Banka

Şekerbank Hasat Kart Nedir? Özellikleri ve Avantajları

Şekerbank hasat kart, çifçilere destek sağlamak amacıyla ortaya konulmuş bir banka uygulamasıdır. Çiftçilerin çeşitli tarımsal faaaliyet ihityaçlarını nakide ihtiyaç duymadan karşılamalarına yardımcı olan kart, aynı zamanda çeşitli ödeme kolaylıkları da sunmaktadır. Şekerbank hasat kart bünyesinde çiftçiler tohum, gübre vb. tarımsal ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamaktadırlar. Çiftçiler bu ihtiyaçlarını hasat kartla karşıladıkları durumda faiz ya da komisyon ödemek durumunda kalmaz. Çiftçi bankası Şekerbank’ın çıkardığı hasat kartın sağladığı bir çok kolaylık bulunmaktadır.

Şekerbank kuruluşundan  bu yana çiftçiye destek kampanyaları ve tarımsal üretimin desteklenmesine yönelik avantajlı paketleriyle adından söz ettiren bankalardan biri olagelmiştir. Şekerbank son dönemlerde tarımsal üretim maaliyetlerinin artması ve tarımsal ürünlere karşı talebin azalmasına yönelik olarak hasat kart ile çiftçilere yine finansal destek sağlamaktadır.

Şekerbank Hasat Kartın Özellikleri Nelerdir?

sekerbank hasat kart ozellikleri nelerdir

Hasat kart çiftçilere tarımsal faaliyetlerde kolaylık sağlama amacı gütmekte olup, bu doğrultuda çeşitli özelliklere sahiptir. Hasat karta başvuru yapmak isteyen çiftçiler, öncelikle kartın özelliklerini öğrenmelidi. Hasat kartın özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

 • Hasat kart çiftçilere özel bir karttır.
 • Hasat kart Şekerbankla anlaşmalı olan işyerlerinde geç
 • Çiftçiler üye işyerlerinden tarımsal faaliyet dışındaki ihtiyaçları için de kartı kullanabilirler.
 • Şekerbank üye işyerlerinde kullanılan hasat kart için faiz ve komisyon uygulanmamaktadır.
 • Çiftçilerin tarımsal faaliyet için kullandıkları malzeme ve ekipmanlarını sağlamakta zorluk çekmesinin önüne geçen hasat kart aynı zamanda nakit imkanı da sunmaktadır.
 • Hasat kart kullanan çiftçiler her zaman karttan faizsiz nakit kullanma hakkına sahiptir.
 • Şekerbank hasat kart için çiftçilerden her ay ödeme talep etmez. Çiftçilerin hasat döneminde nakit sahibi olduğunu göz önünde bulunduran banka, ödeme planını kart sahibi olan çiftçinin talebine yönelik olarak hazırlar. Böylece kart sahiplerine esnek bir ödeme planı çıkarılmış olunur.
 • Şekerbank hasat kart kullanmak isteyen çiftçilere, tarsim sigortası sunmaktadır.

Şekerbank Hasat Kart Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Şekerbank hasat kart alabilmek için, banka tarafında belirlenmiş en önemli şart, kart almak isteyen kişilerin tarımsal faaliyetlerle meşgul olmasıdır. Hasat kart çiftçi desteği için oluşturulmuş bir kart olup, ilk önceliği tarımsal faaliyet gösteren kişilerdir. Bunun dışında çiftçi olan herkes kartı alamayabilir. Burada belirleyici olan nokta kart başvurusu yapan kişinin kredi notudur. Hasat kart alabilmek için söz konusu çiftçinin kredi notu en az 1400 olmalıdır.

Şekerbank Hasat Kart Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

sekerbank hasat kart icin gerekli belgeler

Şekerbanktan hasat kart almak için başvuru da bankanın talep ettiği bir takım belgeler bulunmaktadır. Hasat kart başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir.

 • Başvuru yapacak kişinin 2 tane kimlik fotokopisi gereklidir.
 • Kefille başvuru yapılacaksa, başvuru yapan kişiyle beraber kefilin de kimlik fotokopileri gereklidir.
 • Kişinin tarımsal faaliyetle uğraştığını kanıtlamasına yönelik Tarım İl ya da İlçe Müdürlüğü’nden alınan belgeler gerekmektedir.
 • Tarım İl ya da İlçe Müdürlüğü bitki üzerine olan tarımsal faaliyetlerle ilgilendiği için, hayvancılık faaliyetine yönelik kartı alamak isteyen kişilerinde yetkili kurumlardan durumlarını kanıtlayan belgeleri alamaları gerekmektedir.
 • Bunların dışında Şekerbank şubelerinde bulunan hasat kart başvuru formunun doldurulması da gerekmektedir.

Şekerbank Hasat Kartı İçin Online Başvuru Yapmak Mümkün Müdür?

Şekerbank hasat kart başvurusu online olarak yapılamaz. Ön başvuru sms yoluyla yapılabilmesine rağmen ön başvurunun kabul edilmesi durumunda kişinin gerekli belgelerle beraber şubeye gitmesi gerekecektir. Şekerbank hasat kart başvurusunun sonucu genellikle 10 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Başvurunun sonuçlanması ilgili kişiye sms yoluyla bildirilir. Başvurunun onaylanması durumunda kart sahibi smsde belirtilen şubeden kartı alabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu