Teknoloji

Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Nasıl Açılır?

Windows 10 yeni kullanıcı hesabı, yerel kullanıcı ya da yönetici olarak açılabilmektedir. Windows 10 yeni kullanıcı hesabı yerel kullanıcı olarak açılıp, sonradan yönetici hesabına çevirilebilmektedir.

Windows 10 yeni kullanıcı hesabı açmak için gerekli aşamalar Windows sürümlerine göre farklılık göstermektedir. Windows 10 Enterprise sürümünde yerel kullanıcı hasebı açmak diğer sürümlerden farklıdır.

Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Neden Açılır?

windows 10 kullanici hesabi neden acilir

Windows 10 yeni kullanıcı hesabı tek bilgisayarın birden fazla kişi tarafından kullanıldığı durumlarda, tüm kullanıcıların kendi hesapları olması için açılmaktadır. Evde tüm ailenin kullandığı ortak bir bilgisayar olması durumunda, iş yerinde ya da okulda kullanılan bilgisayarda kullanıcı kendi hesabını açmak isteyebilir. Windows 10 yeni kullanıcı hesabı açmak bu noktalarda gerekli olabilmektedir.

Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Enterprise  Sürümünde Nasıl Açılır?

Windows 10 Enterprise sürümünde yeni kullanıcı hesabı eklemek için bilgisayardan ayarlar kısmından hesaplar butonu seçilir. Hesaplar seçilince çıkan seçeneklerden diğer kişiler seçilir ve bilgisayara yeni kişi ekleme seçeneğine tıklanır. Yeni Windows hesabı açılacağı için önceki kişinin hesap bilgilerine sahip değilim butonu seçilir. Sonrasında Microsoft hesabı olmayan kullanıcı ekleme kısmı seçilir. Kullanıcının eklenmesi için ad ve şifre girişi yapılır. İleri butonunun seçilmesi ile Windows 10 yeni kullanıcı hesabı açmak için gerekli aşamalar tamamlanmış olur.

》》  Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası 0542 542 00 00-0850 542 0 542

Windows 10 Home Ve Windows 10 Professional Sürümlerinde Yeni Kullanıcı Hesabı Nasıl Açılır?

windows 10 surumlerinde kullanici hesabi acmak

Windows 10 Home ve Windows 10 Professional sürümlerinde yeni kullanıcı hesabı açmak için ayarlardan hesap butonu seçildikten sonra aile ve diğer kişiler kısmının seçilmesi gerekmektedir. Aile ve diğer kişiler seçildikten sonra yeni hesap ekle butonu seçilir ve Enterprise sürümündeki gibi devam edilir. Bu sürümlerde Windows 10 yeni kullanıcı hesabı açmak, Enterprise sürümüne çok benzemekle beraber genellikle ailecek kullanılan bilgisayarlarda tercih edilir. Bununla beraber Windows 10 yeni kullanıcı hesabı yerel kullanıcı olarak açılmaktadır. Yerel kullanıcı ayarlardan yönetici olarak değiştirilebilmektedir. Yeni kullanıcı eklenmesi durumunda aynı bilgisayarda birden fazla kullanıcı olur. Yerel kullanıcılardan birinin ayarlardan hesap türü değiştir butonu seçilerek yönetici yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu