İş Fikirleri

Tanıtım Yazısı Satışı Yaparak Para Kazanmak

Ekonomik olarak çok daha iyi koşullara sahip olmak ve yaşam standardını yükseltmek isteyen pek çok birey ek iş imkânlarını araştırmaktadır. Günümüzde özellikle internetin hayatımızda yer etmesi ile birlikte evde ek iş olanakları hat safhaya ulaşmış durumda diyebiliriz.

Siz de teknoloji ile yakından alakalı iseniz ve evde ek iş yaparak para kazanmayı arzuluyorsanız tanıtım yazısı satarak para kazanmak gibi konular hakkında bilgiler edinmek yararınıza olabilir. Peki tanıtım yazısı satarak nasıl para kazanılır? Şimdi dilerseniz hep birlikte bu konuyu masaya yatırıp mercek altına alalım.

Tanıtım Yazısı Satışı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Tanıtım yazısı satışı yapabilmeniz için öncelikle bir web sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Web siteniz yok ise web sitesi sahibi olanlarla iletişime geçebilir ve onlarla sitelerinde tanıtım yazısı yayınlamak üzere anlaşma yapabilirsiniz. Kendinize ait bir web sitenizin olduğunuzu farz edelim. Web sitenizin konusu ise güzellik olsun. Güzellik üzerine yayın yapan diğer sitelerin internette ön plana çıkabilmesi için yine güzellik üzerine faaliyet gösteren web sitelerinden link çıkışı sağlaması gerekmektedir.

Tanıtımı yazıları ile başka bir sitenin reklamı yapılmakta ve o siteye yazı içinden link çıkışı sağlamaktadır. Sitenizde yayınlayacağınız her tanıtım yazısı için karşı taraftan belirli bir ücret talep edebilirsiniz. Bu ücretin ne kadar yüksek olacağı ise web sitenizin genel durumu ile alakalıdır. Web siteniz Alexa’da iyi durumdaysa ve hiti yüksekse alacağınız tanıtım yazısı ücreti de bir hayli yüksek olabilir. Tanıtım yazısı piyasasına göz attığımızda 5 liradan 1000 TL ‘ye ve hatta çok daha yüksek fiyatlara tanıtım yazısı sipariş edildiğini görmekteyiz.

Siteniz ne kadar güçlü ve kaliteli olursa karşı tarafın tanıtımı yazısı almak için ödeyeceği miktarda doğal olarak artacaktır. Kaliteli bir web sitesine sahip olmanız halinde siz de evde ek iş olarak tanıtım yazısı piyasasına girebilir ve kazancınız ile ekonomik olarak kendinizi daha refah konumlara çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu