Genel

Papara Nedir? Nasıl Kullanılır?

Papara uygulaması internet üzerinde alışveriş yapanlara yönelik güvenli bir şekilde tüm ödemlerin gerçekleşmesi için kurulan online bir sistemdir. Papara ile günün her saatinde işlem yapılabilir.

Papara Uygulaması

Papara online cüzdanı online platformlarda alışverişe yönelik güvenliliği sağlamak için gelişen bir sanal cüzdan özelliğini taşır. Papara ile hem ödeme yapılmakta hem de ödeme alınabilmektedir. Papara sanal cüzdan uygulamasının her bankada hesabı bulunur. Bu özellik sayesinde kişi istediği yerde çok kısa bir sürede hesabına para ekleme işlemini gerçekleştirebilir. Paranın en önemli özelliği komisyon ücreti almamasıdır. Hiçbir işlemde herhangi bir ücret talebi bulunmaz. Para uygulamasına başvurulduğu anda 7 iş günü içerisinde kart teslimi sağlanır. Anında işleme açılarak hesabınız aktif hale getirilir.

Papara Sanal Cüzdanın Özellikleri

papara sanal cuzdani ozellikleri

Paparanın özellikleri bireysel kullanıcılarına yönelik çok önemli avantajlar sağlıyor. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Para transfer işlemi 7/24 gerçekleşebilir.
 • Paparanın tüm bankalarda mevcut bir hesabı vardır. Müşterilerini bu sayede EFT yapmakla uğraştırmaz.
 • Paparaya yönelik komisyon ücreti yoktur. Yapılan tüm ödeme ve EFT işlemleri ücretsizdir.
 • Hızlı işlem uygulaması ile papara sanal cüzdanda 10 dakika içinde tüm işlemler gerçekleşebilir.
 • İnternet üzerinde yapılan alışverişler kimi zaman sorun yaşatabilir. Ancak papara sanal cüzdan ile internet üzerinde hiçbir sorun yaşanmadan alışveriş işlemi anında gerçekleşir. Papara online alışverişlerde kullanıcısına yönelik bilgileri üçüncü kişilerce paylaşmaz.
 • Papara ile cep telefonu numarası üzerinden para çekmek mümkün. Cep telefonu numarası ile ATM’den kolayca para çekilebilir.
 • Paparanın kolay anlaşılabilir ve kullanılabilir bir arayüzü vardır. Bu arayüz kullanıcılarına yönelik çok sade bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede kullanıcıları karışıklık yaşamadan tüm işlemleri web üzerinden anında gerçekleştirebilir.

Papara Hesap Oluşturma

Papara hesap oluşturma işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Bu linke tıklayarak papara sitesine giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfada sağ üst köşede “hesap oluştur” sekmesi yer alır. Bu sekmeye tıklayın. Hesap oluştur kısmında sizlere “Facebook profiliniz” ile devam etme seçeneği sunulacaktır. Tercihiniz doğrultusunda Facebook ile devam edebilirsiniz. Etmek istemezseniz isim, soy isim, e-posta adresi, ve şifre alanını kendinize göre doldurup hesap oluştur sekmesine tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Ancak güvenlik için hesabınızın mail ve telefon onayını yapmalısınız. Sistem bunu otomatik olarak sizlere sunacaktır. Hesabınızı ilk açtığınızda sizlere papara kart almak istediğiniz ya da almak istemediğiniz sorulacaktır. Eğer hesabınızı sanal olarak değil aktif olarak da kullanmak istiyorsanız bu kartı almakta yarar olacaktır.

Papara Hesabına Para Yatırma

Papara hesabına para yükleme işlemi manuel olarak yapılır. Papara sanal cüzdana para yatırma işlemi için EFT, havale ya da ATM’lerden yararlanılabilir. Sanal cüzdanın üyeliğine giriş yapılarak “papara hesabım” sekmesinin altında “hesap numaraları” yer alır. Para gönderilecek hesaplar görülebilir. Bu hesaplardan biri ile ek bir ücret ödemeden istenilen hesaba para transferi gerçekleşebilir. 10 dakika içinde para yatırma işlemi sonuçlanmış olur. Ancak hesaba para yatırırken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Havalenin açıklama kısmına üyelik numarası yazılmalıdır.  Aksi taktirde paranız yatırılmadan iade edilebilir. Papara hesabına anlık para yatırma işlemi gerçekleştirilerek paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman kısıtını ortadan kaldırılır. İhtiyaç duyulan her anda papara kart ile her yerde para yatırma işlemi mümkün.

Papara Hesabından Para Çekme

Papara sanal cüzdan ile para çekme işlemi çok kısa bir sürede gerçekleşir. “Hesabım” sekmesinden “para çekme” sekmesine giriş yapılır. Açılan sekmede para çekmek istenilen iban numarasını yazarak para çekme işlemini gerçekleştirmek mümkün. Para çekmede dikkat olunması gereken nokta şudur. Para çekilen banka hesabı ile papara hesap isminin aynı olması gerekir. Tutarsız bir durum olduğunda para çekme işlemi engellenebilir.

Papara Sanal Hesapları Arası Para Transferi

Papara sanal cüzdan ile diğer papara sanal cüzdana para transferi işlemi papara kullanıcılarına yönelik avantaj sağlar. Papara ile 7 gün 24 saat para çekme ya da gönderme işlemi gerçekleşebilir. Üstelik sonuçlanma işlemi kısa sürer. Papara kullanıcılarının birbirine para gönderme işlemi de çok kısa sürmektedir. Paparada başka bir kullanıcıya para aktarımı yapmak için hesap numarası, telefon numarası ya da mail adresinin bilinmesi yeterli olacaktır. Para sekmesine bu bilgilerden birinin girilmesi ile hesaplar arası para transferi anında gerçekleşir.

Papara Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Papara müşteri hizmetlerine bağlanma işlemi için 0850 340 0 340 numarasının aranması yeterlidir. Bu numara üzerinden anında müşteri hizmetlerine bağlanma gerçekleşebilir. Papara müşteri hizmetlerine bağlanılarak papara ile ilgili tüm işlemler ya da sorunlar kısa bir sürede çözüme kavuşturulur. Telefon bekleme süresi ise en fazla 3 dakika sürmektedir.

Papara Hesabının Güvenilirliği

papara hesabi guvenirligi

Papara sanal cüzdanın güvenilirliği üst seviyededir. Online bir araç olarak çalışan papara sanal hesap ile tüm işlemler güvenli bir şekilde ilerler. Şimdiye kadar herhangi bir şikayetin alınmadığı papara hesapları, güvenli bir online site üzerinden işlemlerini gerçekleştirir. Yapılan her işlemin sonunda güvenlik için kişiye özel şifrenin ve hesabın girilmesi güvenilirliğini desteklemektedir. Ayrıca kullanıcıya ait bilgilerin papara hesap altında saklı tutulması ve kimselerle paylaşılmaması güvenilirliğini arttırır.

Papara ile Neler Yapılabilir?

Papara ile yapılacak işlemler diğer banka hesaplarında ya da banka kartlarında olduğu gibi geniş ölçeklidir. Herhangi bir kısıtlama yoktur. İstenilen işlemler her zaman yapılabilir. Bu işlemler şu şekildedir;

 • Hesaplar arası para transferi gerçekleşir.
 • Anında para çekme ve yatırma işlemi yapılır.
 • Online olarak alışveriş imkanı sunar.
 • Papara hesaptan başka hesaplara para aktarımı yapılabilir.
 • EFT ve havale yöntemi ile para gönderilebilir.
 • Papara kartlara para yükleme işlemi için tüm bankaların ATM’leri kullanılabilir. Üstelik hiçbir ek komisyon ücreti de ödenmez.

Papara Kartın Sağladığı Bireysel Avantajlar

Papara kartın bireysel müşterilerine avantajları oldukça geniştir. Bireysel müşterilerine yönelik birçok özel avantaj kullanıcılarına sunulur. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Papara kart içinde bulunan hesaplar çalınmadan yıllarca işlemsiz durabilir.
 • Papara kartın çalınması ya da hasara uğraması sonucunda yeni bir kart temini otomatik olarak devreye girer. Üstelik ikinci bir karta yönelik ücret alımı da yoktur.
 • Papara kartın çalınması sonucu hesap sistem tarafından anında bloke edilir. Bu sayede hesaptaki kişisel bilgilere erişim sağlanmamış olur.
 • Papara kart ve hesap kullanıcılarına yönelik uygulanan özel şifre uygulaması ile kişisel hesap güçlü bir şekilde korunur.
 • Papara hesaba limitsiz bir şekilde para yatırma işlemi gerçekleşebilir. Papara hesabın bir üst limiti yoktur.
 • Hesaptan para çekme işlemi ile tüm paraların bir anda çekimi de sağlanabilir. Burada da söz konusu bir kısıtlama yoktur.
 • Papara kartlarına ya da hesabına yönelik herhangi bir şikayet olduğu taktirde anında müşteri hizmetleri aranabilir. Ya da papara kart yetkili merkezine ulaşım sağlanarak şikayet konusu paylaşılıp sorun giderilebilir. Papara kart bünyesi altında tüm sorunlara yönelik oluşturulmuş çözüm odaklı bir sistem mevcuttur.
 • Papara kart le güvenlik sorunu limiti diğer hesaplara oranla en alt seviyede seyreder. Bireysel müşterilerine yönelik güvenlikle alakalı hiçbir sorun yaşanmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu