Banka

TEB EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

TEB EFT ve havale işlemi geçekleştirecek müşterilerin işlem saatlerinde işlem yapmaları transferin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. TEB EFT ve havale işlem ücretleri işlemin yapıldığı yönteme göre farklılıklar göstermektedir.

TEB EFT / Havale İşlem Saatleri

tev eft havale islem saatleri

TEB EFT ve havale işlem saati hafta içi ve hafta sonu farklılık göstermektedir. Hafta içi çalışma günlerinde yapacağınız EFT ve havale işlemlerinizi 09:00 ila 17:15 saatleri arasında gerçekleştirmeniz halinde işlem tutarının hesaba aktarımı 5 ila 30 dakika arasında gerçekleşmektedir. Bunun için yapacağınız işlemin tam gün çalışılan hafta içi bir gün olması gerekmektedir. Yarım gün çalışılan tatil günlerinde hesaba hızlı bir şekilde aktarımın gerçekleşmesi için 09:00 ila 11:00 saatleri arasında işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu saatler arasında gerçekleştirilen işlemler kısa sürede hesaba aktarılırken bu saatler dışında ve hafta sonları gerçekleştirilen işlemler bir sonraki işlem saatine ertelenmektedir. Cuma günü 17:30’da yapacağınız işlem de pazartesi 08:00’da yapacağınız işlem de pazartesi günü saat 09:00’da hesaba aktarılır.

TEB EFT / Havale İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

TEB EFT ve havale işlemi gerçekleştirmek isteyen müşterilerin şubeye başvurmak, telefon bankacılığı kullanmak, internet bankacılığı veya mobil uygulama kullanarak online işlem gerçekleştirmek gibi farklı alternatifleri bulunmaktadır. En yakın şubeden işlem gerçekleştirebileceğiniz gibi işlem hakkında bilgi de alabilirsiniz. ATM’ler üzerinden İban numarası veya hesap numarası ile de işlem gerçekleştirebileceğiniz gibi 0850 200 0 666 numaralı TEB telefon şubesini arayarak da işlem gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil uygulama ile işlem gerçekleştirmek isteyen müşterilerin menüden EFT ve havale işlemlerine tıklamaları ardından da gerekli bilgileri eksiksiz doldurarak işlem onayı vermeleri gerekmektedir. EFT ve havale işleminin takibi için internet bankacılığı kullanımı kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca TEB EFT ve havale işlemin hesaba aktarılıp aktarılmadığını görmenizi sağlayan internet bankacılığı, işlem iptali yapmanızı da sağlamaktadır.

TEB EFT İşlem Ücretleri

teb eft islem ucretleri

TEB EFT işlem ücreti işlemin gerçekleştiği internet bankacılığı, ATM veya şube gibi alternatiflere göre farklılık göstermektedir. Yapacağınız EFT işlem tercihlerine göre işlem ücretleri şu şekildedir.

  • TEB mobil uygulama veya internet bankacılığı üzerinden yapacağınız EFT işlemleri için 5,40TL;
  • TEB telefon bankacılığı kullanarak yapacağınız EFT işlemleri için 10 TL ve
  • TEB şubelerine gelerek yapacağınız EFT işlemleri için 54 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • İnternet bankacılığı veya mobil uygulama kullanarak gerçekleştireceğiniz geç EFT işlemleri için 7,50 TL işlem ücreti talep edilmektedir.
  • Belirtilen tutarlar minimum düzey işlemler için geçerlidir ve işlem tutarı banka tarafından belirlenen limitin üzerinde olması halinde %0,5 komisyon ile işlem ücreti talep edilir.

TEB Havale İşlem Ücretleri

TEB havale ücreti işlemin tutarına ve işlem türüne göre farklılık gösterir. Yapacağınız işlem tutarı ve türüne göre farklılık gösteren işlem ücretleri şunlardır.

  • ATM işlemlerine 1000 TL altı için 1 TL; 1000 TL ve 50000 TL arası için 2,5 TL ve 50000 TL üzeri için 25 TL işlem ücreti vardır.
  • İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile 1000 TL altı 0,50 TL; 1000-50000 TL arası 1 TL ve 50000 TL üzeri 12,50 TL işlem ücretine sahiptir.
  • Telefon bankacılığı kullanımlarında ve şubelerden yapılacak olan işlemlerde 1000 TL altına 2,50 TL; 1000-50000 TL arasına 5 TL ve 50000 TL üzerine 50 TL ücret talep edilir.

TEB EFT ve havale işlemleri mesai saatlerinde işlem ücretleri ile yatırıldığında kısa sürede hesaba aktarılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu