Genel

Steam Nedir? Steam Hesabı Nasıl Açılır?

Steam çeşitli oyunların kullanıcılara daha kolay ulaşmasını sağlayan bir program olmakla beraber, bu programdan faydalanmak için kullanıcıların steam hesabının olması gerekmektedir. Steam hesabı oluşturmak internet üzerinden gerçekleştirilen son derece basit bir işlemdir. Steam hesabı oluşturmak, aktif olarak online oyun oynayan kişiler için bilgisayarları doldurmamak ve her türlü oyuna ulaşabilmek açısından oldukça avantajlı bir durumdur.

Steam Nasıl Bir Programdır?

steam nasil bir program

Steam birden fazla oyuna sürekli ulaşılmasını sağlayan bir programdır. Steam programı birçok oyunun yaratıcısı olan Valve şirketi tarafından oluşturulmuştur. bu program korsan oyun oynanmasına karşı oyunların orijinal hallerinin kullanıcıya ulaşmasını sağlamak üzere oluşturulmuştur. Steam programında ücretli ve ücretsiz popüler oyunların birçoğu bulunmaktadır. Steam uygulamasında hesabı olan kişiler istedikleri oyunları indirabileceği gibi program üzerinden de oynayabilirler. Steam hesabı olan her kullanıcının programda özel sayfası bulunmaktadır.

》》  3600 Günden Emeklilik Maaşı Ne Kadar?

Steam Hesabı Açmak İçin Ne Yapılması Gerekir?

Steam hesabı açmak internet üzerinden dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilecek bir eylemdir. Steam hesabı oluşturma aşamaları şu şekilde sıralanabilir.

  • Steam uygulamasının web sitesine girilir ve giriş butonu seç
  • Giriş butonuna tıklandığında kullanıcıların karşısına oturum açmak ve kayıt olmak için 2 farklı seçenek çıkacaktır. Zaten hesabı olan kullanıcılar oturum açmayı tercih edebilir, ancak hesap açmak için kayıt olma butonu seç
  • Kayıt olmak için”Steam’a Katıl” butonuna tıklanır ve sayfaya gelen kayıt formu doldurulur.
  • Kayıt formuna mail adresi, kullanıcı adı ve şifre girilir.
  • Form doldurulduktan sonra güvenlik için verilen resimdeki karakterler girilir ve devam et butonuna tıklanmasıyla steam hesabı oluşturulmuş olur.

Steam Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

steam hesabi acarken nelere dikkat edilmelidir

Steam hesabı açılırken kullanıcılar kayıt formuna girdikleri bilgilerin doğru olmasına dikkat etmelidirler. Mail adresinin yanlış girilmesi sonucu, steam hesabının çalınma ihtimali olduğu durumlarda hesabın kurtarılması mümkün olmaz. Steam hesabı açılırken koyulan şifrenin 8 karakterden oluşmasına ve zor bir şifre olmasına özen gösterilmelidir. Şifrenin kırılması ya da tahmin edilebilir olması hesabın çalınmasına sebep olabilir. Steam hesabı açılırken kayıt formuna girilen bilgilerin doğruluğu bu noktalardan dolayı son derece önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu