İş Fikirleri

2021 Uçak Bileti Satış Bayiliği Veren Firmalar

2021 uçak bileti alt acentelik veren firmalar IATA (Uluslararası Yolcu Taşımacılığı Birliği) üyesi olmayan acentelerin online olarak uçak bileti satabilmelerinin önünü açan sistemden yararlanan firmalardır. Bu firmalar kendilerine sağlanan iframe kod kullanarak web siteleri üzerinden uçak bileti satabilmektedirler.

Uçak Bileti Satabilmek İçin Gereken Belgeler

Uçak bileti satıcısı olmak için bazı özel şartları sağlamak ve gereken yükümlülükleri yerine getirmek gerekiyor. Bunun için öncelikle Türsab’a başvurarak ortalama 2000 TL maliyetle Türsab Belgesi almak şartlardan biri. Bilet satan firma personelinin veya sahibinin turizm okulundan mezun olması veya Türsab belgesine sahip olması şartı aranıyor.

Yalnızca uçak bileti satmak isteniyorsa Türsab’dan C sınıfı acente belgesi almak yeterli oluyor. Bu tür bir satış yetkisi için ortalama 80-100 bin dolarlık bütçeye sahip olmak gerekiyor.

Kuruluş evrakları için lütfen bu adresi ziyaret ediniz: https://www.tursab.org.tr/acenta-kurulus-evraklari

Ayrıca lastik bayiliği veren firmalar hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Ucuzauc.com Uçak Bileti Bayiliği

Uçak bileti alt bayiliği online olarak uçak bileti satılabilmesine imkan tanıyan seçeneklerden biridir. Uçak bileti satışı yetkisi olmayan girişimciler ucuzauc.com aracılığıyla alt bayilik imkanı elde edebilmektedir. Gerekli başvuruyu yaptıktan sonra alt bayi sıfatına sahip olan iş ortaklarına kendi  web siteleri üzerinden satış yapabilmeleri için arama motorunun rengini, görüntüsünü ve boyutlarını dilediği gibi değiştirmesine olanak sağlayan bir widget kodu verilir. Alt acente bu kodu kendisine ait olan web sitesine dilediği gibi kurgular.

Ucuzauc.com firmasıyla anlaşmanız halinde uçak bileti satışından alacağınız hizmet bedellerini kendinize göre belirleyebiliyorsunuz. Yurtiçi ve yurtdışı bilet satışları yapabiliyorsunuz.

Ödeme sistemi Türkiye’deki en büyük 5 banka ile yapılan anlaşmalar sayesinde bu bankaların kredi kartlarını (Bonus, Axess, World, Card Finans, Maximum) kullanan müşterilere kolaylık ve güven sunuyor.

Bayilik başvuru formu için: https://ucuzauc.com.tr/upload/files/acente_basvuru_formu.xlsx

Alt acentelik sözleşmesi için: https://ucuzauc.com.tr/upload/files/acente_basvuru_formu.xlsx

Panelb Seyahat Acentesi Bayilik Sistemi

Barşan Turizm Panelb acente sistemi ile yerli ve yabancı bütün hava yolu şirketlerinin yurt içi ve yurt dışı uçak biletlerinin yanında, dünyanın tüm otellerinin doluluk durumunu ve rezervasyon bilgilerini paylaşabilirsiniz. Bunların yanında yurt içi ve yurt dışı araç kiralama ve transfer gibi hizmetler sunarak satışlarını yapabilirsiniz.

Barşan Turizm firmasından bayilik alan seyahat acenteleri, hizmeti sunanlar ile hizmet talebi bulunanlar arasında güvenilir bir satış ortamı yaratarak köprü görevi gören Panelb sistemiyle sorunsuz ve hızlı satışlar gerçekleştirebilecekler.

Klasik hava yolu bileti ve seyahat hizmetleri dışında sıra dışı müşteriler için özel jet seferleri ve charter uçuşları hizmetleri de sağlayabilirsiniz.

Panelb acente sistemine üye olmak veya detaylı bilgi almak için iletişim bilgileri aşağıdadır:

E-posta: info@panelb.com

Telefon: 0 850 532 24 89

Çiğköfte bayiliği veren firma bilgileri yazımızdadır.

Türsab Uçak Bileti Yetkisiz Satış Duyurusu

Uçak bileti satışı Türsab (Türk Seyahat Acenteleri Birliği) tarafından sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Türsab, IATA işletme belgesine sahip olan işletmelerin şifrelerini bu belgeye sahip olmayan alt acentelere kullandırdıklarını tespit etmeleri halinde uygulanacak yaptırımları duyuru halinde yayınlamıştır.

Türsab, yetkisiz şekilde IATA şifresiyle online olarak uçak bileti satışı yaptığı tespit edilen firmaları “kaçak firmalar” olarak nitelemiştir. Bu tür kaçak kullanımlara belirli bir ücret karşılığı aracılık eden üye firmalara belge iptaline varan çeşitli cezai yaptırımlar uygulanacağı belirtilmiştir.

Türsab, uçak bileti satış yetkisine sahip olan acentelerinin yetkili şifrelerinin kendi iradeleri dışında dahi olsa başkaları tarafından kullanılması halinde bunun cezai yaptırımın önüne geçmeyeceğini belirtmiştir.

Türsab ayrıca, şifre sızdırılması ve satılması gibi durumlarla mücadele edilmesi için “Sabit IP” uygulaması getirileceğini belirtmiştir.

Bardakta mısır bayiliği hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu