Teknoloji

Yandex Hesabı Nasıl Açılır?

Yandex hesabı açmak web sayfasındaki yönlendirmelerin takip edilmesi ile yapılır. Yandex mailini kullanmak için giriş yapmak gerekmektedir. Yalnızca yandex hesabı olan kullanıcılar giriş yapabilmektedir. Yandex hesabı açılırken mail adresi, kullanıcı adı ve şifre belirlemek gerekmektedir. Bu bilgilerin doğru olması mail adresinin kullanımı açısından önemli bir noktada durmaktadır. Bununla birlikte bu bilgilerin oluşturulmasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Yandex Nedir?

yandex nedir

Yandex kullanıcıların internette çeşitli bilgilere ulaşmasını sağlayan bir arama motorudur. Dünyanın her yerinde çeşitli kültürlerden insanların bilgi edinmesini ve farklı konularda arama yapmasını mümkün kılan Yandex dünyada en çok kullanılan arama motorlarından biridir. Yandex ticari bir şirket olmakla beraber, kullanıcılara faydalı olma ilkesine yönelik olarak geliştirilmiştir ve her geçen gün kendini yenilemektedir. Yandex arama motoru kullanıcılara internette aradıkları bilgiler için Google dışında bir alternatif olarak üretilmiştir. Yandex internet aramalarında bilgiye ulaşılmasını ve anlık iletişimi mümkün kılan teknolojiler üretmeye devam eden bir şirkettir.

》》  Blockchain Teknolojisi Nedir? Blockchain Özellikleri

Yandex’in Kurucusu Kimdir?

Yandex’in kurucusu Ilya Segalovich ve Arkady Volozh isimli iki kişidir. Bu iki kişinin ortak yapımı olan Yandex Rusya’da kurulmuştur. Google dışında alternatif yaratmak amacıyla oluşturulan Yandex’in kuruluşu 25 yıl öncesine dayanmaktadır. Yandex’i kuran programcılar, ticari kaygılardan öte internet kullanıcılarının bilgiye güvenli yollardan ulaşmasına yönelik olarak çalışmışlardır. Dünyanın birçok yerinde kullanılan Yandex popüler bir arama motorudur.

Yandex Hesap Açma Aşamaları Nelerdir?

yandex hesap acma asamalari

Yandex’te hesap açmak son derece basit bir işlem olmakla birlikte, hesap açılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Yandex’in web sitesi üzerinden ulaşılan yönergelerin takip edilmesiyle Yandex hesabı açılabilmektedir. Yandex’in tüm içerik ve donanımından faydalanmak için hesap açmak gerekmektedir. Yandex hesabı şu aşamaların gerçekleşmesi ile açılabilmektedir.

  • İnternet üzerinden Yandex’in web sayfasına girilmesi ve giriş yap butonun seçilmesi gerekir.
  • Giriş yap butonunun seçilmesiyle hesap oluşturma butonu çıkacaktır. Bu butona da tıklanmasıyla sayfaya bilgi formu gelir.
  • Formdaki bilgilerin doğru şekilde doldurulması gerekir. Bu formda hesap oluşturacak kişinin adı ve soyadı istenir. Ardından kullanıcı adı oluşturulması gerekir. Bu aşamalardan sonra şifre oluşturulması gerekecektir.
  • Yandex hesabı açmak için 8 karakterden oluşan zor bir şifre oluşturulması gerekir.
  • Şifrenin tamamlanmasıyla, telefon numarası girilir.
  • Son aşama olarak güvenlik için sayfada verilen resimdeki karakterlerin girişi yapılır.
  • Tüm bunlar tamamlandığında kaydol butonu seçilir ve Yandex hesabı açılmış olur.
》》  E-Kitap Nasıl Açılır? İnternetten Satın Alınan E-Kitap Nasıl Okunur?

Yandex Şifresi Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yandex hesabı açılırken hesaba başkaları tarafından ulaşılmaması için, alınan bir takım önlemler bulunmaktadır. Yandex şifresi de bu önlemelrden biri olup, zorlu bir şifre oluşturulması son derece önemlidir. Basit bir şifre kolayca ele geçirilebilir ve Yandex hesabı çalınabilir. Bu sebeplerle Yandex şifresi oluşturulurken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır.

  • Yandex şifresinin 8 karakterden oluşması gerekir. Bu karakterler büyük ve küçük harf, rakam ve noktalama işaretlerinden oluşmalıdır.
  • Sadece rakam ya da sadece harflerden oluşan şifreler çok güveli olmayacaktır.
  • Oluşturulan Yandex şifresinin kimseyle paylaşılmaması gerekir. Paylaşılması durumunda hesap kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu