İş Fikirleri

2021 Sigorta Bayiliği Veren Firmalar

2021 sigorta acenteliği veren firmalar son yılların gözde mesleklerinden sigortacılık ile kariyerini sürdürmek isteyenler için son derece büyük önem arz etmektedir. Günümüzde kurulan büyük sigorta şirketlerinin neredeyse tamamının önce başka bir sigorta şirketinin acentesi olarak işe başladığı düşünüldüğünde, sigorta bayiliği almanın önemi de ortaya çıkmaktadır.

Ülkemizde 20 binden fazla sigorta şirketi bulunmasına rağmen, sigorta firmalarına olan güven ve ihtiyacın gün geçtikçe artması nedeniyle sektörde müşteri bulunamaması gibi bir durum görülmemektedir.

Türkiye’de sigorta bayiliği veren firmaların güncel listesi şu şekildedir:

  • Axa Sigorta
  • Anadolu Sigorta
  • Sompo Japan Sigorta
  • Neova Sigorta
  • Groupama Sigorta
  • Allianz Sigorta
  • Ak Sigorta
  • Eureko Sigorta

Ayrıca açık parfüm bayiliği hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Axa Sigorta Bayilik Şartları

Axa Sigorta bayilik koşulları diğer firmalara göre oldukça kolay karşılanabilir şartlardan oluşmaktadır. Axa firması sigorta bayiliği için en başta işletmenin kurulacağı bölge unsuruna dikkat etmektedir. Bayilik şartları, işletmenizi açacağınız bölgedeki Axa sigorta ve diğer sigorta firmalarının yoğunluk durumuna göre katı veya daha gevşek olarak belirlenebilmektedir. Bu nedenle, bu firmayla çalışmak istiyorsanız işletmenizi Doğu Anadolu bölgesi gibi daha nadir sigorta faaliyetlerinin yapıldığı bölgelerde açmanız başlangıçta daha kolay karşılanabilir koşullar talep edileceğinden sizin için avantaj olacaktır.

》》  İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Hibeleri 2021

Axa Sigorta, bayilik açmak için iş ortaklarından en az 25.000 TL sermayeye sahip olmalarını beklemektedir. Ayrıca bu firmadan bayilik alabilmek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından tutulan levhaya kayıtlı olunmasının yanı sıra, yeterli bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir.

Axa Sigorta bayiliği başvurusu için iletişim telefonu: 0 212 334 24 24

Çiğköfte bayiliği veren firmalar ile ilgili bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Allianz Sigorta Bayi Olma Şartları

Allianz sigorta bayiliği açmak için firmanın girişimcide aradığı ilk özellikler iyi eğitim seviyesi ve yeterli iş tecrübesidir. Almanya merkezli, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri olma özelliğine sahip olan Allianz sigorta bayiliği açma şartları her ne kadar diğerlerine göre daha zor olsa da firmanın sizi memnun edecek müşteri potansiyeline sahip olması önemli bir detaydır.

》》  İşsiz Vatandaşlarımıza İŞKUR’dan Günlük 50 TL. Maaş

Türkiye’de en çok acentesi bulunan firmalardan biri olma özelliğini taşıyan Allianz aynı zamanda en çok müşterisi olan beş firmadan bir tanesidir.

Bayilik talep eden girişimciden iyi bir teminat göstermesini isteyen firma aynı zamanda, açılacak olan işletmenin yeterli teknik ve fiziksel altyapıya sahip olmasını istemektedir.

Allianz sigorta bayiliği alarak kendi sigorta acentenizi açmak için başvuru kanalları:

Telefon: 0 850 399 99 99

Web sitesi: www.allianzsigorta.com

Anadolu Sigorta Bayilik Şartları

Anadolu sigorta bayiliği almak için öncelikle eğitim seviyenizin yeterli olması gerekiyor. Anadolu Sigorta, bayilik vereceği girişimcide ilk önce üniversite mezuniyeti şartı arıyor. Girişimci üniversite mezunu değilse sektörde en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olup olmadığına bakılıyor.

Diğer firmalara göre biraz daha zorlu şartlara sahip olan firma, bayilik vereceği kişilerin Türkiye’de yerleşik olmasını ve asgari mal varlığını sağlamasını istiyor. Asgari mal varlığı tutarı gerçek kişilerde 50.000 TL, tüzel kişilerde ise 200.000 TL olacak şekilde bakılıyor.

》》  2021 Oto Yıkama Bayiliği Veren Firmalar

Anadolu Sigorta bayilik başvurusu için telefon numarası:0 850 744 07 44

2020 fatura ödeme merkezi bayiliği veren firmalar hakkında detaylar yazımızdadır.

Sompo Japan Sigorta Bayilik Başvurusu

Sompo Japan sigorta bayii olmak firmanın Türkiye pazarında köklü olmayışı ve yeni müşteri kazanma arzusunda oluşu nedeniyle diğer firmalara kıyasla daha kolay gibi gözüküyor. Özellikle trafik sigortası ve kasko alanlarında en uygun fiyatları vererek müşterilerine cazip teklifler sunabilen firmanın bu politikası müşteri bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Sigorta bayiliği işi kuracak olan küçük girişimciler için firmanın acentelerine ödeme taahhüdünde bulunduğu oranlar memnun edecek düzeydedir.

Online olarak kendi web sitesi üzerinden bayilik başvuru alan şirkete telefonla da ulaşabilirsiniz: 0 850 250 81 81

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu