Banka

Vakıfbank CepBank (Cebe Havale) Yapma

Vakıfbank üzerinden CepBank aracılığı ile cebe havale işlemlerini gerçekleştirmek isteyenlerin izleyeceği adımlar çok kolay. Hem göndericinin hem de alıcının para transferi işlemlerindeki yükünü alan CepBank, Vakıfbank üzerinden zaman kısıtlaması olmadan haftanın her günü 24 saat yapılabiliyor. Vakıfbank’ın “Cebe Para Gönder” olarak adlandırdığı cebe havale işlemi Türkiye’deki GSM operatörlerine ait tüm cep telefonu numaralarına yapılabiliyor fakat para gönderilen kişinin 18 yaşından büyük olması şartı bulunuyor.

Vakıfbank CepBank Nasıl Yapılır?

vakifbank cepbank nasil yapilir

Vakıfbank cebe havale işlemleri yapılırken mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kanalları kullanılıyor. Para transferi yaparken göndericinin takip etmesi gereken adımlar aşağıdaki gibi:

  • Mobil bankacılık ya da internet bankacılığına sahip olunan hesap ile giriş yapılmalı.
  • Hesaba giriş yapıldıktan sonra Para Gönderme seçeneğinden Cebe Para Gönder menüsüne giriş yapılmalı.
  • Parayı alacak kişinin TC kimlik numarası, alıcının cep telefon numarası ve gönderilecek olan tutar belirtilen yerlere girilmeli.
  • Bilgiler eksiksiz şekilde doldurulduktan sonra gönderici işlemi onaylayabilir ve havale işlemi gerçekleşebilir.

Gönderen kişi havale işlemini onayladıktan sonra Vakıfbank tarafından alıcı kişinin telefon numarasında parayı çekeceği esnada kullanması gereken şifrenin de bulunduğu ücretsiz bir SMS gönderilir.

Vakıfbank Cebe Gönderilen Havale Nasıl Çekilir?

Vakıfbank üzerinden Cepbank yapılan havaleyi çekmek isteyenler için bir banka hesabının olması gerekmez. Ek olarak, hem Cumartesi ve Pazar günlerinde hem de mesai saatleri dışı dahil tatil günlerinde de cebe havale yapılabilir ve CepBank aracılığı ile cebinize havale olarak gelen parayı çekebilirsiniz. Alıcı kendisine en uygun Vakıfbank ATM’sine gittikten sonra aşağıdaki adımları izlemelidir:

  • Kartsız İşlemler menüsüne giriş yapılmalı.
  • Alıcı kendi TC kimlik numarasını ve kendi cep telefonu numarasını belirtilen yerlere girmeli.
  • Gönderen kişinin cep telefon numarası girilmeli.
  • Alıcı kendi telefon numarasına Vakıfbank tarafından gönderilmiş olan şifreyi ve tutar bilgisini girmelidir.

Tüm bilgiler eksiksiz girildikten sonra alıcı kendisine CepBank aracılığı ile gönderilen parayı çekebilir. Gönderilen paranın 24 saat içerisinde çekilmesi gerektiği ve çekilmediği takdirde tutar gönderen kişinin hesabına iade edilir. Bu durum parayı alan kişinin bilgileri 3 kere yanlış girmesi durumunda da yaşanır ve bu iade sırasında parayı gönderen kişiden tahsil edilen işlem ücreti iade edilmez, yalnızca havale edilen para iade edilir.

Vakıfbank Cepbank İşlem Limiti

vakifbank cepbank islem limiti

Vakıfbank cebe havale işlemlerinde işlem sınırlandırmaları uygulanır. CepBank ile en az 10 TL gönderilebilir. Aynı zamanda limitler günlük en fazla iki işlem ve toplamda 500 TL, haftalık en fazla dört işlem ve toplam 1000 TL, aylık en fazla 6 işlem ve toplamda 1500 TL şeklindedir.

Vakıfbank Cepbank İptal İşlemi

Vakıfbank cebe havale işleminin iptali, havale işlemi gönderen tarafından onaylandığı takdirde alıcı kişi tarafından 24 saat içerisinde çekilmediyse uygulanır. İşlem masrafı dışında gönderilen para gönderen kişinin hesabına iade edilir.

Paranın yanlışlıkla farklı bir alıcıya gönderilmesi ya da çeşitli sebeplerde havale işleminden vazgeçilmesi durumunda Vakıfbank müşteri hizmetleri aranarak ya da mobil bankacılık üzerinden işlem iptali yapılabilir. CepBank işlem iptalinin uygulanabilmesi için alıcının gönderilen parayı henüz çekmemiş olması gerekir. Eğer parayı gönderen kişi, alıcı parayı çekmeden işlemi iptal ederse hem gönderilen tutar hem de gönderen kişiden tahsil edilen işlem masrafı, gönderen kişinin hesabına iade edilir.

Vakıfbank Cepbank İşlem Ücreti

Vakıfbank Cepbank aracılığı ile cebe havale ücretleri, gönderilen tutar ne kadar olursa olsun sabittir ve her işlem için 3.90 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu