Banka

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Taksitlendirme Nasıl Yapılır, Hangi Kart Kaç Taksit Yapıyor?

Motorlu taşıtlar vergisi için birçok banka, belirli kredi kartları için çeşitli taksit imkanı sunmaktadır. Motorlu taşıtlar vergisi yıl içinde ocak ve temmuz aylarında iki taksit şekilinde ödenmektedir. Devletin motorlu araç sahipleri için sağladığı bu taksitlendirmenin yanı sıra bankalarda internet üzerinden yapılan ödemeler için çeşitli taksit seçenekleri sunmaktadır. İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, HSBS vb. birçok bankanın belli kartlara özel olarak olarak sunduğu bu hizmet motorlu araç sahibi vatandaşlar için büyük kolaylık sağlamaktadır. MTV ödemeleri için taksit fırsatı veren bankalar bu kolaylığı sadece ödemelerini online olarak yapan vatandaşlara sunmaktadır. Motorlu taşıtlar vergisi taksitlendirme, bankaların sunduğu kartlara göre farklılık göstermektedir.

İş Bankası Maximum Kart MTV Ödemeleri İçin Kaç Taksit Yapıyor?

is bankasi maximum kart mtv odemeleri

İş Bankası maximun özellikli kredi kartları, motorlu taşıt vergisi taksitlendirmeleri için 2 ya da 3 taksit seçeneği sunmaktadır. Ödemenin yapılacağı kanala göre taksitlendirme seçeneği değişmektedir. İş bankası maksimum özellikli kartlar için taksitlendirme yapılabilmesi için ödenecek miktarın en az 300 TL olması gerekmektedir. 300 TL’nin altındaki miktarlar için taksit imkanı söz konusu değildir. MTV ödemelerinin İşcep ya da İş Bankası internet sitesi üzerinden yapılması durumunda 2 taksit yapılabilmektedir. Ancak MTV ödemesi Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yapılıyorsa 3 taksit imkanı bulunmaktadır. Motorlu taşıt vergisi için taksitlendirme seçeneği İş Bankası bünyesinde Maximum ya da MercedesCard gibi maximum özellikli kredi kartları için geçerlidir.

Bonus Kart İle MTV Ödemeleri İçin Kaç Taksit Yapıyor?

Bonus Kart ile yapılacak MTV ödemeleri için, 2 ya da 3 taksit fırsatı bulunmaktadır. Taksitlendirme seçenekleri kart özelliklerine ve ödemenin yapıldığı adrese göre farklılık göstermektedir. Garanti bankası bünyesindeki birçok kartta 2 taksit seçeneği bulunurken, MTV ödemelerinde 3 taksit seçeneği  sadece Garanti Bankasının kendi kartı için mümkündür. Bonus kart ile motorlu taşıt vergisi ödemeleri www.gib.gov.tr adresi üzerinden yapıldığında ve kart olarak Garanti Bankası kartlarından GarantiPlay seçildiği takdirde 3 taksit şeklinde ödenebilmektedir.

QNBFinansbank Kartları İle MTV Ödemeleri Kaç Taksite Bölünebiliyor?

QNB Finansbak bünyesinde bulunan CardFinans, MTV ödemeleri için 2 taksit seçeneği sunmaktadır. CardFinansla yapılacak MTV ödemelerinde ödemenin yapılacağı kanal taksit oranını etkilememektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesinden, QNB Finansbank internet bankacılığı üzerinden, QNB Finansbank mobil uygulamasından vb. tüm ödeme kanalları için 2 taksit seçeneği geçerlidir. CardFinans ile MTV ödemeleri için taksit kampanyasının geçerli olduğu süreçte tek çekim seçeneği bulunmayacaktır. Kampanya sürecinde motorlu taşıt vergisi ödemek isteyen tüm vatandaşlar için taksitli çekim yapılacaktır.

Parafkart MTV Ödemeleri İçin Kaç Taksit Sunmaktadır?

parafcard mtv odemeleri

Paraf kart ile yapılacak olan motorlu taşıt vergisi ödemeleri için, tüm kart sahiplerine 3 taksit seçeneği sunulmaktadır. Halkbank bünyesinde bulunan Paraf kart MTV ödemeleri için belirlenen süre boyunca taksit kampanyasını devam ettirecektir. Kampanya süresinde MTV ödemeleri için tek çekim opsiyonu bulunmayacaktır. Tek çekim yapmak için özel sebepleri bulunan vatandaşlar Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak hizmet alabilmektedirler. Motorlu taşıt vergisi taksitlendirme Halkbank bünyesinde belli taksit oranında gerçekleştirilmekle beraber, çeşitli değişiklikler için bankayla anlaşmak mümkün olabilmektedir.

HSBC Bankası MTV Ödemeleri Taksit Fırsatları Nelerdir?

HSBC Bankası Advantage kart ile de MTV ödemeleri 3 ya da 4 taksit şeklinde yapılabilmektedir. Advantage kart ile www.gib.gov.tr adresi üzerinden yapılacak motorlu taşıt vergisi ödemeleri için 3 taksit imkanı sunulmaktadır. HSBC ATM’leri üzerinden, HSBC mobil bankacılık ya da bireysel internet bankacılığı üzerinden yapılacak motorlu taşıt vergi ödemeleri için ise 4 taksit imkanı bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Maksimum Kartta MTV Ödemeleri Kaç Taksittir?

Ziraat Bankası bünyesindeki maximum özellikli kredi kartları ile MTV ödemelerinde de 3 ya da 5 taksit imkanı bulunmaktadır. Ziraat Bankası maximum özellikli kartlarla motorlu taşıt vergisi ödenirken taksit seçeneği 75 TL ve üzeri için geçerlidir. 75 TL ile 250 TL arasındaki vergi ödemelerinde 2 ya da 3 taksit yapılamaktadır. 250 TL üstü MTV ödemeleri içinse 5 taksit imkanı bulunmaktadır. Ziraat Bankası maximum özellikli kredi kartlarıyla MTV ödemesi Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden yapılabileceği gibi Ziraat Bankası mobil uygulamasından ya da internet sitesinden de yapılabilmektedir. Motorlu taşıtlar vergisi taksitlendirme konusunda en geniş taksit seçenekleri Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu