Banka

Vakıfbank’tan Satılık 2. El Araçlar ve Özellikleri

Vakıfbank’tan satın alınabilecek 2. El araçlar bankaların kendileri ne olan borçlar karşılığında icra kanalları ile sağlamış oldukları çok sayıda farklı birçok aracın bir araya gelerek oluşturmuş oldukları araç havuzundan gerçekleşmektedir. Vakıfbank bu şekilde sahip oldukları Vakıfbank’tan 2.El Satılık Araç adı altında online olarak satışa sunmaktadır. Bu araçlara sahip olmak isteyen kişiler bir ihale sistemi ile araçlara çeşitli fiyatlar vermekte ve daha önceden belirlenmiş sürecin son bulması ile istedikleri araçları satın almaktadırlar.

Vakıfbank 2. El Araç Satın Almak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

vakifbank ikinci el arac almak icin basvuru

Vakıfbank’tan satın alınabilecek 2. El araçlar satın almak için aşağıda belirtilen birkaç kolay adım izlenerek araç satın alımı gerçekleştirilebilir.

  • Vakıfbank tarafından aracın satışı için gerekli şartnameyi imzalamak
  • Vakıfbank tarafından icralık olmuş 2.El araçların olduğu internet sitesine giriş yapmak
  • Şartnamenin imzalanması sonrasında kişin cep telefonuna ya da sağlamış olduğu e-posta adresine gönderilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerini istenilen bölgeye giriş yapmak
  • Satın alınacak araç için gerekli teminat tutarını yatırmak.
  • Satın alınmak istenen 2.el araç için belirtilen minimum teklif tutarının üzerinde bir teklif vermek.

Vakıfbank 2. El Araç Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vakıfbank’tan 2. El araç satın alabilmek için satın alım sürecini tamamlamak isteyen kişilerin sahip olmaları gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

  • Vakıfbank’tan tarafından oluşturulmuş icralık El satılık araçlar için doldurulması gereken şartname,
  • Vakıfbank’ın daha önceden araç için ihaleye girmek için yatırılması için belirlenen teminat tutarının yatırıldığına dair işlem dekontu
  • Aracı satın almak isteyen gerçek kişiler için nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Araç satın alımını yapacak kişilerin tüzel kişiler olması durumunda ise bu tüzel kişinin temsil etmiş olduğu kişi kişiler ya da firmaya ait gerekli resmi evraklar ve imza sirküleri.

Vakıfbank’tan 2. El Araç Satın Alım ve İhale Süreçleri Nasıl İşler?

vakifbank ikinci el arac alim ve ihale

Vakıfbank’tan 2. El araç satın alım süreci Vakıfbank’ın 2. El satılık araçları satım süreçlerini gerçekleştirmek için oluşturmuş olduğu araç satım platformundan online olarak sağlanmaktadır. Kişiler yukarıda belirtilen şartları yerine getirerek bu platforma ulaşım sağlayabilirler. Platformda satış işlemi gerçekleştirilen araçlar online ihale yöntemi ile satılmaktadır. Vakıfbank bu ihale sürecinin tamamlanması için gereken süreyi üç gün olarak belirlemiştir. Bir araç için ihale, araç için daha önceden Vakıfbank tarafından belirlenmiş olan minimum ihaleye giriş bedeli tutarında yapılan ilk teklif ile başlamış sayılır ve bu süreyi takiben üç gün içerisinde biter. Fakat ihaleye bir kişiden fazla katılım gerçekleşmesi durumunda yeni her katılımcı başına ihalenin bitiş saatine otuz dakika ek süre eklenerek devam eder. Son otuz dakikalık süreçte yeni teklif gelmemesi durumunda en son teklif veren katılımcı ihalenin kazananı olur.

İhale sürecinin kazanılmasına müteakip Vakıfbank kazanan katılımcıyı tasdik eder ve resmi araç alım satım işlemleri başlar. Bu süreç tamamlandığında araç satımı gerçekleşir. Son olarak resmi araç satım sürecinde oluşacak her türlü ek masraf araç alımı yapan kişiye aittir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu