Kredi

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar 2021 Güncel

Kendi evinizi yapmaya karar verdiniz ama evde ki hesap çarşıya uymadı. Konut kredisi faizleri beklenenin üzerinde seyrediyor. Ya da bütün bu olumsuzluklara karşın evinizi köyünüzde ki bir bahçeye kurmaya karar verdiniz. Hiç bir tanesi değilse, tabiat ile baş başa kalmayı, insanlardan uzaklaşmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Bütün bunlar prefabrik ev kredisi çekmek için kafi sebeplerdir. Aklınızda ki prefabrik ev kredisi düşüncesinin doğruluğunu teyit edelim.

Prefabrik Evlerin İyi ve Kötü Yanları

Moralinizi bozmamak amacıyla ilk olarak iyi yanlarını sıralamak isterim.

 1. Montajı diğer evlere bakılarak ergonomik olup, kısa zamanda evinize taşınabilirsiniz.
 2. Evinizin kat sayısını arttırabilir, ek olarak yaptırabilir ya da söktürebilirsiniz.
 3. Estetik, temizliği basit ve ekonomiktir.
 4. Bir yerden bir yere basitçe taşınabilir. (Çokta basit değil tabi)
 5. Başka evlere nazaran depreme daha çok dayanıklıdır.
 6. Daha basit ısınır, doğalgazdan kâr ettirir. Isı yalıtımı üst düzeydir.
 7. İstenilen her yere kurulabilir, bütün cepheler sizindir, şekli değiştirilebilir.

Bu kadar iyi yanı ile beraber birde kötü yanları var. Hadi inceleyelim.

 1. Maksimum 50 ve 70 sene arasında ömrü vardır. Başka evlere bakılarak daha kısadır.
 2. Şiddetli rüzgarlarda ses yapmaktadır, kalitesiz evler dayanıksızdır.
 3. Yalıtımı muntazam olmayan evler ses ve yağmur alabilir. (başka evlerde de var diyebilirsiniz.)
 4. Kalitesiz evler başlı başına her türlü sorundur. Başınızı çok fazla ağrıtır.

Bu bilgilere bakılarak, prefabrik evlerin öteki evlere göre oldukça daha kazançlı olduğu görülmektedir. Ama prefabrik kredisi çekmeden öncesinde iyi araştırma yaparak kaliteli bir ev satın  almak mantıklı görünüyor. Gelelim finansman sağlayan bankalara ve ücret araştırmasına..

Sahibinden isminde sitede sizler için bir araştırma yaptık. Aslına bakarsanız 20 bin Türk Lirası bir ev satın alınabildiği gibi birazcık lükse kaçınca, ücret 200 bin lirayı bulabiliyor.

Bir şirket 2+1 60 metre kare bir ev için 20 bin Türk Lirası para istiyor. Evinizi, arsanıza, bahçenize, tarlanıza kuruyor ve kurulan prefabrik, villa, yalı, müstakil evi, çiftlik evi ya da hiç birini beğenmez iseniz yazlık olarak kurulabiliyor. Bu paranın içerisinde neler var derseniz,

Binanın taşınması ve montajı, boya harcamaları, sıcak ve soğuk su tesisatları, elektrik tesisatları,  (priz, duy vs. dahil) kapılar, dış çelik kapı,  kaçak akım rölesi ve çatı montajı, ısı yalıtımı, duş ve lavabo bataryaları, ayaklı lavabo, duş telefonu, klozet dahildir.  (unutmayın, firmalar uzak mesafeler daha çok taşıma ücreti isteyebilirler.)

Yine 170 metre kare 2 kattan oluşan bir prefabrik için 85.000 Türk lirası. ücret istendiğini görüntüledik. Şirket ilanında vatandaşları depremden korkutarak depremden önce bizlere gelin şeklinde bir çarpıcı söz ile satış yapıyor. (Bizce etik değildir)

Bu evler için belediyeden imar izni mevzusunda detaylı bilgi almanızı da tavsiye etmekteyiz. Çünkü mesela tarlaya ev kursanız, yola cephesi olması gerekmektedir, arsanız imarlı olmalı, firmadan statik hesap dosyası ve imar projesini firmadan alarak belediye götürmeniz gerekmektedir. Bu ve detaylı bilgiler için Belediye Başkanlıklarını kesinlikle ziyaret edin.

Prefabrik ev kredisi veren bankalar

85 bin Türk Lirası para istemiş olan şirket, başka firmaya göre 56 sene garanti vermiş ve duvar kalınlığından tutunda, kapıların biçim ve boylarına kadar anlatmış. Elbette, 85 bin Türk Lirası da az para değil. Her neyse, siz piyasada tek bir firmaya aldanmadan öncesinde kesinlikle ve kesinlikle SAHİBİNDEN PREFABRİK EVLER linkimizi inceleyin. Ücretleri araştırın ve sonrasında kredinizi hesaplayın. Kredi demişken sırada bankaların kredi avantajları var. Hep beraber göz atalım.

 • Türkiye finans prefabrik konut için kredi şansı sağlıyor. Bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
 • Akbank şubeleri hem konut, hemde konut gereksinimleri için kredi vermeye devam ediyor. Peşinatsız Mortgage kredisini incelemelisiniz.
 • Halkbank prefabrik ev kredisi kullandırmaktadır. Halkbank evim ile kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Vakıflar bankası beton evler dışında prefabriklere de finasnman sağlıyor. Ayrıntıları inceleyin.

Yetmedi mi?  Prefabrik ev kredisi veren bankalar şubelerinde giderek o vakit yerli yabancı yatırım ve mevduat bankalarından ihtiyaç kredisi kullanabilir, hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

 

Prefabrik Evlere Kredi Çıkar mı?

Prefabrik konutların dayanıksız olduğu düşünülmekte ve bu yüzden bankalar kredi verme mevzusunda kaçınmaktadır. Ama prefabrik üretimi yapan firmaların artması ile bankalar da bu durumda finansman sağlamaya adım atmıştır. Prefabrik kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankaların başlangıcında Halkbank gelmektedir. Kimi üretici firmalar da müşterinin prefabrik alımlarını basitleştirmek amacı ile kendilerine finansman sağlamaktadır. Bu finansmanların faiz oranları genel anlamda %2 civarında olurken vadeler ise 120 ay olmaktadır.

Konut kredilerinde faizler yerinde durmak bilmiyor altta yazılı olan çizelgede en düşük faizli konut kredisi veren bankalar listesini bulabilirsiniz. Güncelleme 2021 senesinde  tarihinde yapılmıştır.

2021 YILI EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ
BANKA ADIFAİZ ORANIMASRAF
Akbank%0,97500 Türk lirası
Denizbank%1,09865,20 Türk lirası
Garanti Bankası%1,09-%1,17500,00 Türk lirası.
Halkbank%0,94231 Türk lirası.
INGBank%0,99750 Türk lirası.
İş Bankası (sigortasız)%0,99500 Türk lirası.
Şekerbank%1,19 – %1,29 – %1,39500 Türk lirası.
TEB%0,97500 Türk lirası.
Vakıfbank%0,93%5
Yapı ve Kredi Bankası%0,97-%0,99500 Türk lirası.
Ziraat Bankası%0,94YOK
Qnb Finansbank%1,23%0,5
HSBC%0,99-%1,02-%1,14190 Türk lirası.

Siz de prefabrik ev sahibi olmak için banka kredilerine başvurabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu