Genel

Wowwo Nedir? Senetle Araç Almak

Wowwo internet üzerinden sıfır ya da ikinci el araç satışı gerçekleştiren bir platfırmdur. İstanbul merkezli olan Wowwo, Türkiye’nin birçok şehrinden araç satışı gerçekleştirmektedir. Wowwo ile yapılan araç satışları senet üzerinden geçekleştirilmektedir.

Wowwo ile araç alımı yapan kişiler çoğunlukla bankadan araç kredisi alamayan vatandaşlardır. Bankalar araç kredisi almak için çeşitli teminatlar isterler. Bunun dışında banka kredilerinde kişilerin finansal geçmişleri ve kredi notları da önemli bir noktada durmaktadır. Wowwo ile alınan araçlarda ise bu tür finansal etmenler önemli değildir. Kredi notu düşük olan ya da çeşitli borçları olan kişiler için bile Wowwo üzerinden senetle araç almak mümkündür.

Wowwo İle Nasıl Araç Alınır?

wowwo ile arac nasil alinir

Wowwo ile araç almak için internet üzerinden platformun sitesine giriş yapılarak, platformda bulunan araçlar incelenir. Wowwo üzerinden senetle araç almak için platformun bünyesinde bulunudurduğu araçlar içinden seçim yapılması gerekmektedir. Bu internet sitesinde bulunmayan araçların alımı için Wowwo platformu kullanılmaz. Bu platformda sadece Wowwo’nun kendisine ait araçlar bulunmaz. Aynı şeklide anlaşmalı olduğu firmalara ait araçlarda satışa sunulmaktadır. Wowwo internet sitesi üzerinden alınmak istenen aracın seçilmesinden sonra, site üzerinden kredi notu sorgulaması yapılır. Kredi notu aracın alınıp alınamayacağını etkilemez. Ancak peşin ödenecek miktarı ya da vade süresini etkilemektedir. Seçilen araca ve kredi notuna yönelik olarak, site alıcıya anlaşma sunar. Anlaşmadaki senet özellikleri ve ödeme seçeneklerinin kabul edilmesi ve başlangıçtaki belli miktar peşin ödemenin yapılması ile araç alımı tamamlanmış olur.

Wowwo İle Araç Alınırken Ödeme Ne Şekilde Yapılmaktadır?

Wowwo platformu üzerinden alınan araçlarda, ödeme senete bağlı şekilde yapılmaktadır. Bununla beraber senetin yanı sıra araç alımında belli bir miktarın başta peşin olarak ödenmesi gerekmektedir. Wowwo üzerinden senetle alınan araçlar için peşin olarak ödenmesi gereken miktar %25 ile %40 arasında değişecektir. Bu miktarın belirlenmesinde senetle araç almak isteyen kişinin kredi notu etkili olmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler daha az peşinat öderken, düşük olan kişilerin daha çok peşinat ödemesi talep edilir. Bununla beraber senetin kaç vadeye bölüneceğinin üzerinde de kredi notu etkili olabilmektedir. Wowwo ile alınan araçlar için yapılan senetlerde vade 24 ay ile 36 ay arasında değişmektedir.

Wowwo İle Araç Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Wowwo ile araç almak için bankalarda olduğu gibi bir sürü şart bulunmaz. 18 yaşını doldurmuş her T.C. vatandaşı Wowwo üzerinden senetle araç alma seçeneğine sahiptir. Wowwo kişilerin maddi durumlarına yönelik belgeler ya da finansal geçmişlerine dair belgeler istemez. Bankaların aksine hiçbir şart istemeden, araç almak için tüm vatandaşlara seçenek sunmaktadır.

Wowwo İle Araç Almanın Riskleri Nelerdir?

wowwo ile arac alma riskleri nelerdir

Wowwo internet üzerinden kullanılan bir uygulama olduğu için ve de araç almak için herhangi bir şart istemediği için çoğu kişi tarafından riskli olarak değerlendirilebilmektedir. Bunun yanında Wowwo araç satışında oldukça güvenilir bir internet platformudur. Wowwo üzerinden araç alınacağında alıcı kişinin söz konusu aracı inceletme seçeneği bulunmaktadır. Bunun gibi alıcıya güven veren uygulamaları olan Wowwo alanında uzman kişilerle çalışmaktadır.

Wowwo İle Araç Almanın Ne Tür Avantajları Vardır?

Wowwo ile araç almak, araç sahibi olmak isteyen kişiler tarafından sık sık tercih edilen bir yol olmaya başlamıştır. Bunun sebebi sunduğu çeşitli avantajlardır. Wowwo üzerinden senetle araç almak şu avantajları sağlamaktadır.

  • Wowwo ile araç alırken, banka kredilerinde olduğu gibi teminat göstermek gerekmez.
  • Wowwo ile araç alırken kredi çekmek gerekmeyeceği için, kişilerin kredi limitleri dolmaz ve ihtiyaç halinde kredi başvurusunda bulunabilirler.
  • Wowwo ile araç alınırken, başvurunun onaylanması çok kısa sürede gerçekleşmektedir. Banka kredilerinde olduğu gibi günlerce beklemek gerekmez.
  • Wowwo ile alınan araçlar senet üzerinden alınır. Senet vadesinden önce aracın parası ödenmek istendiğinde platform çeşitli indirim seçenekleri sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu