Kredi

PTT Emekli Kredisi Veren Bankalar 2021

PTT emekli kredisi emeklilere büyük kolaylık sağlayan bir hizmettir. Emeklilerin de büyük bir çoğunluğu nakit ihtiyaçlarından şikayetçidir. Günümüzde herkes gibi emekli vatandaşların da nakit paraya büyük oranda ihtiyacı vardır. PTT emekli kredisi ile anlaşmalı bankalar emekli vatandaşların bu ihtiyaçlarının karşılanmasına olanak tanımışlardır.

Tüm emeklilerin keselerinin ferahlamasına olanak sağlayan PTT emekli kredisini veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Aktif Bank
 • Deniz Bank
 • Türk Ekonomi Bankası
 • Halkbank
 • Ziraat bankası

Yukarıdaki bankalar PTT emekli kredisi kullanmak isteyenlerin kredi başvurularını yapıp kredi hizmetinden faydalanabilecekleri bankalardır. Bankalara banka şubelerinden veya SMS yolu ile başvuru yapmam mümkündür.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Koşulları

ptt emekli kredisi basvuru kosullari

PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için bazı koşulların sağlanması gerekir. Emeklilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile başlatılan PTT emekli kredisi hizmeti emeklilerin kolayca başvurabilmesini ve faydalanmasını hedefliyor. Başvuru koşullarını sağlayan tüm emekliler bu hizmetten faydalanabilir.

PTT emekli kredisi başvuru koşulları aşağıdaki gibidir:

 • Bankalar ile anlaşma yapılmış olması gereklidir. Bu müşterilerin finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gereklidir.
 • Kredi talebinde bulunmak isteyen emekliler bankaların istediği tüm evrakları aynı zamanda PTT’ye de sunar.
 • PTT kredisine başvuracak olan emeklilerin maaşlarını PTT’den alma koşulları vardır. Emekli maaşlarını PTT üzerinden almayan emekliler krediye başvuramaz.
 • PTT emekli kredisine başvuracak emeklilerin en fazla 80 yaş sınırı vardır. 80 yaşın üzerindeki emekliler bu krediye başvuramaz.
 • Kredi başvuruları PTT şubelerinden başvuran kişiler tarafından ya da SMS aracılığı ile yapılır.
 • Haciz başlatılmış veya icra takibi bulunan emekliler kefil gösterme şartını yerine getirerek kredi başvurusu yapabilir.

PTT Emekli Kredisi SMS Başvurusu

PTT emekli kredisi SMS başvurusu emekliler için düşünülmüş en basit başvuru yöntemidir. PTT emekli kredisi veren bankların çoğu SMS yolu ile başvuru yapabilme kolaylığı tanımıştır. Aktifbank anlaşmalı bankalardan birisidir. EMEKLI yazıp boşluk bırakıp başvuran kişinin TC kimlik numarasını 3050’ye mesaj atınca SMS başvurusu yapılmış olur. 80.000 TL’ye kadar kredi alma imkanı olan emekliler 36 aya kadar vadeli nakit desteklerini şubelere gitmeden de alabiliyorlar.

PTT Emekli Kredisi Faiz Oranları

ptt emekli kredisi faiz oranlari

PTT emekli kredisi faiz oranları oldukça düşüktür. Geçmiş yıllarda faizsiz kredi imkanı da tanınmıştır. Faiz oranları bankalara göre değişip emekliler için çok düşük oranlarda ayarlanmıştır. Düşük faiz oranları ve uzun vadede geri ödemeleri ile PTT emekli kredisi emekliler için oldukça rahatlatıcı olmuştur.

Düşük faiz oranları ile emeklilerin de kredi çekebilmeleri büyük bir fırsattır. Emeklilerin nakit ihtiyaçlarının anlaşmalı bankaların PTT emekli kredisi seçeneği ile giderilmesi fırsatı doğmuştur. Nakit sıkıntısı çeken ve ekonomik olarak zorluk yaşayan emekliler PTT emekli kredisiyle bütçelerini genişletir. Günümüzde herkesin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan nakit para emeklilerin de en büyük ihtiyaçlarındandır.

PTT Emekli Kredisi Vadeleri

PTT emekli kredisi vadeleri konusunda da büyük kolaylık sağlanmıştır. PTT emekli kredisi başvurusu yapıp başvurusu kabul edilen emekliler çok yüksek sayıda vade ile geri ödeme yapabilirler. Bankaların vadeleri değişse de oldukça yüksektir. Bankalar sıklıkla PTT emekli kredisinin vadesini 36 ay olarak belirlemiştir.

36 ay vadeli kredi çekebilme kolaylığı emekliler için oldukça cezbedicidir. Uzun dönemde çekilen kredinin geri ödenebilmesi kredi sahiplerine büyük kolaylık sağlar. Kısa vadede çekilen kredinin ödenmemesi emekliler için iç rahatlığı ile kredi çekilebilmesinin önünü açmıştır. 36 ay gibi uzun vadelerle kredilerin geri ödemeleri yapılması kredi kullanan emeklilerin sıkışmadan, maddi zorluk geçirmeden kullandıkları kredileri geri ödemelerini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu