Teknoloji

Skype Hesabı Nasıl Açılır?

Skype uygulamasında hesap açmak neredeyse herkesin kullandığı ve kolayca uygulayabildiği bir işlem. Skype, sesli ve görüntülü aramalar ile dünyanın neresinde olursanız olun sevdiklerinizle iletişime geçebildiğiniz ve uzun sohbetler gerçekleştirebildiğiniz bir platform. Hem bilgisayarda hem de cep telefonunda uygulama olarak indirilerek kullanılabilen Skype, hem ücretsiz oluşu ile hem de sohbetler esnasında başka uygulamalar gibi bir zaman kısıtlaması uygulamaması sebebi ile kullanıcıların ilk tercihlerinden bir tanesi. Özellikle koronavirüs (COVID-19) sebebi ile bir araya gelinemediği için online yapılmak zorunda kalınan toplantılar ve buluşmalar için yapılan çoklu görüşmelerde birçok insanın kolayca ve ücretsiz bir şekilde erişebildiği Skype, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Skype hesabı açmak ise kullanıcıyı zorlamayan, bir mail ile ya da cep telefonu numarası ile yapılabilecek oldukça kolay bir işlem.

Skype Uygulamasında Yeni Bir Hesap Nasıl Açılır?

skype uygulamasi yeni hesap acma

Skype’ta aktif hesap açmak ve ardından oturumunuzu açmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Öncelikle bilgisayar ya da akıllı telefonunuza Skype.com adresinden ya da Google Play Store üzerinden Skype uygulamasını indirmiş olmanız gerekiyor. Ardından yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Skype uygulamasını açın.
 • Yeni Hesap Oluştur kısmına tıklayın.
 • Hesap oluşturmak için aktif olarak kullandığınız cep telefonu numaranızı ya da mail adresinizi girin.
 • Daha sonra çıkan ekranda kendinize uygun bir şifre belirlemeniz istenecektir. Güvenlik açısından daha sağlıklı olması adına şifrenizin hem büyük harf hem küçük harf hem de sayı içeren bir kombinasyon olması önerilir.
 • Şifrenizi belirledikten sonra çıkan ekranda adınız ve soyadınızı ilgili alanlara girin.
 • Daha sonra Skype tarafından belirlediğiniz mail adresine hesabınızı aktifleştirebilmek için bir onay kodu gönderilir. Dolayısıyla belirttiğiniz mailin aktif olarak kullandığınız ve geçerli bir mail olması önemlidir.
 • Bir sonraki adımda karşınıza ekran gördüğünüz harf ve sayıları girmeniz gereken bir doğrulama sistemi çıkar.
 • Daha sonra ülke kodunuzu ve cep telefonu numaranızı belirtmeniz gereken bir ekran karşınıza çıkar. Skype tarafından belirttiğiniz cep telefonu numaranıza bir doğrulama kodu gönderilir.
 • Tüm bilgileri eksiksiz doldurduğunuz takdirde artık Skype hesabınız kullanıma hazır. Sonraki adımlarda Skype sizden bir profil fotoğrafı isteyecek ve mikrofon, görüntü gibi ayarların kalitelerini kontrol edebileceğiniz birkaç adım gösterecektir.

Var Olan Skype Hesabında Nasıl Oturum Açılır?

Skype’ta halihazırda var olan hesabınız ile oturum açmak oldukça basit. Daha önce zaten bir Skype hesabı açmışsanız izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Skype uygulamasına giriş yapın.
 • Skype adı, e-posta ya da telefon numarası yazan yere tıklayarak hangisi ile giriş yapmak istiyorsanız onu belirtin ve ardından Oturum Aç seçeneğine tıklayın.
 • Hesabı açarken belirlediğiniz parolayı girerek aşağıda beliren oku seçin.
 • Bu adımlardan sonra Skype hesabınız açılacaktır.

Oturumunuzu açtıktan sonra Skype’ta hesap bilgilerini hatırlamayı seçerseniz bir sonraki oturum açmanızda Skype bilgilerinizi otomatik olarak hatırlar ve aynı bilgileri tekrar tekrar girmenize gerek kalmaz.

Skype Hesabı Açmak Ücretli Midir?

skype hesabi acmak ucretli mi

Skype’ta aktif bir hesap açmak ya da o hesabı kullanmak ücretli değildir. Skype uygulaması nerede açarsanız açın herhangi bir mesajlaşma, sesli veya görüntülü konuşma ya da başka bir işlem için hem yeni bir Skype hesabı açarken hem de var olan hesabı kullanırken sizden bir ücret talep etmez.

Skype Kurumsal Nedir?

Skype Kurumsal uygulamasının amacı Skype hesabınız üzerinden toplantılar gerçekleştiren insanlara ayrı bir bölüm yaratmaktır. Skype Kurumsal, şirketle ya da dünyadanın herhangi bir yerindeki iş arkadaşlarınızla bağlantı kurup ortak çalışmalar yapmanızı sağlar. Çevrimiçi yayın yapma, katılımcılara toplantı sırasında ekran paylaşma ve denetim hakkı verme gibi ekstra ayrıcalıkları vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu