Banka

Yapı Kredi İlk Param Nedir?

Yapı kredi ilk param hesabı yapı kredi bankası tarafından müşterilerinin aileleri ve çocukları için birikim yapmak adı altında açtıkları hesap türüdür. Yapı kredi ilk param ile bireysel bir hesap açılarak geleceğe dair birikim yapılabilir.

Yapı Kredi İlk Param Hesabı

yapi kredi ilk param hesabi

Yapı kredi ilk param uygulaması ile kullanıcılar kendilerine ait yapı kredi adı altında bir banka hesabı açtırarak birikim sağlayabilir. Müşterilerin sevdikleri için açtıkları bu banka hesabı ile yıllarca birikim yapıp geleceğini garantiye alma şansı mevcut. İstenilen zaman ve sürede ne kadar para yatırılacağı sizlerin elinde. Bireysel hesap adı altında ilk param hesabı ile paranız yapı kredi çatısı altında ek gelir imkanı da sunar. Yatırılan paralara yönelik uygulanan faiz oranları ile para işlem görerek büyür.

Yapı Kredi İlk Param Hesabının Özellikleri

Yapı kredi ilk param uygulamasına yönelik özellikler müşterilerine yönelik bireysel birçok avantaj sunar. Bu özellikler ise şu şekildedir;

  • İlk param hesabı % 100 YFAK2 fonu içerir. Bu yüzden kullanıcılarına yönelik uzun vadede sürecek bir birikim imkanı sunar.
  • İlk param hesabı, hisse senedi ve bono piyasasına yönelik fırsatları değerlendirir. Bu sayede kullanıcılarına yönelik yatırım imkanları sunar.
  • Hesapta yer alan sermayenin daha fazla getiri elde edebilmesi adına kullanılmasına yardımcı olunur.
  • İlk param hesabının kullanıcıları, diledikleri zaman hesaptan para çekebilir.
  • Birikim yapan kullanıcılar, paralarına yönelik getirileri günlük, haftalık ve aylık olarak internet üzerinden takip edebilir.
  • Kullanıcılar vadesiz hesabını vadeli hesaba geçirebilirler.

Yapı Kredi İlk Parama Başvuru3

Yapı kredi hesabı ilk parama başvuru için tüm kanallar kullanılabilir. İnternet şubesi, SMS yoluyla ve müşteri hizmetleri ile ya da şube yoluyla yapı kredi ilk param başvurusu yapmak mümkün.

İnternet Bankacılığı İle Başvuru

Yapı kredi internet bankacılığı ile başvuru için daha önceden açılmış olan bir vadesiz hesaba sahip olmak gerekir. Bu müşteriler bireysel internet şubesine giriş yaparak başvurular bölümünde ilk param uygulaması üzerinden düzenli fon alım talimatı verebilir. Bireysel olarak internet şubesi şifresine sahip olmayanlar ekranda yer alan şifremi unuttum butonuna tıklayarak şifre alıp devam edebilirler. Uygulamada başvurular bölümüne gelinerek ilk param uygulamasına yönelik hesap açma işlemi sadece birkaç tıkla gerçekleştirilip hizmete sunulur.

Yapı Kredi SMS ile Başvuru

yapi kredi sms ile basvuru

İlk param SMS başvurusu, vadesiz hesabı olan müşterilere yöneliktir. Müşteriler cep telefonlarının mesaj bölümüne “İLKPARAM” boşluk bırakıp T.C. kimlik numaralarını yazarak 4470’e gönderebilir. Mesajdan sonra yapı kredi tarafından gelecek olan telefon ile başvuru tamamlanmış olacaktır. Mesaj yolu ile yapılan ilk param uygulamalarına yönelik anında geri dönüş sağlanır. Geri dönüş sırasından tarafınıza dair istenen bilgiler ile mobil ortamda otomatik olarak ilk param uygulaması sizlerin adına açılıp hizmetinize sunulur. Hizmetinize sunulan ilk param uygulaması ile anında işlem yapmak mümkün. Herhangi bir bekleme süresi ve zaman kısıtı bulunmaz. Anında işlem hızı ile tüm veriler devreye girer.

Müşteri Hizmetleri İle Başvuru

İlk param uygulaması müşteri hizmetleri ile başvuru yapmak isteyenler yapı kredi çağrı merkezini arayıp başvurularını anında yapabilirler. Yapı kredi çağrı merkezi numarası 444 0 444’dür bu numara üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşılıp düzenli fon alım talimatı verilebilir. Müşteri hizmetleri anında ve en kısa sürede ilk param uygulamasını bireysel olarak başlatacaktır. Ancak şuna dikkat edilmelidir. Müşteri hizmetlerine verilen bilgiler doğru bir şekilde aktarılmalıdır. Yanlış bir aktarım olması halinde yapı kredi ilk param uygulaması engellenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu