TravelGenel

Trabzon’da Kamp Yapılacak Yerler Nelerdir? 

Trabzon’un muhteşem denizi ve yeşil ormanları ile mükemmel şekilde kamp yapabilmek mümkündür. Trabzon yayla turizmin en gelişmiş şehirlerinden birisidir. Özellikle yabancı turistlerin her mevsim geldikleri şehirler arasında yer alır. Trabzon’da kamp yapılacak yerler mavi ve yeşilin ağırlıklı olarak yer aldığı bölgelerdir.

Trabzon’da Karadağ Yaylası Kamp İçin Uygun Mu?

trabzon karadag yaylasi

Karadağ Yaylası Trabzon ilinde en çok tercih edilen yerlerin arasında bulunur. Düzköy- Akçaabat güzergahından gidilmektedir. Aynı zamanda Trabzon’un merkezinde çok yakın mesafede bulunur. Minibüs ile ulaşım sağlanır. Özellikle akciğerlerinde sorun olanlar kamp için bu bölgeyi tercih eder. Çünkü oksijen bakımından oldukça zengin bir alandır.

Kamp yapmanın yanında etrafında fırın, bakkal, hediye satılan dükkanlar ve kahvehane gibi alanlar yer alır. Tuvalet ihtiyacınızı da karşılamanız için tuvalet yeri de vardır. Bu bölgede kamp yapanların herhangi ücret ödemesine gerek yoktur. Yürüyüş parkurları da vardır. Doğa ve oksijenli havada sağlıklı bir şekilde yürüyüşlerinizi yapabilirsiniz. Yeme ve içme ihtiyacınızı gidermek için etrafında lokantalar da vardır.

Trabzon’da Kamp İçin Araklı Yaylasına Nasıl Gidilir?

Araklı bölgesinde en ünlü yaylalardan birisi Pazarcık Yaylası olarak bilinir. Merkeze yakındır. 30 kilometre uzaklığında yer alır. Havası çok soğuk ve serindir. Hem yerli hem de yabancı turistler her mevsim buraya temiz hava almak için gelmektedir. Sularını da içebilme şansınız vardır. Suları çok soğuktur. Aynı zamanda oksijen bakımından da oldukça zengindir. Kamp alanında ücretsiz bir şekilde barınma şansınız da vardır. Yiyecek ve içecek almak için yaylaya çok yakın olan benzin istasyonları ve bakkallar vardır.

Trabzon’da Kirazcık Yaylası Ücretli Mi?

Trabzon’un Maçka ilçesinde Kirazcık Yaylası yer alır. İstediğiniz toplu taşıma araçları ya da özel şahsi araçlarınız ile kolay bir şekilde yaylaya ulaşmanız mümkündür. Merkeze toplamda 45 kilometre uzaklığında yer alır. Doğada temiz ve oksijenli hava almak için tercih edilen yerlerden birisidir. Yaylanın etrafında fırın, lokanta, bakkal gibi alanlar yer alır. Çadır kampını en kaliteli ve ücretsiz şekilde burada yapabilirsiniz. Yayla etrafında alışveriş yapmak ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel işletmeler gibi alanlar vardır.

Trabzon’da Mavura Yaylası Kampa Açık Mı?

trabzon mavura yaylasi

Trabzon’da en çok tercih edilen yaylalardan birisi de Mavura Yaylası’dır. Bu yayla şehrin merkezine toplamda 50 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçları ile gittiğiniz zaman indiğiniz yerden çok az ilerlediğinizde hemen karşınıza çıkacaktır. Ücretsiz bir şekilde kamp yapabilme şansınız vardır. Doğa yürüyüşlerini mükemmel şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Manav ve kasap gibi alanların bulunmasından dolayı et, sebze ve meyve alabilirsiniz. Ayrıca tuvalet için de çeşme ve tuvalet alanı yer alır.

Trabzon’da Lapazan Kamp Alanı Nasıl?

Trabzon’un Maçka ilçesinde kamp yapmak için en güzel yaylalardan birisi de Lapazan Kamp yaylasıdır. 50 kilometre merkeze uzaklıkta yer alır. Oldukça yeşil bir alana sahiptir. Normal toplu taşıma araçları ile gidilmesi zordur. Aynı zamanda yiyecek, içecek, tuvalet gibi ihtiyaçların karşılanması için yaylanın etrafında tesisler ya da lokantalar yer almaz. Yeşil ağaçlar ile çevrelenmiştir. Yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekir. Yürüyüş parkurları ile doğa yürüyüşlerini yapabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde kamp alanlarından da yararlanabilme hakkınız vardır. Akşamları ateş yakıp etrafında müzikler söyleyebilirsiniz. Temiz havası ile oksijen almanız daha da kolaylaşacaktır. Elektrik, internet ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızın karşılanmasında eksik bir alana sahiptir. Bu yüzden yaylaya çıkmadan önce bütün önlemleri almanızda yarar vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu