İş Fikirleri

2021 Turkcell Bayilik Alma Şartları Nelerdir ?

Turkcell bayilik alma şartları 2021 senesinde biraz daha pratik hale getirilerek her kişinin alabilmesi sağlandı. Bildiğimiz gibi hem yerli hem de önemli anlamda büyük kapsamlı bir marka Turkcell. Dolayısı ile yatırımcılarına da bayiliklerine de önemli anlamda kazandırıyor. Şimdi oldukça merak edilmekte olan bir konu üstünde durmak istiyoruz.

 

Turkcell bayilik alma şartları arasında:

 • Bayilik olacak makul iş yeri seçilmedir,
 • Ticari sicil bozuk olmamalıdır,
 • Teminat gösterilmelidir,
 • Turkcell ile yapılacak sözleşme çerçevesinde hareket edilmelidir maddeleri yer ediniyor.

Turkcell bayiliklerinden biri de olarak kendi işinizin patronu olabilir, kar marjı sayesinde hızlı şekilde para kazanabilirsiniz. Bilinmiş olduğu üzere Turkcell Türkiye’deki en büyük 3 GSM operatörü olarak hizmet veriyor. 33 milyondan fazla abonesi olması, Turkcell bayiliklerinde hareketliliğin çok olacağının sinyallerini vermektedir.

 

2021 Turkcell Bayilik Yapıları Nedir?

Turkcell bayilik yapıları 2 değişik türde alınabilir. İlk öncelik olarak karşımıza Turkcell alt bayiliği çıkıyor. Diğeri ise Turkcell ana bayilik. Alt bayilik alabilmek isterseniz ana bayiliğe oranla daha az zorluk çekeceksiniz. Alt bayilik olduğunuz vakit Turkcell dışında öteki operatörlerin cihazlarını da satabiliyorsunuz. Lakin ne var ki, ana bayiliklerin kar marjı ve getirisi daha fazla olmaktadır. Turkcell ana bayilikler kendi aralarında vermiş oldukları hizmetlere bakılarak ayrılıyor. Bu 3 ana bayilik modeli arasında:

 

 • Turkcell Shop,
 • Turkcell İletişim Merkezi,
 • Turkcell Extra yer ediniyor.

Turkcell bayilik alabilmek istiyorsanız, hangi bayiliği alacak olursanız olun, kesinlikle banka teminatı göstermeniz gerekmektedir. Öteki en mühim kriter ise uygun lokasyonda hizmet vermek. Şayet hali hazırda yakınınızda kafi sayıda Turkcell bayilikleri var ise, sizin de bayilik almanız mantıklı olmayacaktır.

 

Nasıl bir Yerde Turkcell Bayilik Almalıyım?

 

Turkcell bayilik alınacak olan yer seçimi oldukça mühimdir. Şayet uygun yerde bayilik yapmazsanız sabit gelirlerinizi bile karşılamakta zorlanarak zarara geçebilirsiniz. Bu sabit giderler, ofis faturaları, eleman maaşları şeklindeki ödemelerdir. Bayi almak istediğiniz yerlerin mümkünse insanların çok geçmekte olduğu bölgeler olmasına dikkat edin. Ne kadar çok insan olursa, bayiliklerden alışveriş ve işlem yapma ihtimali de o denli yüksek olacaktır. Çok tercih edilmekte olan semtler, alış veriş merkezleri içerisinde yer alan dükkanlar, okul ve hastane gibi merkezi yerlerin yakınları Turkcell bayilik açmak için makul bölgeler arasında yer alır.

2021 Turkcell Bayilik Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Turkcell bayilik başvurusu yapmak için genel müdürlük ile iletişime geçmelisiniz. Maltepe’de bulunmakta olan ofisin açık adresi şu şekildedir:

Aydınevler Mh. İnönü Cd. No:20 Küçük yalı Ofispark B Blok Maltepe.

Ben telefon ile görüşme yaparak ön müracaat yapmak istiyorum derseniz de:

 

0212 313 10 00 hatlı numaradan şirket yetkilileri ile konuşabilirsiniz.

Siz bayilik alabilmek için başvuru yaptığınız zaman, şirket ilk önce bayilik lokasyonunun nerede olduğuna bakıyor. Daha sonrasında sorumlular sizin adınıza bir maliyet hesaplaması çıkarır. Maliyet hesaplaması yaparken başvuru meydana getiren şahısın nereden başvuru yapmış olduğu, açılması planlanan bayiliğin adresi gibi noktalar ehemmiyet taşır.

Turkcell Başvurusu Bana Ne Kadara Mal Olur?

Turkcell bayilik başvurusu maliyeti her başvuruda bulunacak olan kimse için aynı olmayacaktır. Bayilik lokasyonu, hangi tip bayilik müracaatında bulunulduğu, bayiliğin vereceği hizmetlerin türü ve sayısı gibi daha sayısız faktör bayilik başvurularında fiyatların azalmasına veya artmasına sebep olabilmektedir.

Büyük bir şehirde ortalama bir bayilik açmak istediğiniz vakit cebinizden 500 bin Türk lirası’na yakın para çıkması gerekir. Bu tutarın içerisinde mağaza dekoru da dahildir. Aydınlatmadan tutun, yer döşemelerine kadar tüm gereklilikler Turkcell tarafınca karşılanacaktır.

 

2021 Turkcell Alt Bayiliği Nasıl Alabilirim?

Turkcell alt bayiliği almak ana bayilik almaktan biraz daha farklı olmaktadır. Yine öteki bayiliklerde olduğu gibi işe ilk önce uygun bir iş yeri bularak başlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında bir bayi koduna sahip olursunuz. Bu kod yardımıyla iş yerinizde yalnızca Turkcell değil, başka ürünlerin satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Alt bayilerde ne kadar fazla ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bu bayilerde prim sistemi ile işliyor. Satılan her cihaz, yeni bir prim manasına geliyor. Satış rakamlarınızın fazla olması ileriki dönemlerde yapılacak müracaatlar için ehemmiyet taşıyor. Satış hacmi belli bir seviyeye gelmiş olan bireylerin ana bayilikte başvuruları pozitif yönde sonuçlanıyor.

2021 Turkcell Bayiliklerinden Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Turkcell bayiliklerinden kazanılacak para miktarını kesin olarak söylemek olanaklı değil. İş yerinin ne kadar satış yapmış olduğu, mağazada çalışan personellerin satış performansları, verilecek olan hizmetler gibi noktalar ehemmiyet taşır. Turkcell her bayisi için farklı ciro şartı belirler. Bu aylık ciro bedeli aşılmış olduğu zaman, kar marjı da artar. Turkcell bayilerinden cihaz satışı yaparak, telefon aksesuarları satışı yaparak, fatura ödeme tahsilatı yaparak kazandığınız parayı artırabilirsiniz.

2021 Turkcell Bayilikleri Denetimleri

Turkcell bayilikleri denetimleri bulunuyor. Bu denetimler sadece bayilikler için değil aynı zamanda şahsi değerlendirmeleri de kapsıyor. Denetimlerin sonucunda hangi bayilerin yüksek riskli bulunduğunun tespiti yapılır. Bu bayiler ise takibe alınır. Denetimler esnasında 1 yıl içerisinde toplam satışı gerçekleştirilmiş olan cep telefonlar incelenir. Bu tutarlar firmanın riski yönünden veri özelliği taşır. Turkcel bayisi olmayı kabul ettiğiniz vakit, ana şirket ile yaptığınız sözleşmeye uyacağınızı taahhüt edersiniz. Söz konusu denetimler bu taahhütleri ne kadar yerine getirdiğinizi saptamak için yapılır. Kurallara uymadığınızın tespit edilmesi durumunda, sizden puan kesilir veya direkt bayilikten çıkarılabilirsiniz.

2021 Turkcell Bayiliği Açabilmek için Gerekli Olan Minimum Bütçe Ne Kadar?

Turkcell bayiliği açmak için minimum bütçe almak istediğiniz bayiliğin tipine bakılarak farklılık gösteriyor. Alt bayilikleri alabilmek için o kadar da fazla meblağlara sahip olmak gerekmiyor lakin ana bayilikler için 300 bin ile 500 bin dolar arasında bir paraya sahip olmak gerekmektedir. Her parası olan kimse ne yazık ki Turkcell bayisi olmaya hak kazanamıyor. Bayi olmak için kesinlikle Turkcell’in onay mekanizmasından geçmiş olmanız gerekmektedir. Bu mekanizmanın kontrol etmiş olduğu mühim noktalar arasında:

 • Kaç personel çalışacağı,
 • Çalışacak personellerin niteliği,
 • İş yeri açılmak istenilen yerdeki şahıs yoğunluğu,
 • İş yeri metre karesi,
 • Başvuru meydana getiren bireyin geçmişte yapmış olduğu faaliyetler,
 • Civarda bulunmakta olan diğer bayilikler,
 • Başvuru icra eden bireyin ticari sektörde deneyimi gibi faktörler yer ediniyor.

Başarılı bir Turkcell Bayiliği Nasıl Açılır?

Başarılı Turkcell bayiliği açmak için başvuru meydana getiren bireylerin bir takım kişisel özelliklere sahip olması gerekmektedir:

 • Şahıs teknolojik gelişmeleri takip etmeli,
 • Çalışanları ile iletişimi güçlü olmadır,
 • Yönetici vasfı taşımalıdır,
 • Kendi patronu olabilmelidir,
 • Müşteriler ile iletişimi güçlü olmalıdır,
 • Sorun çözme odaklı olmalıdır,
 • Pazarlama kabiliyetleri olmalıdır,
 • Sektörde daha öncesinde tecrübesi olmalıdır,
 • İyi işyeri seçimi yapmalıdır,
 • Belli bir sermayesi olmalıdır,
 • Ticari sicili bozuk olmaması gerekmektedir.

Hizmet anlayışı gelişmiş olan bayilikler, uygun ortamı da buldukları vakit yüksek satışlar gerçekleştirerek kısa zamanda büyüyebilirler. Ana bayi olarak faaliyet göstermek ve başarı göstermiş olmak isteyen bireylerin alt bayilik dönemlerinde satışlarına ve ana firmanın denetimlerinde göstermiş oldukları performansa dikkat etmeleri gerekiyor. Yüksek satış rakamları, müşteriler ile iyi ilişkiler ve kaliteli çalışanlar bayiyi başarılı olmaya  götürecektir. Bundan dolayı ne kadar çok satış yapabiliyorsanız o kadar çok satış yapın, çalışkan çalışanları istihdam edin ve büyümenin tadını çıkarın!

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu