Banka

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller Özellikleri

QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkul almak avantajlı bir durum olmakla beraber banka çeşitli kredi alacaklarını kapatmak adına gayrimenkul satışı yapmaktadır. QNB Finansbank konut, taşıt, arsa vb. alanlarda müşterilerine kredi vermektedir. Bu kredilerin geri ödemelerini kararlaştırılan vadede alamayan banka kredi verirken ipotek altına aldığı gayrimenkullere icra yoluyla el koyma ve satışını gerçekleştirme hakkına sahiptir. Bu noktada QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkuller, kredilerin geri ödemesinin gerçekleşmemesine yönelik ortaya çıkmaktadır.

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller Neden Talep Görmektedir?

qnb finansbank gayrimenkuller neden talep gorur

QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkuller, çeşitli sebeplerle özellikle banka müşterilerinden yüksek talep görmektedir. QNB Finansbank’tan gayrimenkul satılması ilk olarak nakit ihtiyacının karşılanmasına yönelik olduğu için piyasa fiyatlarından daha düşük miktarlarda satış işlemi gerçekleştirilmektedir. İcra yoluyla yapılan satışların daha kısa zamanda yapılması gerektiği için ve belli bir nakit açığına yönelik olduğu için bankadan alınan gayrimenkul fiyatları daha uygun olmaktadır. QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkuller fiyat olarak uygun olmasından ve bankanın sunduğu çeşitli kolaylıklara yönelik olarak vatandaşlar tarafından talep görmektedir.

QNB Finansbank’ta Gayrimenkul Satışı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

QNB Finansbank’tan satılacak gayrimenkullerin ilanları, bankanın web sitesinden yayınlanmaktadır. Bu web sitesinde gayrimenkullerin özellikleri, kullanım durumları vb. ayrıntılar belirtilmektedir. Bununla beraber alıcı kişinin bu özellikleri araştırması önemlidir. Banka ile imzalanan şarname söz konusu gayrimenkullerin mevcut bütün özellikleri ile kabul edildiği anlamına gelmektedir. Alıcı kişi gayrimenkul hakkındaki araştırmasını yaptıktan sonra internetteki form üzerinden teklifini yapabilir. Teklifin yapılmasıyla beraber satış işlemi için teminat yatırılması ve şubeden başvuru yapılarak gerekli belgelerin imzalanması gerekmektedir. Açık arttırmada en yüksek veren kişiye banka, en yüksek teklifi verdiğine ve ödemeyi yapması gereken zamana yönelik tebligat göndermektedir. Açık arttırmada en yüksek fiyatı veren kişinin 30 gün içerisinde ödemeyi gerçekleştirmesi gerekmektedir. QNB Finansbank’tan kredi alarak ödeme yapacak ise de bu süre içinde bankayla görüşmesi gerekmektedir. Tüm bunların tamamlanmasıyla, satış işlemi gerçekleşmiş olur.

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller Kredi İle Alınabilir Mi?

qnb finansbank gayrimenkuller kredi ile alinir mi

QNB Finansbank birçok bankanın aksine gayrimenkullerin alımı için krediyi de seçenek olarak sunmaktadır. QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkullerin ödemesi peşin olarak yapılabileceği gibi, bankadan gayrimenkul için kredi alınması ve taksitli ödenmesi de mümkün olmaktadır. QNB Finansbank tarafından sunulan kredi ile ödeme seçeneği gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişiler için ayrıca bir avantajdır. Bankadan düşük fiyata alınan gayrimenkulü kredi ile ödeme seçeneği sunan QNB Finansbank birçok bankaya göre avantajlı bir noktada durmaktadır.

QNB Finansbank’tan Alınacak Gayrimenkul İçin Ne Kadar Teminat Yatırılır ve İadesi Mümkün Müdür?

Bankalardan satılan gayrimenkuller için teminat alınıp alınmayacağı ya da teminatın ne kadar olacağı bankaların kendi insiyatiflerinde aldıkları bir karardır. Bu doğrultuda QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkuller için belirlenen teminat miktarı gayrimenkul için biçilen değerin %2’si kadardır. QNB Finansbank’a teminat olarak yatırılan bu miktar ancak açık arttırmanın kaybedilmesi durumunda iade edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu