Genel

ŞOK Market İle Para Gönderme Nasıl Yapılır?

ŞOK market para gönderme işlemi vatandaşlar için son dönemlerde yeni bir alternatif haline gelmiştir. Birkaç yıl öncesine kadar sadece bankalar tarafından yapılabilen para gönderme işlemi artık birçok kanalla yapılabilmektedir. ŞOK market zinciri de bu yeni kanallardan biridir. Bankalardan para gönderme işlemi şubelerden bankamatiğe ve bankamatiklerden de  telefonla para göndermeye kadar ilerlemiş durumdadır. Bununla birlikte tüm şehirlerde şubesi bulunan ŞOK market de para gönderme işlemi için bir seçenek haline gelmiştir. ŞOK market aracılığı ile para gönder işleminin de kendine özel yöntemleri bulunmaktadır. ŞOK market ile para gönderme haftanın her günü gerçekleştirilebilen basit bir işlemdir.

ŞOK Market ile Para Gönderme Hangi Saatlar Arasında Yapılabilmektedir?

sok market para gonderme hangi saatler yapilmaktadir

ŞOK market ile para gönder işlemi haftanın her günü ve marketin çalışma saatleri içerisinde yapılabilmektedir. ŞOK market çalışma saatleri normal şartlarda sabah 8 ile akşam 10 arasındadır. Bu saatler içerisinde ŞOK market aracılığı ile para transferi yapmak mümkündür. Bununla beraber özel bir durum olmadıkça para transferinin yapılma şekli işlemin yapılacağı saati değiştirebilmektedir. Para transferinin isme yönelik yapılacağı durumlarda tüm çalışma saatleri ve günleri içerisinde işlem anlık olarak gerçekleşmektedir. Ancak isme değil de karta, hesaba ya da iban numarasına yapılacak olan para transferlerinde işlem için merkez bankasının onayı gerekmektedir. Onay genellikle gün içerisinde çıkmaktadır. Bunun dışında iban numarasına para gönderilmek isteniyorsa hafta içi günlerde işlemin 5’ten önce yapılması gerekir. Aksi takdirde havale işlemi ertesi gün gerçekleşecektir. Hafta sonu iban numarasına para gönderme işlemi mümkün olmakla beraber para ilk iş günü olan pazartesi hesaba geçecektir.

ŞOK Market İle Para Göndermek İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

ŞOK market aracılığı ile para gönderme işleminin yapılması için paranın alıcısı konumundaki kişinin T.C. kimlik numarası ve telefon numarası gerekmektedir. Telefon numarası ve T.C. kimlik numarasının bilinmesi durumunda para gönderme işlemi dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir. Ancak bu iki bilginin bulunmadığı durumlarda para transferi yapılması mümkün değildir. İsme havale söz konusu olduğunda T.C. kimlik numarası gerekmese de telefon numarasını bilmek şarttır.

Şok Market ile Para Gönderme İşlemi Yurtdışına Yapılabilir Mi?

ŞOK market ile para gönderme işlemi sadece yurtiçine yönelik olarak yapılabilmektedir. ŞOK market ile para gönder işlemi için T.C. kimlik numarası ve telefon numarası gerekli olduğundan yurtdışına para gönderimi yapılamaz. Buna bağlı olarak ŞOK market ile para göndermek işlemi sadece TL üzerinden yapılabilmektedir. Döviz şeklinde para transferi mümkün değildir.

ŞOK Market İle Para Gönder İşlemi Ücretli Midir?

sok market ile para gonderme islemi

ŞOK market bankalardan bağımsız olarak para gönderme işlemi için vatandaşlara hizmet sunsa da bu hizmet belli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. ŞOK market ile para gönder işleminin hizmet bedeli 7 TL’dir. Birçok banka para gönderme işleminin şekline göre transfer ücreti almamaktadır. Ancak ŞOK marketten yapılacak para gönderme işlemi için 7 TL işlem ücreti zorunludur. ŞOK marketteki işlem ücreti ilerleyen zamanlarda farklılık gösterebilir. Bu yüzden para gönderme işlemi için ŞOK marketi kullanacak olan vatandaşlar market görevlisinden işlem ücreti hakkında bilgi almalıdır.

ŞOK Market İle Transfer İşleminde Hata Yapılması Durumunda Ne Olur?

ŞOK market aracılığı ile para gönderim işleminin yapıldığı durumlarda bir yanlışlık olması durumunda para gönderen kişiye iade edilmektedir. İsme para gönderme işleminde, işlem T.C. kimlik numarasıyla yapıldığından hata çıkma olasılığı düşüktür. Ancak ŞOK market ile para gönderme işlemi iban numarasına yapılıyorsa sıkıntı çıkabilir. Bu durumda yanlış ibana gönderilen miktar gönderen kişiye iade edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu