Banka

Yapı Kredi Bankası Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Yapı Kredi Bankası üzerinden bir başkasının hesabına ATM aracılığıyla para yatırma, kartlı işlemler ve kartsız işlemler olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası başkasının hesabına Yapı Kredi Bankası ATM’den para yatırma işlemlerinin kartsız olarak şu şekilde yapılması mümkün olmaktadır:

  • ATM üzerinden kartsız işlemler bölümünün seçilmesi gerekmektedir.
  • Kartsız işlemlere giriş yapılması halinde para gönderilecek kişiye T.C kimlik numarasının yazılması gerekmektedir.
  • C kimlik numarasının akabinde istenen bilgi hesap numarası olmaktadır. İlgili kişinin hesap numarası girilir.
  • Bunun akabinde para yatırılacak bölme açıldıktan sonra para girişi yapılır.
  • ATM ekranında yüklenen para tutarının doğruluğunun teyit edilmesinin akabinde işlem tamamlanmaktadır.

Yapı Kredi Bankası QR Kod ile Para Yatırma Nasıl Yapılır?

yapi kredi or kod ile para yatirma

Yapı Kredi Bankası’nda QR kod ile para yatırma, mobil uygulamanın kullanılması ile mümkün olmaktadır. Yapı Kredi Bankası mobil uygulamasının kullanılması ile ATM üzerinde görüntülenen QR kodu okutulması ile eşleşme sağlanmaktadır.

QR kod eşleşmesi sayesinde müşterinin kart bulundurmamasına rağmen istediği tüm işlemleri ATM üzerinden gerçekleştirmesi mümkün olmaktadır. Para yatırma, para çekme ya da bakiye sorgulama işlemleri bu şekilde yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası mobil uygulaması kullanılan mobil cihazların türüne bağlı olarak Google Play ya da App Store üzerinden indirilebilmektedir. Bu uygulamayı kullanmak için şifre müşteri hizmetlerinden alınabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası’ndan Cep Telefonuna Para Gönderilir Mi?

Yapı Kredi Bankası’ndan cep telefonuna para gönderme işlemi, Cebe Havale uygulaması ile mümkün olmaktadır. IBAN numarasını bilmeyenler için para göndermek istedikleri kişinin cep numarasını ve tutarı yazmaları halinde para transferi gerçekleşmektedir.

Yapı Kredi Bankası ATM’den para yatırma işleminde de olduğu gibi ATM üzerinden bilgilerin girilmesinin akabinde ilgili kişinin cep telefonu numarasına havale ile ilgili kısa mesaj iletilmektedir.

Cebe Havale uygulamasının daha etkin kullanılabilmesi için Yapı Kredi mobil bankacılığın kullanılması gerekmektedir. Bu uygulama üzerinden Cebe Havale sekmesinin seçilmesi ile ATM üzerinden daha pratik işlem yapılabilmektedir.

Cebe Havale Uygulamasında Para Gönderme Limitleri Nelerdir?

yapi kredi cebe havale gonderme limitleri

Cebe havale gönderirken havale limitleri, minimum 500 TL olacak şekilde belirlenmektedir. Bu tutar günlük limit olmakla beraber haftalık olarak belirlenen limit 1000 TL şeklinde ifade edilmektedir.

Cep telefonu üzerinden havale yapmak için günde en fazla iki defa işlem hakkı bulunmaktadır. Haftalık olarak ise belirlenmekte olan para gönderme sınırı 4 defa olacak şekilde banka tarafından sınırlandırılmaktadır.

ATM’lerden Yapılan İşlemlerde Para Üstü Alınabilir Mi?

ATM işlemlerinde para üstünü almak, herhangi bir sınırlama belirtilmeksizin mümkün olmaktadır. Para yatırma işlemlerinin akabinde bozuk para ya da banknot şeklinde para üstünü tam tutar olarak almak mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası ATM’den para yatırma işlemlerinde para üstünün kişinin kendi hesabına aktarılması da mümkün olmaktadır. İşlem tercihi ATM üzerinden yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu