İş Fikirleri

Satış Ortaklığı Sisteminde Başarısı Kanıtlanmış 5 Adım

Bugün, satış ortaklığı sisteminde, doğruluğu kanıtlanmış, başarılı olmanızı sağlayacak 5 adımdan bahsetmek istiyorum. WordPress, şüphesiz online para kazanmak isteyenlerin en çok kullandığı platformlarından biridir. Bakımı çok kolaydır ve basit bloglardan, uzmanlaşmış işlevlere sahip sitelere kadar geniş kapsamlı olarak kullanılabilir.

Satış ortakları, sunduğu çok avantajlı imkânlardan dolayı WordPress’i çok seviyorlar. Ancak son derece rekabetçi olan satış ortaklığı arenasında, WordPress ile başarı elde etmek için sadece sevmek yetmiyor. Satış ortaklığında hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak, kanıtlanmış 5 önemli adımı gelin birlikte inceleyelim.

Bu arada ufak bir bilgi vermek istiyorum. Mükemmel yazı dizileri sizleri bekliyor. Blog, WordPress, WordPress eklentileri, WordPress temaları, Hosting, SEO ve birbirinden etkili para kazanmanın yollarını çok yakında burada bulacaksınız. Ayrıca kişisel gelişim, girişimcilik ve çok satılan ürünlerin inceleme/değerlendirme yazıları da tam gaz devam edecektir. Yazıları ilk önce okumak için sadece abone olmanız yeterli. E-postanıza gelen yazıları ilk siz okuyun, ilk siz öğrenin. Ufak bir bilgiden sonra başarısı kanıtlanmış 5 adıma geçebiliriz.

1) Amaçları ve hedefleri tanımlama:

Ne kadar kazanmak istersiniz? Kaç ayda veya kaç yılda ne kadar kazanmak istersiniz? Cevapları duyar gibiyim. Çok para ? Hatırlarsanız yeni başlayanlar için satış ortaklığı tavsiyelerimde paraya değil başarıya odaklanmanızı söylemiştim. Hedefimiz internetten para kazanmak. Bu hedefe ulaşabilmek için yaptığımız bütün çalışmalar ise amaçtır. Bu amaçları gerçekleştirirken yapacağımız plan çok önemlidir. Satış ortaklığına nasıl başlamanız gerektiğini en başta belirlemeniz gerekiyor. Başlangıcı ya avcı yöntemiyle ya da çiftçi yöntemiyle yapacaksınız. Benim tercihim ve en başından tavsiye ettiğim tabi ki çiftçi yöntemi ile para kazanmanız. İlla ki kafanızda bir para hedefi varsa ilk başlarda bu miktarı pek de yüksek tutmayın derim.

2) Doğru nişi seçmek:

Satış ortaklığı sisteminde niş pazar seçimi çok önemlidir. Arasındaki bağlantıyı buradan okuyabilirsiniz. Birçok niş pazarı satış ortaklığı ağlarında da bulabileceğiniz gibi, önemli alışveriş sitelerinden de niş pazar bulabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kategorileri dikkatlice incelemek ve uygun olanını seçmek. Sizlere özel yazdığım, 2017 yılında en çok kazandıracak niş pazarları adlı yazıma da göz atmanızı öneririm.

3) Trafik oluşturmak:

Web sitenize yeterli trafik üretemiyorsanız, dünyanın en iyi sitesini dahi yapsanız emekleriniz boşa gidecek, siteniz bir çöp olacaktır. Trafik yüksek oranda arama motorlarından gelir. Hedef kitle trafiği oluşturmanın diğer bir yolu e-posta listesi oluşturmaktır. Yalnız spam yani istenmeyen mail göndermemeniz gerekiyor. Seo çalışmaları ile birlikte; uzun vadeli trafik üretme stratejisi için en ideal yol, anahtar kelimeler üzerinden, kullanıcıların sorunlarını çözen, özgün içerikler oluşturmaktır. Kuşkusuz bu içerik tabanlı strateji biraz zaman alacaktır ama bunu gerçekleştirdiğiniz taktirde, her zaman güzel ödüllerin sizleri beklediğini garanti edebilirim.

4) Trafiği dönüştürmek:

Web sitenize trafik çekme çabalarınız sonuç vermeye başladıkça, ziyaretçilerin satış ortaklığı bağlantılarına tıklaması da zamanla artacaktır. Önemli olan, gelen bu trafiği ne kadar doğru yönlendirebildiğinizdir. Bağlantıları, afişleri veya kodları ziyaretçilerin en yoğunlaştığı yerlerde kullanmanız gerekmektedir. Böylece hedef kitlenize istediği şeyleri verecek, trafik dönüşümleriniz daha verimli olacaktır.

5) Takip edin, test edin ve geliştirin:

Trafik dönüşümlerinizde en fazla kazancın nereden geldiğini tespit etmek, satış ortaklığı sisteminde başarılı olmanızı sağlayacak en önemli adımdır. En çok kazandığınız programın daha fazla kazandırması için bu sefer çeşitli testler yapmanız gerekli. Banner yerleşimi, eylem çağırma yani Call to Action denemeleri, açılış sayfası değişiklikleri gibi birçok iyileştirmeleri zamanla gerçekleştirip kapsamlı olarak izleyebilirsiniz. İşinize yaramayan yani kazandırmayan programları uzaklaştırıp, en çok kazandıran programa alternatifler sunmanız, kazancınızı etkileyecek faktörlerdendir.

Bu sürekli devam eden bir süreç olduğu için, yerinde yaptığınız değişiklikler sayesinde daha fazla başarı elde etmiş olacaksınız. Satış ortaklığı sisteminde başarılı olmak, doğruluğu kanıtlanmış bu 5 adımı uygulamaktan geçiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu