Banka

Vakıfbank Satılık Gayrimenkul Başvurusu ve Şartları

Vakıfbank’tan satılık gayrimenkul  bulunması, bankanın verdiği çeşitli kredilere yönelik aldığı teminatların bir sonucudur. Banka konut ya da taşıt kredisi verirken kişinin alacağı eve ipotek koyar ve kredi ödemesinin yapılmaması durumunda söz konusu eve el koyulabilir. Banka verdiği krediyi karşılamak için bu gayrimenkulu satar. Vakıfbank’tan satılık gayrimenkullerin alınması için bir takım başvuru ve teklif şartları bulunmaktadır. Bu şartların yerine getirilmesi ve aşamaların takip edilmesi ile Vakıfbnak’tan satılık gayrimenkul almak mümkündür.

Vakıfbank Satılık Gayrimenkul Almak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

vakifbank satilik gayrimenkul almak icin basvuru

Vakıfbank’tan satılık gayrimenkul almak için şubeye başvuru yapılması gereklidir. Vakıfbank şubesinden başvurusu onaylanmayan kişilerin internet üzerinden teklif vermesi mümkün değildir. Vakıfbank’tan satılık gayrimenkul almak için şubeye yapılacak başvuruda kişilerin kimlik fotokopileri yeterli olacaktır. Bununla birlikte başvuru yapacak kişi işletme sahibiyse vergi levhası vb. işletme yetkilisi olduğuna dair belgeleri götürmesi gerekir. Vakıfbank’tan satılık gayrimenkul almak için şubeye yapılan başvuruda, söz konusu gayrimenkul için bilirkişi tarafın belirlenen değerin %5’inin teminat olarak yatırılması gerekmektedir. Bu miktar yatırıldığında bankanın başvuruyu onaylaması ile internet üzerinden söz konusu gayrimenkul için teklif verilmesi mümkündür. Kişinin ihaleye girmek için yatırdığı teminat, gayrimenkul alınmazsa iade edilir.

Vakıfbank Satılık Gayrimenkul Almak İçin İzlenmesi Gereken Aşamalar Nelerdir?

Vakıfbank satılık gayrimenkul almak için izlenmesi gereken aşamalar vardır. Teminat yatıran kişinin gayrimenkulün kesin sahibi olduğu anlamına gelmez. Vakıfbank şubesine yapılan başvurunun onaylanması sonucu, bankanın web sitesi üzerinden gayrimenkul için teklif verilmesi gerekir. Teklif verilecek siteye T.C. kimlik numarası ve bankanın verdiği şifre ile giriş yapılmaktadır. Bu teklif banka tarafından belirlenen alt limitten daha düşük olamaz. Bankanın belirlediği limitle aynı miktarda ya da daha yüksek teklif verilebilir. İlk teklif veren kişi ile beraber gayrimenkul için ihale açılmış olur. İhale süresi değişebilmekle bereber genellikle 1 hafta olarak belirlenmektedir. Web sitesi üzerinden yapılan ihalede en yüksek teklifi veren kişi gayrimenkulün sahibi olur. Gayrimenkul için teklif veren yani teminat ödeyen kişilerden gayrimenkulü satın alamayanlar teminat bedelini bankadan geri alabilirler.

Vakıfbank’tan satılık gayrimenkul almak için, gayrimekulün asıl sahibi yani ipotek sahibi de başvuru yapabilir. Bununla birlikte ipotek sahibi kişi için de  aynı başvuru şartları ve teminat geçerlidir.

Vakıfbank Satılık Gayrimenkul Alınırken Daha Yüksek Teklif Veren Alıcıdan Nasıl Haberdar Olunur?

Vakıfbank satılık gayrimenkul alınırken, teklif veren kişiler diğer teklif veren alıcıları mevcut web sitesine giriş yaptıkça görebilmektedirler. Bununla birlikte söz konusu gayrimenkul için her dakika yeni teklif verilebilir. Gayrimenkulu başka bir alıcıya kaptırmak istemeyen kişiler web sitesi üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilmektedir. Otomatik ödeme talimatında teklif verecek kişi, kendisinden önce verilen teklifi belirlediği mikatarda arttırarak sisteme giriş yapmadan yeni teklif verebilir.

Vakıfbank’tan Satılık Gayrimenkul Almanın Avantajları Nelerdir?

vakifbank gayrimenkul avantajlari nelerdir

Vakıfbank’tan satılık gayrimenkul almanın çeşitli avantajları bulunmaktadır. Öncelikle banka aracılığı ile satılan gayrimenkuller için konulan fiyat, piyasa değerinin altında olmaktadır. Bankanın gayrimenkul satmaktaki amacı kredi miktarının karşılamak olduğu için ve de satış ihale yoluyla yapıldığı için gayrimenkul sahibi olmak bankadan alınması durumunda daha avantajlıdır. Bununla birlikte Vakıfbank satışa sunduğu gayrimenkullarin ödemesi için faiz oranında ve vade oranında çeşitli kolaylıklar sağlamakta ve kampanya düzenlemektedir. Vakıfban’tan satılık gayrimenkul almak için %0.79 faiz oranı ve 180 aya kadar vade seçeneği ile ödeme imkanı bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu