Banka

Yapı Kredi Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller

Yapı Kredi Bankası da birçok banka gibi gayrimenkul satışı yapmaktadır. Gayrimenkul satışı çeşitli alanlarda verilen kredilerin geri alınamaması sonucunda el koyulan malların satışı anlamına geldiğinden, bu uygulamada birçok bankada görüldüğünden dolayı oldukça yaygın ve talep gören bir uygulamadır. Bankaların gayrimenkul satış yöntemleri ve usulleri benzemekle beraber sundukları fırsatlar açısından kimi bankaların daha avantajlı olduğu söylenebilir. Yapı Kredi Bankası’ndan satılık gayrimenkuller üzerinde yapılan satış işlemi de birçok bankaya göre avantajlı konumdadır.

Yapı Kredi Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller Nasıl Alınabilir?

yapi kredi bankasi satilik gayrimenkuller nasil alinabilir

Yapı Kredi Bankası’ndan satılık gayrimenkul almak için açık arttırmaya girmek gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın yaptığı gayrimenkul satışı teklif usulüyle ilerlemekte ve gayrimenkul en yüksek teklifi verene satılmaktadır. Bu noktada verilecek tekliflerin bankanın belirlediği değerin altında olmaması gerekmektedir. Gayrimenkul için teklif verme işlemi Yapı Kredi Bankası’nın resmi sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Teklif veren kişilerin aynı zamanda teklif verirken sitedeki formu da doldurmaları gerekmektedir. Bu form Yapı Kredi Bankası’ndan satılık gayrimenkuller için başvuru niteliği taşımaktadır.

》》  Denizbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Yapı Kredi Bankası’ndan Satılık Gayrimenkullerin Satış Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Yapı Kredi Bankası satılık gayrimenkuller için  sabit bir satış fiyatı bulunmamaktadır. Gayrimenkul satışı açık arttırma yolu ile yapıldığı için satış fiyatı değişkendir. Bununla birlikte açık arttırmaya rağmen gayrimenkuller için ödenecek miktar piyasa şartlarının altında olmaktadır. Yapı Kredi Bankası’ndan satılık gayrimenkuller için banka tarafından bir taban fiyat belirlenmektedir. Belirlenen bu taban fiyatın altında teklif yapılamaz. Üzerinde yapılan tekliflerden, en yüksek teklifi yapan kişiye gayrimenkul satışı gerçekleştirilir.

Yapı Kredi Bankası’ndan Satılık Gayrimenkulleri Almak İçin Kimler Başvuru Yapabilir?

Yapı Kredi Bankası’ndan satılık gayrimenkul almak için başvuru yapabilecek vatandaşlarla ilgili bir sınırlama olmamaktadır. Yapı Kredi Bankası gayrimenkullerin satışında kredi ile ödeme seçeneği sunduğu için nakit durumu olmayan vatandaşlar da gayrimenkul sahibi olmak için başvuru yapabilmektedirler. Yapı Kredi Bankası satılık gayrimenkuller için bir teminat koşulu olmadığından ve kredi ile ödeme yapılabildiğinden dolayı finansal durumu çok iyi olmayan vatandaşlar da açık arttırmaya katılabilmektedirler.

》》  Kredi Kartı Online Alışverişe Açma Kapama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller Satışı Esnasında Oluşan Masrafların Ödemesi Kime Aittir?

yapi kredi bankasi gayrimenkul satisi masraflari

Yapı Kredi Bankası’nın sattığı gayrimenkuller için her vatandaş başvuruda bulunabilceği gibi, satılacak olan gayrimenkulün satış işlemleri esnasında oluşan masraflarının alıcıya ait olduğu bilinmelidir. Yapı Kredi Bankası satılık gayrimenkuller piyasa fiyatlarının altında ve çeşitli ödeme kolaylıklarıyla satılmasınyla beraber satış esnasında gayrimenkulün masrafları, vergi ve tapu ödemeleri alıcı kişiye ait olmaktadır. Banka bu masrafların kabul edildiğine dair, başvuru aşamasında alıcı kişiye çeşitli belgeler imzalatmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Satılık Gayrimenkuller Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapı Kredi Bankası’ndan gayrimenkul alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, söz konusu gayrimenkulün özellikleridir. Birçok bankada olduğu gibi Yapı Kredi Bankası’nda da gayrimenkulün tüm özellikleri ayrıntılı olarak belirtilmeyebilir. Bu noktada alıcı açık arttırmaya girmeden önce almak istediği gayrimenkulü ayrıntılı olarak incelemelidir. Gayrimenkul araştırması yapılırken banka dışındaki kaynaklara yönelmek mantıklı olacaktır. Tapu müdürlüklerinden söz konusu gayrimenkul hakkında bilgi almak mümkündür. Yapı Kredi Bankası satılık gayrimenkuller için yapılan araştırmaların sonucunda alıcı kişi herhangi bir sıkıntı görmüyorsa, açık arttırmaya girmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu