Teknoloji

WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır?

WhatsApp hesabı açmak son derece basit bir işlem olup, 2 farklı işletim sisteminde kullanılabilmektedir. WhatsApp hesabı açmak için uygulamayı mobil cihaza yüklemek ve ardından yönlendirmeleri takip etmek gerekmektedir. Cihaza yüklenen WhatsApp uygulamasında hesap açmak için uygulamada karşılaşılan sözleşmelerin kabul edilmesi ve gereki bilgilerin uygulamaya kaydedilmesi gerekmektedir. WhatsApp hesabı açmak için telefon numarasının bulunması gerekmektedir.

WhatsApp Nedir?

whatsapp nedir

WhatsApp anlık mesajlaşma üzerine kurulan bir uygulamadır. Dünya çapında en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp, internet ortamında mesajlaşma olanağını mobil cihazlara taşımıştır. Mobil üzerinden anlık mesajlaşma ve haberleşme imkanı sunan WhatsApp ücretsiz bir uygulamadır. İşletim sistemi uygun cihaz sahibi olan herkes WhatsApp uygulamasında hesap açma imkanına sahiptir. WhatsApp internet üzerinden mesajlaşma sağlaması ve diğer çeşitli özellikleri ile normal mesajlaşma uygulamasında farklılaşmaktadır.

WhatsApp Uygulaması Hangi Mobil Cihazlarda Kullanılabilir?

WhatsApp uygulaması ücretsiz ve herkese açık olmasının yanında, 2 farklı işletim sisteminde çalışabilmektedir. Android ve iOS sistemleri üzerinden kullanılan WhatsApp bu iki işletim sistemine farklı şekillerde indirilmektedir. Android ya da iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlara WhatsApp uygulaması ücretsiz olarak indirilebilir.

Android işletim sistemine sahip cihazlara GooglePlay uygulaması üzerinden indirilebilen WhatsApp’ta hesap açmak için yapılacak ilk işlem Lisans Sözleşmesinin kabul edilmesidir. Sözleşme kabul edildikten sonra ülke seçimi yapılır ve telefon numarası girilir. Doğrulama kodu ile yapılan onaylama işlemiyle Android cihazda WhatsApp hesabı açılmış olur. IOS işletim sistemine sahip cihazlarda ise WhatsApp AppStore uygulaması üzerinden indirilmektedir. IOS işletim sistemlerinde de hesap açmak için uygulama indirildikten sonra ülke seçimi ve telefon numarası girişi yapılır. Android cihazlarda olduğu gibi doğrulma kodunun onaylanmasıyla hesap açılmış olur.

WhatsApp Uygulamasını Mobil Cihaza İndirmeden Kullanmak Mümkün Müdür?

WhatsApp uygulması genellikle mobil cihazlarda kullanılmakla beraber, uygulamayı indirmeden web üzerinden kullanmak da mümkündür. Uygulamanın web üzerinden kullanılan şekli sonradan eklenmiştir. Bilgisayardan WhatsApp uygulamasını kullanmak için web.whatsapp.com adresine girilmesi ve yönlendirmelerin takip edilmesi gerekmektedir. WhatsApp uygulamasını mobil cihaz indirmeden bilgisayarda açmak mümkün olmakla beraber, mobil cihazda açılan WhatsApp hesabı da bilgisayar üzerinden kullanılabilmektedir.

WhatsApp Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

whatsapp uygulamasi ozellikleri

WhatsApp uygulaması çeşitli özellikleriyle dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. WhatsApp hesabı olan kişiler bu özelliklerle mesajlaşmada çeşitli kolaylılar yakar. WhatsApp’ı popüler hale getiren özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

  • WhatsApp internet bağlantısının bulunduğu her yerde kullanılabilen bir uygulama olup, anlık mesajlaşmayı mümkün hale getirir.
  • WhatsApp hesaplarında profil sahibi kişi bilgilerinin kimler tarafından görülebileceğine kendi karar verir.
  • WhatsApp uygulamasında mesajın iletilip iletilmediği ya da okunup okunmadığını takip etmek mümkündü Bu özelliğin kullanımı hesap sahibinin isteğine bağlıdır.
  • WhatsApp mesajlaşma üzerine kurulu bir uygulama olduğundan birçok uygulamanın aksine reklam içermemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu