Teknoloji

Snapchat Hesabı Nasıl Açılır?

Snapchat hesabı açmak özellikle artık genç kesimin neredeyse tamamının yaptığı bir işlem haline geldi. Snapchat, arkadaşlarınızla, tanıdıklarınızla, ailenizle kısacası sevdiklerinizle anlık ya da süresini sizin belirleyeceğiniz fotoğraflar atarak mesajlaşmak, güzel anları onlarla paylaşarak sevincinizi yaymak için oldukça keyifli ve kullanımı kolay bir uygulama. Snapchat hesabı açıp uygulamayı kullananlar noktasında yaş ortalaması zaman geçtikçe biraz daha düşmüş durumda. Aynı zamanda Snapchat uygulamasının sağladığı anlık fotoğraflarla mesajlaşma uygulamasını Whatsapp, İnstagram gibi çeşitli uygulamalar da kendi uygulamalarının içine adapte ettikleri için ekstra bir uygulama olarak Snapchat indirme oranı gün geçtikçe düşüyor fakat Snapchat kullanmanın keyfine varanlar için bu uygulama hala birçok uygulamanın yanında kendi varlığını ve kullanım kolaylığını sürdürüyor.

Yeni Bir Snapchat Hesabı Nasıl Açılır?

yeni snapchat hesabi nasil acilir

Snapchat’ta sıfırdan bir hesap oluşturmak Snapchat uygulamasını hiç kullanmamış veya etraftan görüp tanımamış olanlar için bile oldukça kolay bir işlem. Daha önce hiçbir Snapchat hesabı olmayıp sıfırdan yeni bir hesap açmak isteyenler için App Store ya da Google Play Store üzerinden Snapchat uygulamasını indirdikten sonra Snapchat hesabı açmak için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibi:

 • Snapchat uygulamasını açın.
 • Kaydol seçeneğine tıklayın.
 • Kullandığını aktif mail adresinizi, doğum tarihinizi ve kendi belirlediğiniz şifrenizi ekranda belirtilen yerlere doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Kaydol seçeneğine tıklayın.
 • Açacağınız Snapchat hesabı için bir kullanıcı adı belirledikten sonra Devam Et seçeneğine basin.
 • Kullandığınız cep telefon numaranızı girin ve Doğrula kısmına basin.

Telefon numarası girerken aktif olarak kullandığınız bir numara girmek çok önemli çünkü hesabı açarken size Snapchat tarafından bir doğrulama kodu gönderilecek.

Snapchat’te Snapkod Nasıl Oluşturulur?

Snapchat uygulamasında Snapkod oluşturmak için uygulamaya girdikten sonra hesabınıza giriş yapın. Ana ekranı yukarıdan aşağıya sürükleyin ve Snapchat’in ana ikonu olan hayalete dokunun. Uygulama, sizin beş adet fotoğrafınızı çekerek hareketli bir gif oluşturur. Snapchat hesabınız için güzel veya komik bir Snapkod oluşturmak oldukça kolay ve eğlencelidir. Oluşturduğunuz Snapkod gifini ekranın sağındaki paylaş kısmından arkadaşlarınıza, sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

snapchat hesabi silme nasil yapilir

Snapchat uygulamasındaki hesabını silmek isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • İnternet üzerinden Snapchat Hesap Kapatma Linki’ne giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan sayfada kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 • Hesabınızı açtıktan sonra karşınıza çıkan hesap slime ekranında hesabınızı dondurduktan 30 gün sonra hesabınıza geri dönmezseniz hesabınızın silineceğine dair bir bilgi sayfası çıkar.
 • Bilgileri tekrar doldurduktan sonra Tamamla butonuna bastığınız an hesabınız dondurulur.

Yukarıda anlatılan işlemler hesabınızı geçici olarak dondurmak içindir. Hesabınızı dondurduktan sonra otuz gün içerisinde hesabınızı tekrar giriş yaparak aktive etmezseniz Snapchat hesabınız kalıcı olarak silinir.

Snapchat’te Nasıl Arkadaş Eklenir?

Snapchat uygulamasında arkadaş eklemek için yapılması gereken işlemler aşağıdaki gibidir:

 • Ana ekrandan A rkadaş Ekle seçeneğine tıklayın.
 • Arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin Snapchat’teki kullanıcı adını girin.
 • Eğer eklemek istediğiniz kişi listenizde varsa ve kişinin Snapchat hesabı varsa kişilerinize erişim sağlayarak direkt olarak ekleyebilirsiniz.
 • Snapkod kısmından snapkod kullanan insanları görerek de arkadaş eklemesi yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz arkadaşlarınızı yakın arkadaşınız olarak da ekleyebilir ve onları listenizde daha sık görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu