Memur

TC Kimlik No İle SRC Belgesi Sorgulama – PTT SRC Belgesi Sorgulama

SRC belgesi sorgulama Türkiye Cumhuriyeti Kimlik No ile E Devlet üstünden kolay bir şekilde yapılabilen bir işlem. SRC belgesi başvuru neticesi öğrenmek için sorgulama işlemi yapmak gerekmektedir. Ayrıca sorgulama sonucunda belgeniz ne zaman elinize geçer öğrenmek için PTT yurt içi gönderi takibi yapmanız da gerekmektedir. Kolay ve anlaşılır bir üslupla Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile SRC belgesi sorgulama nasıl yapılırPTT SRC belgesi sorgulama nasıl yapılır görseller kullanarak sizin için hazırladık. SRC belgesi sorgulama nasıl yapılır öğrenerek yazımızın içinde bulunmakta olan bağlantılar yardımıyla src sorgulamasını anında yapabilirsiniz.

 

SRC Belgesi Sorgulama

 

E devlet üstünden SRC belgesi sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak e devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesine giderek 2 Türk lirası para karşılığında e devlet parolası alabilirsiniz. PTT’den daha önce e devlet parola zarfı aldınız ama hiç kullanmamışsanız şifreniz zaman aşımına uğramış anlamına gelir. Bu sebeple tekrardan PTT’ye giderek bir defa daha e devlet parolası almanız gerekir. İkinci defa parola zarfı alıyorsanız ücret bu defa 4 Türk lirası olur. Almış olduğunuz şifreyi kullandınız lakin şifrenizi unuttuysanız, e devlet giriş sayfasında ‘’şifremi unuttum’’ sekmesine tıkladıktan sonrasında kişisel bilgilerinizi girerek yeni bir parola oluşturmanız gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile SRC Belgesi Sorgulama Yapmak İçin BURAYA Tıklayın

 

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik No İle SRC Belgesi Sorgulama

E devlet parolası alma ile ilgili verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile src belgesi sorgulama nasıl yapılır adım adım tarif etmeye başlayalım.

  1. İlk olarak yukarıdaki BURAYA yazısına tıklayın. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza e devlet giriş sayfası açılacaktır. Bu sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula bölümüne tıklayın.
  2. İlk adımı yaptıktan sonrasında ekranınıza e devlet kimlik doğrulama sayfası açılacaktır. Bu sayfada alakalı kutucuklara Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve e devlet şifrenizi eksiksiz olarak girin ve Sisteme Giriş Yap sekmesine tıklayın.
  3. Sisteme giriş yap kısmına tıklayınca src belgesi sorgulama ekranı açılmış olacaktır.
  4. Ekranınıza açılan Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama sayfasında GeçerliPostada ya da Eksik Belge uyarılarından herhangi bir tanesi karşınıza çıkacaktır. Sayfada Geçerli ifadesi var ise src belgesi almaya hak kazanmışsınız anlamına gelir. Postada ifadesi var ise belgeniz birkaç gün içerisinde elinize ulaşacak anlamına gelir. Postada ifadesinin yanında bir de posta kodu barkod numarası olduğunu görmüş olacaksınız. Bu barkod koduyla PTT yurt içi gönderi sorgulama yaparak src belgesi ne zaman tarafınıza ulaşır öğrenebilirsiniz. Söz bahsi bu PTT SRC sorgulama işlemi nasıl yapılır yazımızın devamında yer almaktadır.

 

 

 

SRC Belgesi Sorgulama PTT

SRC sorgulaması neticesinde Postada ibaresini görenler doğal olarak SRC belgesi ne kadar zamanda gelir diye merak ediyor. SRC belgesi ne zaman gelir öğrenmek için PTT yurtiçi gönderi takibi işlemi yapmanız gerekmektedir.

PTT Kargo SRC Sorgulama Yapmak İçin BURAYA Tıklayın

 

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda karşınıza PTT yurtiçi gönderi takibi sayfası açılacaktır. E Devlet sitesi üstünden yaptığınız Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama işleminde gördüğünüz barkod numarasını üstte bulunan kutucuk kısmına girin ve sonra alttaki kutucuğa güvenlik kodunu girin. Daha sonrasında alttaki sorgula sekmesine tıklayın. Böylelikle src belgesi ne zaman elinize geçer kesin bilgi sahibi olabilirsiniz.

SRC Belgesi Sorgulama Gazi Üniversitesi

Ulaştırma Bakanlığı uhtesinde olan mesleki yeterlilik belgesi verilme işlemlerinin yürütülmesi, Ulaştırma Bakanlığı ve Gazi Üniversitesi taraflarınca imzalanan protokolden sonra Gazi Üniversitesine devir olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti no ile SRC sorgulama yaptığınızda, ekranınızda Eksik Belge ifadesi yer alıyorsa, konuya ilişkin Gazi Üniversitesi Karayolu Ulaştırması Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUMER) ile iletişim kurmanız gerekmektedir. SRC belgesi sorgulama iletişim için adres ve telefon numarası detayları ise altta yazılı olan şeklinde.

SRC Gazi Üniversitesi AdresGazi Üniversitesi Karayolu Ulaştırması Uygulama ve Araştırma Merkezi 4. Cadde 727. Sokak No:7 06550 Yıldız – Çankaya / ANKARA

SRC Gazi Üniversitesi Telefon: 0 (312) 441 38 16 – 0312 441 38 17- 0 312 441 38 19 – 0 312 441 38 20

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu