İş Fikirleri

Reklamlı Araç Kiralama

Genellikle yurtdışında uygulanan yeni iş metodlarını sizlere sunarak, Türkiye’de uygulanabilir iş fikirleri hakkında zihinlerinizde yeni ışıklar oluşturmaya çalışıyoruz. Yurtdışındaki uygulamaları size ulaştırırken birebir çeviri yapmak yerine kendi süzgecimizden geçirip ülkemiz piyasasına uygun olanları size sunmaya çabalıyoruz.

Bu seferki yazımızda ise kendi oluşturduğumuz bir fikri sizinle paylaşmak istedik. Sizlerin de böyle aklınıza gelen paylaşmak istediğiniz fikirler olduğunda bize yazarsanız yayınlamaktan memnuniyet duyarız.

Reklamlar hayatımızın her alanına girmiş durumda. Her kullandığımız cihazda veya her anımızda pek çok reklama maruz kalıyoruz. Bu sitenin de kazancı kazanç hedefi reklam gelirleridir. Bunu açıkça söylemekten çekinmiyoruz. Tüketim toplumu veya globalleşen dünya, paranın gücü veya para akışı hepsi tek bir şeye bağlı aslında, ürün satışı. Ürününüz ne olursa olsun çok satarsanız çok kazanırsınız ve hemen hemen her işletme bunu amaçlar. Çok satmanın yolu çok müşteri edinmekten bu da çok duyulmaktan yani reklamdan geçiyor. Bu sebeple birçok kurum da reklamdan kazanıyor. Gazeteler, televizyonlar, internet siteleri, portallar…

Birçok yazılımın ücretsiz sürümlerinin reklam içerdiğini görmüşsünüzdür. İşletim sistemlerinin bile reklam alıp artık ücretsiz ve yasal olabileceğinin konuşulduğu bir zamanda yaşıyoruz.

Üzerine reklam alan pedallı taksilerden bahseediyoruz, bunlar ücretsiz kullanılabiliyor çünkü bu sayede üzerindeki reklamı insanlara gösteriyor ve reklam verenden para kazanıyor.

Üzerinde reklam olan bir sürü taksi var. Bunlara biniyoruz ama reklam olmayan ile aynı ücreti ödüyoruz burada bir haksızlık olduğunu düşünüyoruz. Tabi üzerinde reklam var diye o taksilere binmeyenler var ise bu da onların kaybı olur ancak bunun hissedilmeyecek kadar küçük bir oran olduğu neredeyse kesin gibi…

Bu kadar bilgiden sonra son olarak da önerimize geçelim Araç kiralama şirketleri araçlarının üzerine reklam alabilir ve bu sayede gelir elde edebilir. Bu reklamlar çok abartılı olmamalı ve trafik kurallarını ihlal etmeyecek şekilde düzenlenmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu