Banka

Yapı Kredi CepBank (Cebe Havale) Yapma

Yapı Kredi Bankası’ndan CepBank üzerinden havale gönderme işlemi, Yapı Kredi müşterilerine sunulan kolaylıklardan bir tanesi. Yapı Kredi üzerinden CepBank cebe havale işlemlerinde, havaleyi alacak kişiyseniz herhangi bir banka hesabına ihtiyacınız yok fakat havaleyi gönderecek kişilerin Yapı Kredi Bankası müşterisi olması, Yapı Kredi Bankası hesabına sahip olmaları şart. Parayı alacak kişinin ise 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Ek olarak, CepBank işlemlerinde kişinin kendi hesabına cebe havale yoluyla para gönderilmesine imkan verilmiyor.

Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Yapılır?

yapi kredi cebe havale nasil yapilir

Yapı Kredi Bankası’ndan CepBank işlemi gerçekleştirmek için öncelikle bir Yapı Kredi Bankası hesabınızın olması gerekiyor. Hesabınıza internet şubesi ya da mobil şube aracılığıyla giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  • Para Transferi seçeneğinden Cebe Havale kısmına girmelisiniz.
  • Parayı göndereceğiniz kişinin cep telefon numarasını ve gönderilecek tutarı belirtilen yerlere girmelisiniz.
  • Bütün bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra işleminizi onaylayabilirsiniz.

Gönderen taraf işlemi onayladıktan sonra alıcıya Yapı Kredi Bankası tarafından güvenlik kodu içeren bir SMS gönderilir. Bu gönderilen SMS ücretsizdir.

Haftanın her günü ve her saati dilediğiniz zaman gerçekleştirebileceğiniz Yapı Kredi Bankası CepBank işlemlerinde gönderen kişiden 2 TL bir işlem tutarı talep edilmektedir.

Yapı Kredi CepBank Havalesi Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi Bankası’ndan CepBank ile yapılan havaleyi almak isteyenlerin herhangi bir YapıKredi ATM’sinden paralarını çekebilmeleri için aşağıdaki basit adımları takip etmesi gerekiyor:

  • ATM’nin giriş ekranında bulunan Kartsız İşlem Menüsü’ne giriş yapmalısınız.
  • Alıcının TC kimlik numarası, alıcının telefon numarası, gönderen kişinin telefon numarası, gönderilen tutar ve son olarak Yapı Kredi tarafından parayı alacak kişiye SMS yoluyla gönderilmiş olan güvenlik kodunu ekranda gösterilen yerlere girmelisiniz.
  • Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra paranızı kolayca çekebilirsiniz.
  • Alıcının en fazla 24 saat içerisinde gönderilen parayı çekmesi gerekir. Paranın çekilmediği durumlarda para, gönderen kişiye iade edilir.

Yapı Kredi CepBank yoluyla cebe havale işleminde tek seferde toplam 500 TL para çekilebiliyor ve günde en fazla 2 kere para çekme işlemi yapılabiliyor. Para çekme noktasında işlem limiti haftalık dört ve aylık ise altı.

Yapı Kredi CepBank İşlem Limiti

yapi kredi cepbank islem limiti

Yapı Kredi Bankası CepBank cebe havale işlemleri için limit günlük, haftalık ve aylık olarak ayrılıyor. Bu limitler parayı gönderen kişi için ve parayı alacak olan kişi için ayrı ayrı belirleniyor.

Parayı gönderen kişi için CepBank limiti günde 2 işlem ve toplam 1000 TL, haftalık 4 işlem ve 2000 TL, aylık 6 işlem ve 3000 TL’dir.

Parayı alacak olan kişi için ise Yapı Kredi Bankası CepBank işlem limiti günlük 2 işlem ve toplam 500 TL, haftalık 4 işlem ve en fazla 1000 TL, aylık ise 6 işlem ve en fazla 1500 TL olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Cepbank İptal İşlemi

Yapı Kredi Bankası’ndan yapılacak olan cebe havale işlemlerinin iptali için alıcının para çekme esnasında bilgileri üç kere yanlış girmesi ya da 24 saat içerisinde gönderilen parayı çekmemesi gibi durumlarda gönderilen tutar gönderen kişinin hesabına iade ediliyor.

İstenilen doğrultuda işlemi iptal etmek için ise eğer alıcı kişi gönderilen parayı çekmemişse CepBank cebe havale işlemi gönderen kişi tarafından iptal edilebiliyor. Bu durumda olabildiğince hızlı bir şekilde Yapı Kredi müşteri hizmetleriyle iletişime geçilmesi ve havale havuzunda bekletilen para transferinin iptal edilmesi talebinin belirtilmesi gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu