Teknoloji

Yahoo Kaydol, Yahoo E Posta Aç

Yahoo platformuna kaydolmak ve e posta açmak oldukça basittir. Dünya çapında hızla yayılan bir hizmet ağı olan Yahoo, kullanımı oldukça kolay bir mail platformudur. 1000 GB mail alanı sunması ile kullanıcının işini kolaylaştırmıştır. Yahoo mail adresini açıp kullanmaya başladıktan sonra çeşitli sosyal medya platformlarına da bu mail ile giriş yapabiliyor olacaksınız.

Yahoo Mail Adresi Nasıl Açılır?

yahoo mail adresi nasil acilir

Yahoo e-posta adresi açabilmek için yapılması gereken ilk adım yahoo mail kayıt sayfasına giriş yapmak. Daha sonrasında izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Yahoo mail kayıt sayfasında istenilen kişisel bilgileri girin.
 • Ad soyad girin ve kullanıcı adınızı belirleyin.
 • Kullanıcı adı uygun ise ve daha önce biri tarafından kullanılmamış ise sayfa size parola sayfasına yönlendirecektir.
 • Karşınıza çıkan sayfada mail adresiniz için kullanmak istediğiniz sekiz haneli parolayı girin. Parolanızın büyük harfler, küçük harfler ve rakamlar içermesi hesabınızın güvenliği açısından oldukça önemlidir.
 • Aktif kullandığınız cep telefonu numaranızı yazın. Aktif olması önemli çünkü hem mail onayı için hem de ilerleyen süreçlerde şifre unutma, hesap çalınma gibi durumlarda güvenlik sağlayabilmek için Yahoo sizinle cep telefonunuz üzerinden iletişime geçebilir.
 • Doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi de belirttikten sonra Devam kısmına tıklayın.
 • Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğiniz takdirde herhangi bir uyarı almadan hesabınızı oluşturmuş olacaksınız.
》》  Blockchain Teknolojisi Nedir? Blockchain Özellikleri

Yahoo E-Posta İle Yapılabilecekler

Yahoo mail adresi ile yapılabilecek şeyler ile herhangi bir mail platformu üzerinden yapılabilecekler arasında bir fark yoktur fakat Yahoo geniş kapsamlı mail alanı ile maillerinizin kaybolmasını, silinmesini, size gelecek olan yeni maillerin mail kutunuzun dolu olması sebebi ile engellenmesini neredeyse imkansız kılar dolayısıyla oldukça geniş kapsamlı ve kolay bir rahat kullanıma sahiptir.

Yahoo mail adresiniz ile mail alabilir, mail gönderebilir ya da mail taslakları hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanla bu mail adresi ile beraber bütün sosyal medya hesaplarınıza giriş yapabilir ya da bu mail adına halihazırda var olan bir sosyal medya hesabınız olsa bile ek hesap açabilirsiniz.

Yahoo Mail Özellikleri

yahoo mail ozellikleri

Yahoo mailinizin sahip olduğu çeşitli özellikler bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Tek kullanımlık mail adresleri. Tek kullanımlık adres oluşturmak için çark imgesine tıklayın ve ardından Temel Ad Oluşturun kısmından seçin. Bu özellik sayesinde güvenliğinizi arttırma imkanı elde edersiniz.
 • Maillerin yönünü değiştirme. Tüm e-postaları asıl mail adresinize göndermek için mail iletme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu işlemi Ayarlar bölümünden Hesapları Düzenleme kısmından yapabilirsiniz.
 • Dropbox hesabınızı doğrudan Yahoo mailinize bağlayarak oraya yükleyeceğiniz dosya ve resimleri kolaylıkla tanıdıklarınızla paylaşabilirsiniz.
 • Yahoo mailinizin görünümünü ve dizaynını değiştirerek mailinize fotoğraflar ekleyebilirsiniz.
 • Sohbet etme. Yeni eklenen özellikler arasındaki Sohbetler bölümünden daha verimli bir şekilde kullanabileceğiniz mail atmosferi yaratabilirsiniz. Dilerseniz bu özelliği Sohbetleri Etkinleştir kısmından düzenleyerek daha rahat ve daha kolay bi iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu