Genel

TTNET Müşteri Hizmetleri İletişim ve Direkt Bağlanma

TTNET müşteri hizmetleri 444 1 444 numaralı telefondan müşterilerine hizmet vermektedir. Kurumsal müşteri hizmetlerinden yararlanmak için 444 5 444 numarasını tuşlamanız yeterli. 7/24 istediğiniz zaman, işiniz düştüğünde, aklınızdaki sorulara yanıt aramak için arayabilirsiniz. TTNET müşteri hizmetleri uygulamasından faydalanırken ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Ancak bulunduğunuz mevcut tarife üzerinden ücretlendirme politikası mevcuttur.

TTNET Ne Zaman Açıldı?

ttnet ne zaman acildi

TTNET açılış tarihi 26 Nisan 2006’dır. Türk Telekom’a bağlı bir kurumdur. 14 Mayıs 2006 tarihinde internet servis sağlayıcısı olarak görevine başlamıştır. 2010 yılında Doğu ve Orta Avrupa’nın en önde gelen internet sağlayıcısını kapsamına aldı. Invitel International şimdiki adıyla Turktelekom International oldu. TTNET internet hizmetleri aşağıda verilmiştir:

 • TTNET Fibernet
 • TTNET Hipernet
 • ADSL
 • Wi-Fi
 • TTNET Yalın İnternet
 • 3G Yalın İnternet

İstediğiniz internet hizmetinden sonuna kadar faydalanabilirsiniz. Ayrıca TTNET mail uygulaması ile maillerinizi saklayabilir, kontrol edebilirsiniz. TTMail, TTNET tarafından abonelerine verilen ücretsiz bir mail hizmetidir. Yalnızca ADSL aboneleri bu uygulamadan faydalanabilir. Mailler için müşterilerine 1 GB boş alan verir. Mail uzantısı eskiden ttnet.net.tr idi. Oysa şimdi ttmail.com şeklinde değişti.

TTNET Hizmetleri Nelerdir?

TTNET hizmetler dökümü iki kategoriye ayrılmıştır:

 • Kategori Bireysel Hizmetler: TTNET Playstore, Tivibu, TTNET Müzik, TTNET Çarşı, TTNET Vitamin, TTNET ProG, TTNET Güvenlik, TTNET Aile Koruma Şifresi, NETDİSK, TTNET Akıllı Çubuk, vb.
 • Kategori Kurumsal Hizmetler: Kurumsal e mail, NETDISK, TTNET Wi- Fi, TTNET Güvenlik ve TTNET Webim

TTNET E- Devlet Sorgulaması Nasıl Yapılır?

TTNET e- devlet sorgulaması için öncelikle e- devlet portalını açmanız gerekir. Açılan sayfada gerekli yerleri doldurarak (T. C. Kimlik numarası ve e devlet şifresi) sisteme kolayca giriş yapabilirsiniz. Şayet e- devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek e- devlet işlemleri için şifre alabilirsiniz.

Açılan sayfanın arama çubuğu bölümüne TTNET diye arattırmanız halinde önünüze çıkacak işlemlerden istediğinizi yapabilirsiniz. Abonelik sorgulama, borç bilgisi, alacak sorgulama, vb. işlemlerinizi oturduğunuz yerden rahatça yapabilirsiniz.

E- devlet portalındaki TTNET müşteri hizmetleri iletişim bilgilerini kullanarak da sorunlarınızı bildirebilirsiniz. İşte o sayfadaki iletişim adresleri şunlardır:

 • Telefon numarası: 0 212 306 10 00
 • Adres: Esentepe Mah. Salih Tozan Sok. Karamancılar İş Merkezi D Blok No: 16 Posta kodu: 34394 Şişli/ İSTANBUL/ TÜRKİYE

TTNET Şubeleri Çalışma Saatleri Hangi Aralıktadır?

ttnet calisma saatleri hangi aralikta

TTNET çalışma saatleri hafta içi sabah 08.30 ‘da mesaiye başlar. 12.30 ile 13.30 arası öğle yemeği molası olduğu için şubeler kapalıdır. Öğle yemeği sonrasında başlayan mesai 17.30 ‘da sona erer. TTNET’ in bağımsız bir şubesi yoktur. Turk Telekom şubeleri içerisinde hizmet verir. Hafta sonları ise şubeler kapalı olduğu için hafta içi işlerinizi halletmenizi hatırlatırız.

TTNET İnternet Kalan Hesaplama

TTNET kalan neti öğrenme işlemleri için yapmanız gerekenler:

 • SMS yöntemi ile kalan internet bakiyenizi öğrenebilirsiniz.
 • Cep telefonunuzun kısa mesaj (SMS) bölümünden ücretsiz bir mesaj göndererek kalan bakiyenizi pratik bir şekilde öğrenmeniz mümkün.
 • Büyük harflerle INTERNET yazarak 5555 ‘ veya 6000 ‘a kısa mesaj göndererek kalan bakiyeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

TTNET internetinizin yüzde 80 ‘ini veya yüzde 100 ‘ünü kullandıysanız sizlere SMS ile hatırlatma mesajı gönderilir. Böylece kotanızın bittiğini öğrenebilirsiniz. Gereksiz yere mağduriyet yaşamanız engellenmiş olur.

TTNET Mağazalarına Nasıl Ulaşım Sağlarsınız?

TTNET şubelerine erişim sanıldığından da kolay. TTNET müşteri hizmetleri haricinde internetten de mağazalar hakkında bilgi alınabilir. Türkiye’nin neresinde şubesi bulunuyorsa il il ve ilçe ilçe gösteren harita uygulaması ile kendinize en yakın şubeyi seçerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu