Banka

Papara Hesabı Açma Yöntemleri, Özellikleri Nelerdir?

Papara hesabı açma işlemini, internet üzerinden yapılabilmektedir. Para hesabı açma için, papara.com sitesinden hesap oluştur seçeneğini girerek ve kişisel bilgileri doldurarak hesap açılması mümkün. Ayrıca onay kodu ile aktifleştirilebilir. Papara hesap kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Özellikle daha güvenli olduğundan, internet üzerinden alış veriş için kullanımı artmaktadır. Ayrıca online olarak yapılan işlemler için ek ücret talep edilmez. Yalnız Papara Kart talep etmesi halinde ek ücret alınır. MasterCard özelliği olan tüm birimlerde Papara Kart’ı kullanılmaktadır. MasterCard özelliği ile dünyanın her yerinde kullanımı mümkündür. Ayrıca Papara Kullanıcı Numarası ile EFT ve Havale işlemlerinin yapılması mümkün. Mobil uygulama özelliği ile pek çok ödeme işlemi yapılması mümkün. Papara hesabı açmak için gereken tek şart 13 yaşını doldurmuş olmak.

Parara Kartın Özellikleri

papara karti ozellikleri

Papara kartın pek çok avantajları mevcuttur. Papara Kartın özellikleri şunlardır:

 • Günün her hangi bir saatinde finansal işlemlerin internet üzerinden halledilebilir.
 • İnternet üzerinden yapılan işlemlerde güvenlik önleminin olmasıdır.
 • Kartsız para çekme olanağının olmasıdır.
 • Online işlemlerde ek ücret talebi olmamasıdır.
 • 18 yaşını doldurma zorunluluğunun olmamasıdır
 • ATM’den nakit para çekme özelliğinin olmasıdır.

Papara ile Para Çekme İşlemi

Parara Kart ile para çekme işlemi her hangi bir banka kartından para çekme işlemi gibi basittir. Papara hesabının menü kısmından, para çekme seçeneğini seçerek yeni pencereye paranın çekilecek hesabın İBAN numarasını girmekti. Önemli olan nokta; papara hesap sahibinin ismiyle, paranın çekildiği hesap sahibinin isminin aynı olmasıdır. Eğer isimler uyuşmazsa her hangi bir para transferi sağlanmaz. İşlem geçersiz sayılır.

Papara Hesabına Para Yatırma İşlemi

Papara ile para yatırmak için kullanılan üç yöntem şunlardır:

 • Havale
 • EFT
 • ATM

Papara üyeliğine girerek Papara Hesabım bölmesinin hemen altında hesap numaraları mevcuttur. Bu bölümden para gönderilen hesaplar seçilebilir. Kullanımında olduğunuz her hangi bir hesabı seçerek ekstra EFT ücretinden muaf olunabilir. Havale yapılırken açıklama kısmına kullanımında olunan papara numarası yazılarak işlem tamamlanabilir.

Dikkat edilmesi gereken husus; açıklama kısmına papara üyelik numarasının yazılmasıdır. Aksi takdirde işlem iptal olur.

Papara Kart Çıkarma İşlemi

papara kart cikarma islemi

Papara Kartı Çıkarmak için, kullanımda olduğu papara hesabı üzerinden, başvuru yapılması gerekmektedir. Papara Kart başvuru sayfasına gelerek, istenen kimlik bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Ardında Papara hesabında kayıtlı olan numaraya onay kodu gelir. Onay kodunun doğru girilmesi ile başvuru işleme alınır. Mesai saatleri içerisinde 3-7 gün içerisinde adresinize imzalı olarak teslim edilir.

Teslim alınan kartın kullanıma açılması için, internet sitesi üzerinden, Papara hesabına girerek, kart işlemleri sayfasındaki kart işlemlerini seçip onaylamaktadır.  Ardından kart kullanıma açılmaktadır. İnternet üzerinden ve geçerli alanlarda kartın kullanımı açılır.

Papara Kart Çeşitleri

İki çeşit Papara Kart mevcuttur.

 1. Normal kullanılan kart: isim ve her hangi bir sözleşme bağlılığı olmayan; İninal şekilde kullanılandır.
 2. Sözleşmeli kart: sözleşmeye bağlı üzerinde isim yazılı olarak kullanılandır.

Normal kartları, internet üzerinden 5 TL gibi bir ücretle alınması mümkündür. Bu kart temassız ödeme özelliği olmayan ve para çekme işlemlerinin yapılmadığı kartlardır.

Sözleşmeli kartlar; temasız ödeme özelliği olan ve tüm finansal işlemlerin sağlandığı normal banka kartlarının özelliklerini taşıyan karttır. Bu kartın 10 TL gibi bir ücreti vardır. Mobil işlemlerinizde bu kartı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Nakit para çekimlerinde, aktif ödemelerde ve birçok alanda kullanım sağlamaktadır. Ayrıca Papara hesabında kullanım limiti bulunmamaktadır. Hesapta bulunan meblağ kadar kullanım hakkı bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu