Birikim

2021 Yılı Kripto Para Cüzdan Önerileri Nelerdir? (En İyiler)

Kripto para cüzdanı önerileri için, çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Kripto para cüzdanı önerileri içinden hangisinin daha avantajlı olduğu kullanıcının isteklerine, önerilen kripto cüzdanının özelliklerine göre değişmektedir. Kripto cüzdanı önerilerinde söz konusu cüzdanların fiyatlandırılma şekilleri de önemli bir etken olmaktadır. 2021 yılında piyasada türlerine göre önerilen çeşitli kripto para cüzdanları bulunmaktadır. Kripto para cüzdanı önerileri içinden en avantajlısını seçmek için bu cüzdanların anahtarlarının nasıl olduğunun, ücretli olup olmadığının, hangi tür kripto cüzdanının kullanıcının ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacağının araştırılması gerekmektedir. Kripto cüzdan için iki çeşit anahtar seçeneği bulunmkta ve beş tür kripto cüzdan çeşidi bulunmaktadır. Farklı özellik ve avantajlara sahip bu cüzdanlar içerisinde en iyisinin bulunması için türlerin ayrıntılı olarak incelenmesi gerekmektedir.

Ayrıca 2020 kredi yapılandırma hesaplaması bilgilerine de bakabilirsiniz.

Kripto Para Cüzdanı Nedir?

krito para cuzdani nedir

Kripto para cüzdanı, kripto paralar üzerinde gerçekleştirilen işlemler için kullanılmaktadır. Sanal ortamda kullanılan kripto paraların saklanması ya da gönderilmesi kripto cüzdanlar aracılığı ile yapılmaktadır. Kripto para sanal ortamda kullanılan bir yatırım şeklidir. Bu şekilde kripto para üzerine yatırım yapmak isteyen kişilerin kripto cüzdan sahibi olması gerekmektedir. Kripto cüzdan sahibi olmayan kişiler kripto paralar üzerinde yatırım yapamaz ya da herhagibir işlem gerçekleştiremezler. Kripto para cüzdanı alınırken, kripto para cüzdanı önerileri incelenmelidir.

Kripto para blockchain altyapısıyla uyumlu olarak kullanılabilen sanal paralardır. Kripto para üzerindeki depolama ya da başka bir kullanıcıya gönderme gibi online olarak yapılan işlemler için blockchain altyapısıyla bağlantılı olarak çalışılması gerekir. Kripto paralar bu altyapı üzerine kurulu olduğu için başka şekilde kullanılamazlar.

Kripto Para Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Kripto para cüzdanı web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamalar aracılığı ile oluşturulabilmektedir. Kripto para cüzdanı oluşturmaktaki amaç uzun vadeli yatırımlarda sanal paranın riske atılmaması, güvenliğinin sağlanmasına yöneliktir. Kripto para cüzdanı sanal olarak internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden alındıktan sonra çeşitli güvenlik aşamaları bulunmaktadır. Kripto para cüzdanı oluşturmak için önce borsadan belli miktar kripto para alınması gerekmektedir. Alınan paranın saklanması ya da çeşitli kullanımları için özellikle uzun süreli yatırımlarda kripto para cüzdanının bulunması önemli bir noktada durmaktadır. Kişinin yatırım hesabının çalınması, borsada kontrol edilemeyen hareketlerin gerçekleşmesi vb. durumlarda kripto para cüzdanında bulunan sanal paralar güvende olacaktır. Kripto para cüzdanı oluşturmak için mobil uygulama üzerinden cüzdan oluştur bölümünün seçilmesiyle, mail adresi ve şifreyle cüzdan oluşturulabilir. Mail adresi ile cüzdan oluşturulduktan sonra isteğe bağlı olarak parmak izi şifresi konulabilir. Bununla beraber kripto para cüzdanı ekstra güvenlik sağlamak amacıyla yedekleme sonrasında üç yeni şifre belirlemektedir. Böylece kripto para cüzdanı oluşturulur ve kişinin bu borsada kullandığı paralar yüksek güvenlikli bir şekilde şahsi cüzdanında korunur.

Kripto Para Cüzdanı Anahtarları Nasıl Olabilir?

Kripto para cüzdanı anahtarları iki şekilde olmaktadır. Kripto para cüzdanı anahtarı açık ve kapalı olmak üzere iki tane olmaktadır. Kripto para cüzdanında bulunan açık anahtar başka hesaplarla para alışverişi yapılmasını sağlamaktadır. Dijital olarak para göndermek isteyen kişilerin kripto cüzdanlarındaki açık anahtarı kullanmaları gerekmektedir. Kripto para cüzdanlarındaki kapalı anahtar ise depolamayı güvenlik altına almak için tasarlanmıştır. Kapalı anahtar şifresi sadece hesabın sahibinde bulunur ve başkasının ulaşması mümkün değildir. Bununla beraber kripto para cüzdanının kapalı anahtarını kaybeden birinin hesabına giriş yapması olanaksızdır.

2020 yurt dışı emeklilik şartları ve işlemleri hakkında bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

Kripto Para Cüzdanı Türleri Nelerdir?

Kripto para cüzdanlarının sıcak ve soğuk kripto cüzdanları olmak üzere, iki türü bulunmaktadır. Bununla beraber sıcak kripto cüzdanları kendi içinde 3’e ayrılırken, soğuk kripto cüzdanları ise ikiye ayrılmaktadır. Sıcak kripto cüzdanları ve özellikleri şu şekildedir.

 • Masaüstü Kripto Cüzdanları; kullanılan şirketin sitesi masaüstüne indirilerek kullanılmaktadır. Genellikle ücretsiz olarak kullanılan masaüstü kripto cüzdanları düşük meblağ kripto sahibi olan kişiler için ö Hesabın çalınma ihtimali bulunduğu için yüksek miktarda kripto parası olan kullanıcılara önerilmemektedir. Masaüstü kripto cüzdanı kullanacak olan yatırımcılar için Blockchain, Wallet ya da Armory firmaları önerilmektedir.
 • Mobil Kripto Cüzdanları; masaüstü kripto cüzdanları gibi söz konusu firmanın uygulamasının indirilmesi ile kullanılmaktadır. Mobil kripto cüzdanlarının kullanımı, masaüstü kripto cüzdanlarına oranla daha sınırlı olmakla beraber kripto para geçen yerlerde bu cüzdan aracılığı ile alışveriş yapma imkanı bulunmaktadır. Mobil olarak kullanılacak kripto para cüzdanları Android ve IOS sistemleriyle uyumlu olarak çalışabilmektedir.
 • Online Kripto Cüzdanları; internet bağlantısının bulunduğu her yerde kullanılabilen para cüzdanıdır. Hesap sahibinin kapalı anahtarını bildiği sürece bu cüzdana erişmesi çok kolay olmaktadır. Online kripto cüzdanına her türlü cihaz aracılığı ile ulaşılabilir. Bununla beraber online kripto cüzdanlarının çalınma ihtimali diğer cüzdanlara göre daha yü

Soğuk kripto cüzdanları olarak bilinen cüzdanlar ve özellikleri ise şu şekildedir.

 • Donanım Kripto Para Cüzdanları; donanım kripto para cüzdanlarının en önemli özelliği çevrimdışı kullanılıyor olmasıdır. Donanım kripto cüzdanları çevrimdışı kullanıldıkları için sürekli olarak internet erişimi halinde kullanılan cüzdanlara göre daha gü Hesap online olarak kullanılamadığı için çalınma riski oldukça düşüktür. Yüksek meblağlarda kripto parası bulunan kullanıcılar tarafından genellikle donanım kripto para cüzdanı tercih edilmektedir.
 • Kağıt Kripto Para Cüzdanları; kağıt cüzdanlar çevrimdışı kullanılmakta olup ü Güvenlikli ve ücretsiz olması birer avantaj olsa da kripto para cüzdanını yeni kullanmaya başlayanlar için genellikle önerilmez.

2019 Yılında Piyasada Hangi Kripto Cüzdan Türleri Bulunmaktadır?

2019 yılında kripto para cüzdanları önerileri arasında soğuk ve sıcak kripto para cüzdanlarının farklı türleri bulunmkatadır. 2019 yılında en çok önerilen kripto para cüzdanları şu şekilde sıralanabilir.

 • Bread Wallet Kripto Para Cüzdanı
 • Keepkey Donanım Kripto Para Cüzdanı
 • Nano Ledger S Donanım Kripto Cüzdanı
 • Trezor Donanım Kripto Cüzdanı
 • Blockchain Kağıt Kripto Cüzdanı
 • MyEtherWallet Kağıt Kripto Cüzdanı

Merak edilen SGK hizmet birleştirme yöntemlerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Kripto Para Cüzdanlarından Hangisi Daha Avantajlıdır?

Kripto para cüzdanlarının avantajları, kullanıcının ne kadar zamandır kripto para kullandığına, kripto paranın miktarına vb. etmenlere göre değişmektedir. Bununla beraber genel hatlarıyla çevrimdışı kullanılma özelliklerinden dolayı soğuk krito cüzdanları daha güvenilir bulunmaktadır. Çevrimdışı olarak kullanılabilen soğuk kripto cüzdanlarına yabancı kişilerin ulaşması daha zor olmaktadır. Bununla beraber sıcak kripto cüzdanlar için de yüksek güvenlikli şifreleme seçenekleri geliştirilebilmektedir. Sıcak kripto cüzdanlarının güvenliği daha düşük olmasına rağmen kullanımları daha kolaydır. Sıcak kripto cüzdan sahibi kişi her istediğinde rahatlıkla hesabına ulaşabilmektedir.

Kripto para cüzdanlarının hangisinin daha avantajlı olduğuyla ilgili olarak başka bir belirleyici nokta ise söz konusu kripto paranın ne kadar olduğudur. Kripto parası yüksek miktarda olan kullanıcılar için soğuk kripto cüzdan seçenekleri daha avantajlı olacaktır. Bununla beraber küçük meblağ kripto paralarla yatırım yapan kişiler kullanım rahatlığına dayalı olarak sıcak kripto cüdanları tercih edebilirler.

Kripto para cüzdanını yeni alacak kişilere de genellikle sıcak kripto cüzdanları önerilmektedir. Hem ücretsiz olmasından hem de sürekli kullanıma açık olmasından dolayı sıcak kripto cüzdanlarının tercihi oldukça yaygındır. Kripto para cüzdanı önerileri gelişen teknolojiye bağlı olarak uygulamalarında ilerletilmesi sonucu her yıl değişmektedir.

2020 Güncel Zabıt Katibi maaşları ne kadar? Detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu