Genel

Su Faturası Sorgulama Yolları Nelerdir?

Su faturası sorgulama yolları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler faturalarında yaşanan artışları gözlemlemek istemektedir. Su faturası sorgulama işlemleri için izlenecek yollar şu şekilde sıralanabilir:

  • Su abonesi kendi e-devlet hesabı üzerinden su faturası bilgilerine ulaşabilir.
  • Müşteri hizmetlerine bağlanarak fatura hakkında bilgi sahibi olunabilir.
  • Müdürlüğün web sitesi üzerinden Online işlemler menüsü altından gerekli sorgulamalar yapılabilir.

E-Devlet Üzerinden Su Faturası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e devlet su faturasi sorgulama

E-devlet üzerinden yapılacak olan su faturası sorgulamaları abonelerin kendileri tarafından gerçekleştirilmektedir. Su abonesi kendi e-devlet hesabından fatura bilgilerine ulaşabilir. Fatura bilgilerini ve abonelik hakkında tüm işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirmek isteyen su abonesi T.C. kimlik numarası ile e-devlet üzerinden giriş yapmalıdır. Giriş sırasında su abonesi kimlik doğrulama seçeneklerinden birini tercih ettiyse doğrulama bölümünden sonra başarılır bir şekilde hesabına bağlantı sağlayabilir. E-devlet şifresi olmayan kişiler, e-devlet üzerinden su faturası sorgulaması yapmak için şifrelerini PTT üzerinden alabilir. Şifresini temin eden kullanıcılar sorgulama için giriş yaptıklarında, e-devlet platformu üzerinden su faturası sorgu işlemi yazarak ilk çıkan sonuç üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilir.

E-devlet ile Yapılan Su Faturası Sorgularında İstenenler

E-devlet üzerinden yapılan su faturası sorgulamalarında istenen bilgiler abonelik hakkında olmaktadır. Su aboneleri, abonelik numaralarını, T.C. kimlik numaralarını ve gerekli görülmesi durumunda sayaç numaralarını yanlarında bulundurması gereklidir. Su faturası sorgulama işlemlerinde en son fatura ile işlemler gerçekleştirilebilir. Aboneler geriye dönük sorgulama yaparak dilediği yılların her ayı için incelemelerde bulunabilir. Su faturası sorgulama işlemleri yapmak ve borç bilgileri öğrenmek tüm kullanımların detaylı bilgisine ulaşmayı sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcılar abonelik hakkında tüm işlemlerini görüntüleyebilir.

Müşteri Hizmetlerinden Su Faturası Hakkında Bilgi Edinme

Müşteri hizmetlerinden sorgulanacak su faturaları hakkında işlem yapılacaksa, abonenin kendisi faturada belirtilen müdürlüğün telefonunu aramalıdır. Her ilin farklı müdürlüğü bulunduğundan aboneler ilgili müdürlüğü ister fatura üzerinden isterse internet üzerinden öğrenebilir. Müşteri hizmetlerinden su faturası hakkında inceleme yapmak isteyen kişiler son fatura bilgilerini yanında bulundurmalıdır. Müşteri hizmetleri abonenin kişisel bilgileri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterse aboneler kimliklerini yanlarında bulundurması gereklidir. Her müdürlüğün telefon numarası ve iletişim adresleri farklı olduğundan kişiler sorgulama hakkında detaylı bilgiyi e-devlet üzerinden öğrenek müşteri hizmetlerine bağlanabilir. Müşteri hizmetleri su faturası hakkında detaylı bilgiyi sağladıktan sonra ihtiyaç duyulması halinde ayrıntılı bilgi e-devlet veya Online işlemler menüsünden sağlanabilir.

Su Faturası Sorgulamak için Online İşlemlerin Kullanımı

su faturasi sorgulamak

Online işlemleri kullanarak su faturası sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek isteyen aboneler ilk önce bağlı bulundukları müdürlüğün Online hizmetler sağlayıp sağlamadığını öğrenmelidir. Online işlemleri abonelerine sunan müdürlükler uygulama ve web tarayıcı üzerinden kullanıcılara hizmet sağlamaktadır. Aboneler web tarayıcı üzerinden ilgili müdürlüğün web sitesini aratabilir ve bu sayede Online işlemlere ulaşabilir. Online işlemler menüsüne giriş yapmak için su abonesi T.C. kimlik numarası ve şifresini girmelidir. Şifresini bilmeyen kullanıcılar Online işlemleri ilk kez kullanıyorsa Kayıt Ol butonu üzerinden şifrelerini belirleyebilir. Kayıt sırasında abonenin ad, soyadı, T.C kimlik numarası, e-mail adresi ve güncel GSM numarası doğru bir şekilde girilmelidir. Mail adresinin ve cep telefonu numarasının doğru bir şekilde girilmesi şifrenin bu kanallar aracılığı ile gönderilmesi gereği önem taşımaktadır. Yanlış yazılan e-mail veya cep telefonu numarası sebebi ile su faturası sorgulama işlemlerini gerçekleştirilemeyebilir. Kullanıcılar en son üyelik sözleşmesini kabul ettiklerine dair kutucuğu işaretledikten sonra Kayıt Ol butonuna basmalıdır. Kayıt işleminin tamamlanması için e-mail ve cep telefonu kontrol edilmelidir. Tüm işlemlerden sonra fatura sorgulaması yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu