Genel

VSCO Girl Nedir, Özellikleri Nelerdir?

VSCO Girl kavramı site aracılığıyla ortaya çıkmış olsa da şimdilerde bir yaşam stili olarak değerlendirilmektedir. Çoğunlukla sokak stili ile özdeşleşmiş bir tarz yakalayan kadınlar için kullanılan kavram dünyada trend haline gelmiştir. VSCO girl kavramı sosyal medya üzerinden oluşmuş ve popülerleşmiş olmasına rağmen oluştuğu sınırları aşmış ve dünya çapında bilinen bir yaşam biçimi haline gelmiştir.

VSCO Nedir?

vsco nedir

VSCO aslında bir fotoğraf düzenleme platformu olup, kadınların görsel estetik için kullanımıyla, kullanım amacı büyük ölçüde değişen ve markalaşmış fotoğraf ve görsellerin paylaşıldığı bir site haline gelmiştir. Fotoğraf düzenlenmesine ve paylaşılmasına olanak veren VSCO genellikle yeni nesil tarafından kullanılmkatadır. Platform VSCO girl kavramının ortaya çıkışı ile içerik olarak ciddi değişime maruz kalıştır.

VSCO Girl Kavramı Kimleri Tanımlamaktadır ve Özellikleri Nelerdir?

VSCO girl kavramı belli giyim, makyaj ve yaşam tarzını benimseyen kadınlar için kullanılmaktadır. Bu kavramı ortaya çıkaran benimsenen belli tarz ve stillerin bir kalıp haline gelmesidir. VSCO girl kavramının tanımlanmasında açıklayıcı olan bu kalıplar şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • VSCO girl tanımı içinde değerlendirilen kadınların kullandıkları belli takılar bulunmaktadır. Arkadaş bileklikleri, büyük küpeler vb. şekilde sıralanabilecek takıları kullanırlar.
  • VSCO kızları aksesuar olarak geniş gözlükleri tercih ederler.
  • Belli markaları kullanmayı tercih ederler. VSCO girl tanımı içindeki kadınların kullandıkları markalar genellikle sabit olmaktadır.
  • Giyim tarzı olarak genellikle rahat kıyafetleri tercih ederler. Bol tişörtler, vans ayakkabı gibi rahat kıyafet tercihleri vardır.
  • VSCO girl olarak tanımlanabilecek kadınların belli bir makyaj stili de bulunmaktadır. Genellikle pastel renkleri tercih ederler.
  • Genellikle kullanılmayan eşyalardan kendilerine bir still yaratırlar ve cool görünme kaygıları vardır.
  • VSCO girl olarak tanımlanan kişiler duvar yazılamalarıyla, doğa manzaralarıyla vb. ortamlarda çekildikleri fotoğrafları paylaşmayı tercih ederler.
  • VSCO girl olarak tanımlanan kişiler şehir yaşantısıyla bütünlük halindedirler.
  • VSCO girl olarak tanımlanan kadınlar genellikle hayvansever, doğasever kavramları üzerinden kimlik yaratmaktadırlar.

VSCO Girl Tanımına Göre Stil Anlayışı Nedir?

vsco girl tanimi ve stil anlayisi

VSCO girl olarak tanımlanan kadınlar için stil kalıplaşmış bir kavram olmaktadır. VSCO kızları belli markalar çerçevesinde ve trend olarak belirledikleri çizgide giyinmeyi sürdürürler. VSCO girl olarak tanımlanan kadınların genellikle aynı markalardan benzer kıyafetlerle bir tarz yaratmaktadır. Yeni nesil içerisinde gelişmekte olan VSCO girl kavramı kendini buradan tanımlamak isteyen kadınlar için belli bir kalıp oturtmuştur.

VSCO Girl Kavramının Etki Alanı Nedir?

VSCO girl kavramı ortaya çıktığından beri dünyada büyük bir hızla yayılmış ve büyük bir takipçi kitlesi yakalamıştır. Dünya çapında trend haline gelen VSCO kızları doğada ve doğal ortamlarda çekilmiş fotoğraflarıyla büyük beğeni toplamakta ve çekim merkezi haline gelmektedirler. VSCO girl kavramı yeni nesillerin büyük ilgisiyle hergün biraz daha kalabalıklaşan bir topluluk haline gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu