Banka

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi – 0850 222 0444

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi, diğer tüm bankalarda olduğu gibi müşterilerine şubelerine gitme zorunluluğu bulunmadan kurmuş oldukları ekip ile telefon bankacılığı hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmet ile Yapı Kredi müşterileri şubelere gitmeden şubede yapabilecekleri neredeyse her türlü işlemi kişisel telefonları veya sabit hatları telefonları kullanarak yapabilmektedir. Bu görüşme sonucunda Yapı Kredi müşteri iletişim merkezine bağlanmak isteyen kişilerin ödeyecek oldukları telefon kullanım ücreti kişilerin kullanmış oldukları operatöre göre değişiklik göstermekle birlikte kullanılan operatörün kendi operatörünün kullanan kullanıcıları arasında belirlemiş olduğu tutar ile aynıdır. Yapı Kredi müşteri iletişim merkezi ve Yapı Kredi Kurumsal müşteri iletişim merkezi birbirinden farklı iki çağrı merkezi olup hem yetkiler hem de yapılabilecek işlem limitleri hem de bu merkezlere ulaşmak için kullanılan telefon numaraları bağlamında farklılık göstermektedir.

Yapıkredi Müşteri İletişim Merkezi Whatsapp Özelliği Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

yapi kredi iletisim merkezi whatsapp

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nin Whatsapp özelliği, konu Müşteri İletişim Merkezi olduğunda da birçok yeni adımın öncülüğünü yapıyor. Yapı Kredi müşterilerine normal arama yolları ile ulan müşteri iletişim merkezine alternatif olarak GooglePlay ya da Apple AppStore aracılığı ile indirilen whatsapp mesajlaşma uygulaması ile hizmet vermektedir. Yapı Kredi Whatsapp özelliği ile kullanıcılar banka ile ürün, servisler, hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilirler. Yapı Kredi Whatsapp özelliği yapay zekâ yöntemi ile geliştirilmiş olan bir bot kullanmakta olup canlı bir kişi ile mesajlaşma hizmeti sağlamaz. Ayrıca Yapı Kredi Whatsapp hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcıların bu süreç esnasında kötü bir deneyim yaşamamaları ve olası dolandırıcılık şüphelerine karşı mesajlaşmakta oldukları whatsapp kullanıcısının onaylanmış işletme hesabı (verified business account) olarak teyit etmeleri hayli önemlidir. Ayrıca unutulmaması gerekmektedir ki hiçbir Yapı Kredi bankası temsilcisi kullanıcılardan herhangi bir şifre veya kişisel bilgi talebinde bulunmamaktadır, bu sebeple whatsapp üzerinden kendisini bu hizmet gibi tanıtabilecek kimselere hiçbir koşul altında kişisel bilgiler ya da herhangi bir şifre bilgisinin paylaşılmaması çok büyük önem taşır.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nin Kullanım Kolaylıkları Nelerdir?

Yapı Kredi’nin oluşturmuş olduğu Müşteri İletişim Merkezi’nin sağladığı kolaylıklar hem kendi müşterilerine hem de kendi müşterisi olmak isteyen diğer kişilere oldukça rahat bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Yapı Kredi müşterisi olmayan ve Yapı Kredi bankası hizmet veya servisleri ile çeşitli konularda bilgi almak isteyen veya Yapı Kredi müşterisi olmak isteyen kişiler Yapı Kredi tarafından kendileri için özel olarak hazırlanmış menülere yönlendirilerek vakit kaybetmeden yapmak istedikleri ve öğrenmek istedikleri öğrenebiliyorlar.

Öte yandan hali hazırda Yapı Kredi müşterisi olan kişiler için ise rahat bir şekilde sisteme erişim sağlayabilirler. Yapı Kredi sunuş olduğu “Beni Numaramdan Tanı” hizmeti ile müşterilerinin istekleri doğrultusunda aranan telefon numarasını ana numara olarak sisteme kaydetmekte ve bu işlem sonucunda yeni aramada çeşitli birkaç bilgiyi müşterilerinden talep etmemektedir. Ve bu şekilde hem hizmet alacak müşterilerin telefon başında geçirecekleri süreden büyük ölçüde tasarruf edilmekte hem de Yapıkredi müşteri iletişim merkezi çalışanlarının işlem kapasitesinin ve hızlarının artması sağlanmaktadır. Öte yandan Yapı Kredi’nin müşterilerine sağladığı bir diğer kolaylık “Tek Şifre” hizmetidir. Bu hizmet ile Yapı Kredi müşterileri istekleri doğrultuda hem Mobil Bankacılık hem de Telefon Bankacılığı şifreleri tek bir şifre olarak belirleyerek bu tek şifre ile iki platformda da işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi İle Yapılabilecekler Nelerdir?

yapi kredi musteri iletisim ile yapilabilecekler

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi ile gerçekleştirilebilecek işlemler Yapı Kredi müşterilerinin Yapı Kredi şubelerinde yapabildikleri neredeyse her işlemi içerir. Yapıkredi müşteri iletişim merkezi ile yapılabilecek işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi başvurusu,
 • Kredi Kartı başvurusu,
 • Kredi başvurusu sorgulama,
 • Kredi Kartı başvuru sorgulama,
 • Kredi borcu ödeme,
 • Kredi kartı borcu ödeme,
 • Fatura ödeme,
 • Üniversite (anlaşmalı üniversiteler ile) ödemeleri,
 • Para Transfer işlemleri, (Para gönderme, para isteme, başka bir hesaba havale/eft yapma),
 • Banka hesap işlemleri, (Yeni hesap açma, hesap kapatma),
 • Hisse senedi işlemleri
 • Döviz İşlemleri,
 • Maaş hesabı işlemleri
 • Vadeli/Vadesiz hesap işlemleri
 • Ve daha birçok konuda bilgi alma seçenekleri gibi çok çeşitli işlem İş Bankası telefon bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nin Ücretlendirme Tarifesi Nasıldır?

Yapı Kredi’nin müşterilerine sağlamış olduğu bu hizmetin ücretlendirmesi sağlanırken şu şekilde bir referans noktası kullanır. Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nin arayan kişiler kendi telefon operatörlerine göre değişim göstermekle birlikte temel olarak kendi operatörlerinin belirlemiş olduğu aynı operatörler arasındaki konuşma ücreti ile dakika başına ücret öderler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu