Banka

TEB Harman Kart Nedir?

Türk Ekonomi Bankası (TEB) 10 seneyi aşkın süredir tarım alanında sunduğu bütün imkan ve hizmetlerle çiftçilere destek olup yüzlerini güldürmeye devam ediyor. TEB, TEB Harman Kart ve Tarım Kredileri aracılığı ile çiftçilere hasatta ödeme kolaylığı ve düşük faiz oranları gibi cazip imkanlar sunuyor.

“Emeği Berekete Dönüştüren Kart” sloganıyla hizmet veren TEB Harman Kart; yakıt, yem, tohum, gübre ve ilaç gibi tüm tarımsal ihtiyaçları kapsam alanında bulundurarak çiftçiye hasat döneminde ödeme kolaylığı eşliğinde sunuyor.

Harmankartın sağladığı ayrıcalıklardan bazıları şunlardır:

 • Tarımsal üretime yönelik girdi ihtiyaçlarını anlaşmalı TEB üye işyerlerinden karşılama imkanı,
 • Anlaşmalı üye işyerlerinde 6 aya kadar sıfır faizli alışveriş yapabilme fırsatı,
 • TEB Şube ve ATM’leri ile diğer banka ATM’lerinden limit dahilinde avans çekebilme olanağı,
 • Geri ödemeyi hasat dönemine uygun şekilde planlayabilme olanağı,
 • TEB ATM ve şubelerin yanı sıra PTT Şubelerinden geri ödeme yapabilme kolaylığı,
 • SGK ve Bağkur prim ödemelerini karta verilebilecek otomatik ödeme talimatı eşliğinde gerçekleştirebilme kolaylığı.

TEB Harman Kart Sahibi Olmak İçin Gereken Belgeler

teb harman kart sahibi olmak icin gerekli belgeler

Harman kart alabilmek için gerekli belgeleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Başvuru yapacak kişinin ve var ise kefilin Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopileri,
 • Kişinin nüfus dairesinden alınmış onaylı güncel ikametgah belgesi,
 • TEB Harman Kart alabilmek için kefil dışında bir teminat gösterilmesi gerekecekse bu teminata ait kanıtlanabilir belgelerin fotokopileri,
 • Çiftçiler dışında hayvancılar tarafından da alınabilen TEB Harman Kart’a hayvancılıkla ilgili başvuru yapılması durumunda İşletme Tescil Belgesi sunulması gerekiyor.

TEB Harman Kart Hizmetleri

TEB Harman Kart’ın hizmet ve sağladığı çeşitli avantajları karta olan talebi arttırıyor. Türk Ekonomi Bankası (TEB) çiftçilere destek vermek ve üretim ile ekonomiye katkıda bulunmak amacı ile çeşitli avantajlar ve hizmetler sunuyor. Bunlardan bir tanesi üye işyerlerinden alışveriş. Shell ve Petlas gibi şirketlerle işbirliğinde bulunarak müşterilerine avantajlar sağlayan TEB Harman Kart, kartınızla beraber PETLAS bayisinden alışveriş yaptığınız takdirde 5 ay vade ve sıfır faiz imkanı sağlıyor. Yalnızca akaryakıt değil; tohum, gübre, fidan vb. ihtiyaçlarınızı da anlaşmalı üye işyerlerinden yaptığınız takdirde, alışverişlerinizde 7 aya varan vadeler eşliğinde faizsiz olarak geri ödeme imkanı elde ediyorsunuz.

Harmankart’ın sunduğu çeşitli avantajlardan bir diğeri ise kredi ve nakit avans. TEB, çiftçilerin nakit problemini göz önünde bulundurarak nakit avans çekebilmelerine olanak sağlıyor ve çiftçiler istedikleri zaman ATM’ler aracılığıyla nakit avans çekebiliyorlar. Vadesinde ödenen ve kart limitlerini geçmeyen nakit avanslar için ekstra bir faiz istenmemesi de bu avantajlı durumu daha da cazip kılan bir diğer unsur.

TEB Harman Kart Başvurusu

teb harman kart basvurusu

TEB Harmankart’a başvuru yapmak için iki yol bulunmakta.

SMS yöntemi ile başvurabilirsiniz. Harmankart’a SMS ile başvurabilmek için “HARMAN” kelimesini, T.C. kimlik numaranız ile beraber boşluk bırakarak 4466’ya gönderebilirsiniz. Bilgilendirme mesajı telefonunuza takriben 2-3 gün içerisinde gelecek olup başvurunuzun kabulü dahilinde talep ettiğiniz şubeye giderek kartınızı alabilir ve kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

İkinci olarak şube başvurusu imkanı bulunuyor. TEB Harman Kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar gerekli belgeleri yanlarında götürerek şubeye başvuru yapabilir ve sonuçlarına 1-2 gün içerisinde kolayca ulaşabilir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde yine aynı şubeye giderek kartınızı teslim alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çiftçiler İçin En Avantajlı Kredi Kartları

Devlet tarafından uygulanan çeşitli proje ve planlamaların yanı sıra bankalar da çeşitli hibeler ve kredi kartlarıyla üreticinin yanında olmak amacıyla çiftçiye, tarım ve hayvancılık ile ilgili oldukça avantajlı imkanlar sağlıyor. Çiftçiler için harman ödemeli çeşitli kredi kartları aşağıdakilerdir:

 • TEB Harman Kart,
 • Ziraat Bankası Başak Kart,
 • Vakıfbank Ziraat Kart,
 • Denizbank Ziraatçi Kart,
 • QNB Finansbank Ziraat Kart,
 • Şekerbank Hasat Kartı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu