Genel

Saç Rengi Açma Yöntemleri Nelerdir?

Saç rengi tonu açma, saç renklerinden memnun olmayan kişilerin ve özellikle kadınların sıkça yaptırdığı, kuaförlerden çıkmama sebepleri haline gelen işlemlerden bir tanesidir. Fakat bu işlem hem uygulama esnasında kullanılan oryal gibi kimyasal maddelerden kaynaklı olarak saçı yakmakta, dökülmelere ve yıpranmalara sebep olmakta hem de sürekli tekrarlanan bir işlem olduğu takdirde kişilerin cebine de zarar vermektedir. Bunun yanı sıra evde otururken bile oluşturulabilecek birkaç karışım ile özellikle yaz aylarında oturduğunuz yerde saç renginizi açabilirsiniz. Hem doğal maddelerden oluştuğu için saçınıza verilen zarar çok daha az olacaktır, hem de maddi olarak size bir yük olmayacaktır çünkü bu malzemelerin neredeyse tamamı her evin olmazsa olmaz mutfak malzemelerinden. Karışımların yapımı da oldukça kolay.

Elma Sirkesi İle Saç Nasıl Açılır?

elma sirkesi ile sac acma

Elma sirkesi ile saç renginin tonunu açmak oldukça yaygın bilinen bir yöntemdir. Elma sirkesinin çeşitli faydalarını biliyoruz. Bazı kişilerin sabah kalkar kalkmaz elma sirkesi içmek gibi alışkanlıkları bile var. Çamaşır makineleri ve bulaşık makinelerinde kullanılan, vücudun hem temizlenmesine hem de bu temizlikle bağlantılı olarak sindirim sistemine yardımcı olan hem de yemeklerimizde severek kullandığımız bu muhteşem doğal ilaç, saça da oldukça faydalı. Saçtaki renk tonuna etki etmekle beraber kepeklenme, kaşıntı gibi rahatsızlıkları da önleyici etkisi bulunuyor.

Sirke ile saça bakım yaparak saç rengini açmak ise oldukça kolay. Dilerseniz her duş aldığınızda durulanmadan önce saçınızı bir kere yalnızca sirke ile yıkayabilirsiniz. Dilerseniz sirkeli suya lavanta yağı damlatarak sirkenin keskin kokusunu biraz da olsa azaltabilirsiniz.

Bal Ve Zeytinyağı İle Saç Nasıl Açılır?

Bal ve zeytinyağı ile saç rengi açma da oldukça yaygın yöntemlerden bir tanesi. Bal ve zeytinyağı hem ayrı ayrı hem de birlikte faydalarını bildiğimiz maddeler. Birçok alanda şifa niyetine kullanılan bu iki madde, saç bakımında da oldukça etkili. Yarım bardak zeytinyağına yarım bardak bal ekleyerek dilediğiniz zaman saçlarınıza yedirebilirsiniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra saçınızın karışımı iyice emmesini bekleyip en az yarım saat sonra saçınızı durulamalısınız.

Limon İle Saç Nasıl Açılır?

limon ile sac acma

Limon ile saç rengi açma zararlarını da göz önünde bulundurarak dikkatli uygulanması gereken yöntemlerden biri. Limon her ne kadar birçok şeye eklenerek daha yararlı hale getirilse de direkt olarak limonu uygulamak asidik bir madde oluşundan kaynaklı problemlere yol açabilmektedir. Bir bardak limon suyunu bir litre su ile karıştırarak, mümkün mertebe sprey gibi uygulamak en sağlıklı yoldur. Limonlu suyu saça uyguladıktan sonra en az yarım saat güneşte bekleterek saç renginiz üzerindeki etkisini çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu