Banka

TEB Satılık Gayrimenkuller Özellikleri

TEB de birçok bankada olduğu gibi geri ödemesi yapılmayan kredileri ipotekli gayrimenkullerin satışı ile tahsil etmektedir. TEB’ten alınan kredilerin vadesinde ödenmemesi sonucu borçlu kişinin ipotek altına alınmış malları satılarak, kredi tutarı karşılanmkatadır. Birçok kişi kredi borcunu ödemekte zorlandığı için TEB satılık gayrimenkuller çeşitlilik göstermektedir.

TEB Satılık Gayrimenkuller Nasıl Alınır?

teb satilik gayrimenkuller nasil alinir

TEB’ten satılık gayrimenkullerin alınması açık arttırma yoluyla yapılmaktadır. Açık arttırmada teklifler internet üzerinden e-ticaret yoluyla yapılmaktadır. TEB internet bankacılığını aktif olarak kullanan bankalardan biri olarak, tekliflerin yapılması için e-ticaret yolunu kullanabilmektedir. Birçok bankanın aksine TEB’ten satılık gayrimenkul almak için yapılan başvurularda teminat ödenmesi talep edilmez. Teminata gerek olmadan herkes TEB’ten satılık gayrimenkuller için başvuruda bulunabilir ve teklif verebilir. Gayrimenkulün satışı en yüksek teklifi veren kişinin olacaktır.

TEB Satılık Gayrimenkuller Almanın Nasıl Özellikleri Vardır?

TEB’ten satılık gayrimenkul almak isteyen kişiler için çeşitli kolaylıklar bulunmaktadır. Teb’ten satılık gayrimenkul almak için şu özellikler sayılabilir.

 • TEB’ten alınacak gayrimenkuller için teminat bedeli yatırılması gerekmemektedir.
 • TEB’ten alınacak gayrimenkuller için teklif verme yöntemi kullanılır ve aynı gayrimenkul için en yüksek teklifi veren gayrimenkulün yeni sahibi olacaktır.
 • TEB’ten satılık gayrimenkul için ihaleye girilmeden gayrimenkulün görülmesi mümkümdü Gayrimenkulü görmek isteyen kişilerin bankaya başvuruda bulunması gerekmektedir.
 • TEB’ten satılacak gayrimenkul için bankanın belirlediği asgari miktarın altında teklif verilmesi ya da pazarlık yapılması mümkün değildir.
 • TEB’ten gayrimenkul alınırken web sitesinde verilen bilgilerin dışında bankanın satış temsilcilerinden bilgi almak mümkündü Bununla beraber bu bilgiler alıcı için teminat niteliği taşımaz.

TEB Satılık Gayrimenkuller Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

teb satilik gayrimenkuller dikkat edilecekler

TEB’ten satılık gayrimenkullerin vatandaşlar için çeşitli avantajları olsa da gayrimenkul alınırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkar edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir.

 • TEB’ten alınacak gayrimenkullerin iyice araştırılması ve yerinde görülmesi gerekmektedir. Gayrimenkul ile ilgili çıkacak bir masraf ya da sorundan banka sorumlu değildir. Bu noktada satın alım işlemi gerçekleşmeden gayrimenkulün değerlendirilmesinin yapılması gerekmektedir.
 • Gayrimenkulle ilgili olarak bankadan alınan bilgiler teminat niteliği taşımaz bu yüzden banka dışındaki kanallardan araştırılma yapılması gerekmektedir.

TEB’ten Satılık Gayrimenkul Almanın Avantajları Nelerdir?

TEB’ten satılık gayrimenkullerin çeşitli avantajları ve alıcıya sunduğu kolaylıklar bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir.

 • TEB satılık gayrimenkuller fiyat olarak piyasanın altındadır.
 • Gayrimenkul sahibi olmak isteyem kişiler için avantaj olan düşük fiyat, yatırım yapmak isteyenler için de önemli bir etkendir.
 • TEB’ten satılık gayrimenkul alınırken peşin ödeme ya da kredi ile ödeme mümkündü Kredi ile ödeme yapılacaksa kredi TEB dışında herhangi bir bankadan alınabilmektedir.
 • TEB’tan satılık gayrimenkulleri almak için bankaya teminat yatırmak gerekmez. Böylece yeterli miktarda nakdi olmayan vatandaşlarda teklif verebilirler.
 • TEB’ten satılık gayrimenkuller satın alma işleminden önce bankaya başvuru yapılarak görü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu