Genel

PUBG Mobile: Pro Taktikler 2021

Pubg Mobil’de pro seviyesi için taktikler, hem profesyonel bir oyuncu olmanıza, hem de bu profesyonellikle puanlarınızı arttırmanıza yardımcı olacak tekniklerdir. Bu teknikleri acemi oyuncular tarafından kullanılarak PUBG mobile oyununda zaman kazanılabilir, daha hızlı ilerleme gösterilebilir.

PUBG MOBİLE İle Ganimet Toplarken Dikkat Edin

pubg mobile ganimet toplama

PUBG oyununda ganimet toplama, oyuncuların en fazla kazanıma sahip oldukları alanlardan biridir. Ölen bir karakterin üzerindeki eşyalar yere saçılır. Eşyaları etraftaki başka bir oyuncu da, karakteri öldüren oyuncu da toplayabilir. Ancak bu konuda dikkatli olmanız gerekir. Zira ölen karakterin eşyaları ile size tuzak kurulabilir. Siz ganimetleri toplamak için o noktaya yöneldiğinizde tamamen savunmasız olursunuz. Dolayısıyla bu savunmasız halinizle açık hedef olmanız oldukça kısa sürer. Profesyonel oyuncular hiçbir koşulda yerdeki ganimetleri almakla ilgilenmezler. Bu hem vakit kaybına neden olur, hem de sizi açık hedef haline getirir.

Ölen bir karakterin varlığı durumunda yapmanız gereken ganimet toplamak değil, etraftaki ayak izlerini incelemek olmalıdır. Ölen karakterin yanında mutlaka ayak izi bulunacaktır. Ayak izlerini takip ederek çatışma noktalarını belirleyebilir, hangi noktadan saldırı gerçekleştiğini saptayabilirsiniz. Bu da sizi daha hazırlıklı kılar.

PUBG MOBİLE Oynarken Tuş Yerleşimini Ayarlayın

https://www.youtube.com/watch?v=mirB-VZs3ro

PUBG Mobile içinde tuş dizilimini değiştirmek mümkündür. Tuş  dizilimi, uygulamayı indirdiğiniz sırada otomatik olarak gelir. Ancak sistemin size verdiği tuş düzenini kullanmak zorunda değilsiniz. Telefonunuzun ekranı PUBG MOBİLE için küçükse, kullanmadığınız tuşları takımdan çıkarmanız daha doğru olur. Aynı zamanda sağlak ya da solak olmanız da tuş takımının durumunu belirleyen etmenler arasındadır. Hangi elinizi daha fazla kullanıyorsanız, o ele yoğunlaşan bir tuş takımını tercih edebilirsiniz.

Kullanmadığınız tuşları çıkarmak ve ekranı kendinize göre düzenlemek, ekranı tam olarak görmenize de zemin hazırlar. Ekran kenarında tuşlarla kaplı bir alan olduğunda, kenardan gelen düşmanı görmeniz mümkün olmayabilir. Bu durumda çok çabuk ölürsünüz. Ekranınızın açılması için, özellikle telefonunuz küçük bir ekrana sahipse, yapmanız gereken kullanmadığınız tuşları çıkarmak olmalıdır.

Öldürmek O Kadar Faydalı Değil

Karakterleri öldürmenin yararı size puan kazandırmasıdır. Oyun içinde ittifak grupları haricinde tüm oyuncular birbirini öldürmekle görevlidir. Ancak birini öldürmeden önce bunun size kazandıracağından daha fazla puan elde etmek için onu yerde bırakmayı deneyin. Oyuncuyu öldürmeden yerde bırakmanız, bir başkasının onu kurtarmaya gelmesi anlamına gelir. Yerdeki oyuncunun ittifak grubu onu yerden kaldırırken, siz de pusu ile bütün bir takımı yok edebilirsiniz. Bu şekilde yerde öldürmediğiniz oyuncuyu bir yem olarak kullanabilirsiniz.

Bir Noktayı Sürekli Kullanmayın

pubg mobile taktikleri nelerdir

Sürekli aynı yeri kullanmak, oyun sırasında dikkatli düşmanların sizi fark etmesi anlamına gelmektedir. Oyuncular saklandığınız yeri fark ederse ganimetlerinizi, hatta hayatınızı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle saklanma alanınızı sürekli değiştirin. Sadece saklanma konusunda değil, bir cam arkasından karşı tarafa ateş açtığınızda, ateşin başlangıç alanını da sürekli değiştirin. Sürekli sağdan ateş ederseniz, sağ tarafınızda kurulmuş bir pusu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yedekte Yakıt Bulundurun

Yedek yakıt tutmak oyun içinde çok kıymetli olan yakıtı sürekli elinizin altında bulundurmanız anlamına gelir. Bu sayede oyun sırasında zorlanmadan yakıt gerektiren görevler alabilirsiniz.

Yakıtınız yoksa saklanma noktanızı asla bir araç içi olarak belirlemeyin. Araç içinde hareketsiz duran oyuncular daima açık hedeftir. Bu nedenle yanınızda yakıt yoksa araçlara yaklaşmayın. Sabit kalmayın ve sürekli bir şeylerin arkasından yürüyün.  Bu sayede kolay bir hedef olmazsınız. Aynı zamanda ganimetler ile yem alanları kurarak hızlı bir şekilde PUBG MOBİLE uygulamasında profesyonel seviyeye ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu