.

QNB Finansbank ve Denizbank tarafınca verilmiş olan peşinatsız kredilere de başvurabilirsiniz.

Peşinatınız yok ise üzülmeyin. Bu bankaların kampanya çeşitleri 2020 senesinde da devam edecek. Almak istediğiniz konutun tamına kredi çekmek için bankaların talep etmiş olduğu belgeler ile size en yakın banka şubesine giderek kredi müracaatında bulunabilirsiniz. Hatta Ziraat Bankası ve Halkbank tarafınca başlatılan 0,98 faizli kredilere müracaat yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu