Genel

Passolig Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Passolig 2014 yılı itibariyle ortaya çıkan ve  kağıt maç biletlerinin yerine kullanılmaya başlanan karttır. Passolig futbol klüpleri ve taraftarlar için çeşitli avantajlar ve kolaylıklar sağlamaktadır. Passolig kartın çıkarılma amaçlarında biri de tribünlerde güvenli bir ortam yaratmak istenmesidir. 2014 yılında yapılan yasal düzenleme sonucu kullanılmaya başlanan passolig stadyumlardaki karşılaşmaları izlemek isteyen taraftarlara güvenli bir müsabakanın yanında çeşitli kolaylıklar da sağlamaktadır.

Passolig Nasıl Çıkartılır?

passolig nasil cikartilir

Passolig sahibi olmak için internet üzerinden ya da mobil olarak başvuru yapmak mümkündür. İki şekilde de kart başvurusunun çeşitli aşamaları bulunmaktadır. Passolig başvurusu internet üzerinden www.passolig.com.tr adresinden başvuru yapılabilir. İnternet sitesi üzerinden yapılacak başvuruda hemen al butonu tıklandığında çıkacak formun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra kart tipi seçilir, fotoğraf yüklenir ve ödemenin yapılmasıyla kart sahibi olunur. Kart formda verilen ikametgah adresine kurye aracılığı ile gönderilmektedir. Mobil olarak başvuru yapılabilmesi için passo mobil uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. İndirilen uygulama üzerinden form doldurulur, kart tipi seçilir ve ödeme yapılır. Kart yine kurye aracılığı ile gönderilmektedir.

Passolig Çıkartmak Ne Kadar?

Passolig çıkarma fiyatları, çıkarılacak olan takıma göre değişiklik göstermektedir. Her takımın kendine özel pasolig kartı bulunmaktadır. Passolig alınırken seçilen kart tipi hangi takımın kartı olacağı ile ilgilidir. Seçilen kart tipine göre fiyatlar değişmektedir. Passolig fiyatları şu şekilde sıralanabilir.

  • Beşiktaş ve Galatasaray passolig kartları 48 TL 50 kuruştur.
  • Fenerbahçe passolig kartı 48 TL’dir.
  • Trabzonspor passolig kartı 40 TL 50 kuruştur.
  • Ankaragücü passolig kartı 36 TL’dir.
  • Bursaspor passolig kartı 35 TL’dir.
  • Bunların dışındaki takımların passolig kart fiyatı aynı olup 27 TL 50 kuruştur.

Passolig kart alındıktan sonra kullanım süresi 1 yıldır. Heryıl yenilenmesi gerekmektedir. Passolig yenileme ücreti kart alım ücreti ile aynıdır.

Passolig Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

passolig kullanma avantajlari nelerdir

Passolig kart aktif olarak stadyumda müsabaka seyreden taraftarlar için büyük avantajlar sağlamaktadır. Passoligin sağladığı kolaylıklar şu şekilde sıralanabilir.

  • Stadyuma girmek için sıra beklemeye gerek kalmaz. Taraftarlar maçtan önce yerlerine geçip, maçın başlamasını bekleyebilir.
  • Passolig kartı aynı zamanda kredi kartı olarak da kullanılabilir. Passolig kart ile yapılan alışverişlerde kişi tarfatarı olduğu takıma da destek vermiş olur. Passolig taraftar için olduğu gibi kulüpler için de avantajlıdır.
  • Passolig sayesinde stadyuma nakit parayla gitmenize gerek kalmaz. Stadyumdaki tüm kafe ve büfelerde passolig kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca passolig kart temassız özelliğine sahiptir.

Passolig Kart İşlemleri Nasıl Yapılabilmektedir?

Passolig kart sahibi olan kişiler mobil olarak ya da internet üzerinden istedikleri işlemi gerçekleştirebilmektedirler. Kartın bakiyesini kontrol etme, hesap hareketlerini ya da kredi kartı hesabını kontrol etme, bilet alma, biletin süresini uzatma vb. birçok işlem passolig kart üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Passolig kart işlemleri bankalarla aynı saatler içinde yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu