Banka

QNB Finansbank CepBank (Cebe Havale) Yapma

QNB Finansbank CepBank yoluyla cebe havale işlemi para transferlerini cep telefonları aracılığıyla yapmak isteyenler için oldukça kolay bir para gönderme ve para çekme yöntemi. Türkiye’deki GSM operatörlerine ait telefon numaranız ile nerede olursanız olun size gönderilen parayı QNB Finansbank ATM’lerinden kolayca çekebilirsiniz. CepBank ile cebe havale işlemi haftanın her günü ve her saati yapılmakla beraber alıcı kişinin bir banka hesabı olması şartı yoktur.

QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

qnb finansbank havale nasil yapilir

QNB Finansbank CepBank havale işlemi yapabilmek için gönderen kişinin bir QNB Finansbank hesabının olması gerekir. Cep şubesi üzerinden hesapa giriş yapıldıktan sonra izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Para Transferleri kısmından Cep Telefonuna bölümüne girilmesi gerekmektedir.
  • Parayı alacak kişinin cep telefonu numarası ekranda belirtilen yere girilir.
  • Gönderilecek tutar girilerek işlem onaylanılır.

Havale işlemi onaylandıktan sonra QNB Finansbank tarafından parayı alacak kişiye referans kodu içeren bir ücretsiz SMS gönderilir.

CepBank cebe havale işlemleri, işlem başına 2 TL ile ücretlendirilir. Parayı gönderen kişi transferi cep şubesini kullanarak yapacaksa uygulamadan giriş yapmak durumundadır fakat parayı alacak olan kişi için böyle bir koşul söz konusu değildir.

QNB Finansbank Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir?

QNB Finansbank üzerinden cebe gelen havaleyi çekebilmek için alıcının herhangi bir banka hesabının bulunmasına gerek yoktur. Parayı alacak olan kişi herhangi bir QNB Finansbank ATM’sinden parayı çekebilir. CepBank ile gelen havaleyi çekmek isteyen alıcıların izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Kartsız İşlem girişi yapılmalıdır.
  • Alıcı kendi TC kimlik numarasını, kendi cep telefonu numarasını, gönderilen tutarı, gönderen kişinin cep telefonu numarasını ve havale onaylandığında QNB Finansbank tarafından alıcıya gönderilen SMS’teki referans numarasını ekranda belirtilen yerlere girmelidir.

Bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra alıcı parayı çekebilir. Parayı alacak olan kişi 24 saat içinde para çekimini gerçekleştirmezse veya para çekim işlemi sırasında 3 kere hatalı bilgi girerse işlem ücreti ve havale tutarı gönderen kişinin hesabına iade edilir.

QNB Finansbank CepBank aracılığı ile gönderilen havalelerde alıcı parayı tek seferde çekmek durumundadır.

QNB Finansbank CepBank İşlem İptali

qnb finansbank cepbank iptali

QNB Finansbank CepBank cebe havale işlemlerinin iptali mümkündür. Alıcının gönderilen parayı 24 saat içerisinde çekmemesi durumunda havale edilen para işlem ücreti ile beraber gönderen kişinin hesabına iade edilir. Göndericinin işlem iptali talep etmesi gereken durumlarda ise olabildiğince hızlı bir şekilde QNB Finansbank müşteri temsilcisi ile iletişime geçilmeli ve talep belirtilmelidir. Bu durumda havale edilen para göndericinin hesabına iade edilebilir fakat talep öncesinde alıcının gönderilen parayı çekmemiş olması gerekir.

CepBank işlem iptalleri mobil bankacılık üzerinden de gerçekleştirilebilir. Para transferlerini iptal etmek isteyen kullanıcıların Finansbank mobil üzerinden bankacılık bilgileri ile giriş yaptıktan sonra Para Transferlerim kısmından iptal etmek istedikleri CepBank işlemini seçmeleri gerekmektedir.

CepBank işlem iptalleri Finansbank internet şubesi üzerinden de gerçekleştirilebilir. İşlemlerini internet şubesi üzerinden iptal etmek isteyen kullanıcıların siteye giriş yaptıktan sonra Online İşlemler sayfasından Bankacılık İşlemleri kısmını seçmeleri gerekmektedir. Ardından Para Transferlerim bölümüne girdikten sonra aktif CepBank işlemleri görüntülenebilir ve iptal edilmek istenen işlem seçilecek anında iptal edilebilir.

QNB Finansbank CepBank İşlem Limiti

QNB Finansbank CepBank aracılığı ile yapılan cebe havale işlemlerinde limit uygulanır. Bu limitler, günde en fazla iki işlem ve toplamda 500 TL, haftada en fazla dört işlem ve toplamda 1000 TL ve son olarak ayda en fazla 6 işlem ve toplam 1500 TL şeklindedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu