Kredi

Vakıfbank 35 Bin TL Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik ile alakalı gelişmeler gündeme damga gibi vurdu. Bu haberler ise bedelli askerlik bekleyen 3 milyonu geçmiş olan gencin yüzünü güldürdü. Bedelli askerlik uygulaması son olarak 2014 senesinde yapıldı.  Beklenen Cumhurbaşkanı kararnamesi çıktı ve bedelli müracaatları başlamış oldu. İsteyenler 35 bin Türk lirası karşılığında askerlik hizmetlerini tamamlayabilecektir.

Türkiye Gerçeği

İstatistiksel olarak  5 milyon 448 bin 858 bireyin askerlik ile ilişiği bulunuyor. 1 yılda ise 345 bin 933 kimse asker olarak alınabiliyor. Bu nedenle hükumet bedelli askerliğin bir talep ve gereklilik bulunduğunun altını çiziyor. Bu sirkülasyon ama bedelli askerlik ile sağlanabilir. Bundan dolayı gerekli çalışmalar geçen sene başlatıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ nin ordu gücü tartışılmaz. Bu nedenle askeri olarak bir uzmanlaşmaya gidilmesi söz bahsi. Özet olarak bedelli askerlik hem bu yoğun trafiği ortadan kaldıracak, hem de askerliğin bir meslek olarak değil bir uzmanlık alanı olarak yapılmasının önünü açacaktır.

Vakıfbank bedelli askerlik kredisi vermektedir.

2020 Yılında Bedelli Askerlik Koşulları

Hükumet tarafınca yapılmış olan açıklamalar sonucunda bedelli askerlikten şu şartlara haiz olanlar faydalanabilecektir;

 • 31 Aralık 1995 öncesi doğumlu olanlar doğrusu 25 şartı bulunmaktadır.
 • 35 bin Türk lirası bedel ödeyenler
 • Bedelli askerliği hak edenler

Belirtmiş olduğumuz koşulları sağladıkları anlaşılan kimseler askerlik şubelerinden aldıkları belge sonucunda banka şubelerine gidip ödemeyi gerçekleştirmeleri gerekiyor.Ödeme yaptıktan sonrasında banka tarafınca verilecek dekontun 3 nüshasını askerlik şubesine teslim edenler müracaat işlemini tamamlamış olacaktır. An itibari ile belirlenmiş olan askerlik hizmeti süresi 21 gün oldu.

Bu nedenle bankalar da bedelli askerlik ödemelerinde sorun yaşayan müşterilerine kredi şansı sunmaktadır. Halkbank bedelli askerlik için 60 ay vadeli 35 bin Türk lirası. kredi veriyor!

2020 Senesinde Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bankalar tarafınca bedelli askerlik kredisi verilmektedir.

Ziraat Bankası da bedelli askerlik kredisi vermektedir. Ama kampanya süresi dolmuştur. Bedelli askerlik kredisi yine gündeme ulaştığında bankaların vermiş olduğu bu kredi kampanya çeşitleri devam edecektir.

Geçen yıllardaki bedelli askerlik ücretleri 18 ve 30 bin Türk lirası olarak belirlenmişti. Bu yıl yoğunluk sebebi ile fiyatta indirime gidilecek. Bu nedenle bedelli askerlik müracaatında bulunanlardan hizmetten muaf olmalarının karşılığında 35 bin Türk lirası karşılık ödemeleri istenecek.

Kanun yürürlüğe girdiği andan itibaren IBAN numaraları yayınlanmaktadır. Bu bedeller Ziraat Bankası A.Ş, Halkbank ve Vakıfbank vasıtasıyla ile kabul edilecektir. 

Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’tır. Vakıfbank’ tan ihtiyaç kredisi kullanarak gerekli olan nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi 2020 Müracaat

Vakıfbank da diğer bankalar şeklinde 60 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın müracaatı sırasında sizden isteyeceği belgeler şunlardır;

 • T.C. kimlik fotokopisi gerekli
 • Gelir durumunuzu gösteren belge gerekli
 • Esnaf iseniz vergi levhanız gerekli
 • Bankanın sizden talep edeceği güvence ile kredi çekebilirsiniz.

Hatta gelir belgeniz yok ama bir taşıt, konut veya arsaya sahipseniz ipotek seçeneği ile ihtiyaç kredisi çekmeniz de olanaklıdır. Kredi kullanan kişiye hayat sigortası yapılmaktadır. Kredi alabilmeniz için banka tarafınca hakkınızda yapılacak olan istihbaratın da pozitif yönde neticelenmesi gerekmektedir. Banka ilk olarak sicilinize ve kredi notunuza bakacaktır. Eğer kara listedeyseniz kredi çekmeniz olanaklı olmayacaktır.

Vakıfbank bireysel kredi müracaatları web üstünden de kabul edilmektedir. Formu doldurarak müracaatta bulunmak için tıklayınız.

Faiz Oranları Üzerinden Aylık Taksit Hesaplama Nasıl Yapılır?

Vakıfbanktan % 1,05 faiz oranları ile 35 bin Türk Lirasına kadar;

 • 12 aylık vade ile Vakıfbank’ tan ihtiyaç kredisi çektiğinizde geri ödeme yapılacak ücret 37.932,28 Türk lirası’ dir. Aylık ödenecek taksit ise 3.161,02 olmaktadır.
 • 24 aylık vade ile kredi almak istediğinizde geri ödeme ücreti 40.776,69  Türk lirası olacaktır. Aylık ise 1.699,03  Türk lirası taksit ödenmesi gerekecektir.
 • 36 ay vade ile 43.752,39 Türk lirası geri ödemeli kredinizi Vakıfbank’ tan alabilirsiniz. Bu koşullarda ödenecek aylık taksit ücreti 1.215,34Türk lirası olmaktadır.
 • 48 ay vadeli kredinizi 46.857,91 Türk lirası olarak geri ödemeniz gerekecektir. Hatta aylık taksit ücreti 976,21 Türk lirası olacaktır.
 • 60 ay vadeli kredinizi 50.091,23 Türk lirası olarak geri ödemeli aylık 834,85 Türk lirası taksitle Vakıfbank’ tan alabilirsiniz.

Yukarıda belgeleri tamamlayarak kredi müracaatında bulunabilir ve 35 bin Türk lirası’ lik kredinizi derhal çekebilirsiniz. 

2020 senesinde bedelli ile askerlik mevzusunda yeni düzenlemeler yapılacak. Gerekli finansman için 2020 senesinde yeniden banka kredilerine başvurabilirsiniz. İşini bırakamayan akademisyen, bilim insanı vb. içinse yaz dönemlerinde askerlik bahsi gündemdedir. Vaziyet netleştiğinde size bilgi vermeye devam edeceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu